Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, ha egy férfinak az a feltétele a házassághoz, hogy először a nő is végezzen az iskolában és kezdjen el dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek elfogadható az, ha egy férfi ilyen feltételhez köti még az eljegyzést is? Hogy a nő előbb fejezze be szépen az egyetemi tanulmányait és találjon valami munkát, ő meg majd utána megkéri a kezét? Ez normális hozzáállás?


A férfi már 3 éve lediplomázott és azóta dolgozik. Azt mondja, addig nem kéri meg a nőt, amíg ő is be nem fejezi az egyetemet és nem kezd el dolgozni, mert a férfi szerint ez hozzá tartozik egy felnőtt párkapcsolathoz és így lenne a normális, ugyanis házasodni is felnőtt párkapcsolatokban szoktak.


Szóval nektek mi a véleményetek erről?

Igaza van, vagy ezzel csak időt akar nyerni?



2016. szept. 15. 07:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam végig a válaszokat, ha már írták, akkor bocsi. Szóval: igen, szerintem teljes mértékben elfogadható, jogos feltétele a házasságnak, hogy két felnőtt ember házasodjon össze, ne pedig egy felnőtt férfi és egy tanuló gyereklány, akinek kb. gőze sincs még a való életről... én is eszméletlenül érett felnőtt nőnek képzeltem magam huszonpár éves egyetemistaként, de így utólag azt kell mondjam, közöm nem volt a felnőtt léthez... x)

28/N

2016. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
59%

Lehet meló mellett is tanulni. Ha a srácot zavarná, hogy a házimunkáért cserébe eltartja a párját, már az elején közölte volna, különben jó nagy hülye, hogy évekre vállal valamit, amire nincs szükség. Milyen kapcsolat az, ahol nem mondja el, ha valami zavarja? Ja, pont olyan, amiben feltételhez van kötve a házasság.


Amúgy a csaj az eljegyzési gyűrűbe nehogy adjon már. A karikagyűrű más, de az eljegyzési gyűrű 20ezer forintját azért kispórolhatja egyedül a felnőtt dolgozó diplomás férfi.


Persze, ha akarja. Ha nem teszi, nyilván nem akarja.


Amúgy, ha államin van a csaj, és ketten élnek egy fizetésből, kb 30-35ezer forintnyi támogatást kellene kapnia legalább. Az átlaga után, a szoctámot is igényelheti, és a bursa ösztöndíjat is.


Kivéve persze, ha sikeres a pasi és bőven van mit a tejbe aprítania.

2016. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
28%
Hogy ítélkezik mindenki... Pedig nem mi vettünk a nyakunkba valakit / valamit. A srác valószínűleg így akarta. Nekem senki se mondja meg, hogy eltarthatok - e valakit vagy sem. A többség erre nem lenne képes, ezért a háborgás. Az irigység belénk van kódolva, csak megmagyarázzuk. És elfogadott, mert lassan senki sem tud önállóan megélni, nagy családot fenntartani. Ez nem a mi hibánk, mégis megmagyarázzuk hogy így akarjuk és így van jól. Én sem szeretném ha feltételeket szabna a párom ha már velem van. Azért legyen velem, azért akarjon, aki vagyok. Aki MOST vagyok. Nem okés ez így. Ha a csaj nála lakik, annak oka van, ő döntött így, nem hinném hogy számára ez terhes dolog. A házassági szándékot valamihez kötni azért durva. Jegyben járva is lehet tanulni, sőt, munka mellett is. Én házas vagyok, mégis tanulok. Sőt, gyerekeim is vannak. Kifejetten felemelő, hogy egyszerre vagyok fiatal és családanya. A tanulás fiatalít. Én nem értem hogy ez miért legyen ugyan kikötés... Sok érettségizett vagy sima szakmás ismerősöm van, aki sikeres a munkájában, mert ezerrel hajt és ügyes. Meg van egy rakás szarért güriző diplomás is. És ugye a jó munka sem egyből jön és nem is állandó... Akkor nyilván ha a férjem munkanélküli lesz, el kell hagynom. Ugye? Le is lehet ám betegedni meg lehetünk munkanélküliek is. Ja, bocs, z ilyen emberek olyankor csalnak. Sőt, ez sem kell hozzá, mert a mai házasságok 70%- a kirakat. Gáz ez a mai felfogás. Nem az hogy vannak igényeink, mert az minden normális embernek van. De ha már kiválasztom a páromat, akkor ő elvileg ezeknek megfelel. A baj az, hogy sokan csak elvárnak és megváltoztatnák a másikat, nem ismerik fel ha eleve nem jó. Na meg ugye házasok vagyunk, de külön életet élünk. Aztán sírunk hogy sok a válás. Megmondom miért sok: mert olyannal házasodunk akit nem ismerünk és eleve idegenekként, a saját kis dolgainkat megtartogatva élünk. De így nem is lehet. :-) Ez a példa tipikus. Még eljegyzés sem lehetne a diploma előtt, mert a diploma a belépő. Nem a csaj személyisége fog dönteni, hanem a külsőségek. Mert ugye a felnőtt párkapcsolat az papír meg pénz. Kár hogy sokan ezt nem érzik át... Száz szónak is egy a vége, ha akarna a csajjal ilyet, eljegyezhetné most is, házasodni meg lehetne akkor, amikor a csaj már dolgozik. Sokan így is 1-2 évig járnak jegyben, az nem sok. Jelen esetben ez inkább kifogás.
2016. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
57%
33# annyira nem vágod a lényeget, hogy az már faj. De nem te vagy itt az egyetlen. Nem a diplomán van a hangsúly, nem azt szabta "feltételnek". Sőt nem is nevezném annak, hisz minden epeszű ember belátja hogy akkor kell csak eljegyzés ha felnőttek. A csaj még nem igazi felnőtt, hiába is gondolja úgy. De kár is magyarázni ha ilyen sötét vagy.
2016. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
49%

"Igaza van, vagy ezzel csak időt akar nyerni?"


Szerintem a második.


Persze el lehet várni, hogy életed párja ne legyen ingyenélő, de nem hinném, hogy a hölgyikét kirakják az egyetemről, vagy nem adnak neki munkát, ha megváltozik a családi állapota. Erős a gyanúm, hogy akkor sem fogja megkérni a pasi, ha már teljesítette a küldetést.

Ez szerintem csak időhúzás, főleg akkor, ha a lány maga is akar diplomázni, munkát vállalni, szóval nem kell alapból erre motiválni.


Feltételeket azoknak kell adni, akik maguktól nem akarnak jó irányba változni, akiket ezzel motiválni lehet.

Pl. hozzádmegyek, de előbb szokj le a cigiről, hagyd abba a kocsmázást stb. Ilyesmi lehet jogos. De ha valaki egyetemre jár, maga is diplomát, munkát szeretne, azt nem kell csuklóztatni szerintem. Egy házasságban is pontosan ugyanolyan jól meg tudja ezeket valósítani.


Szóval nézetem szerint: álkifogás, időhúzás.

2016. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
42%
#34 - te nem vágod a lényeget. A csaj vagy elég jó neki, vagy nem elég jó. Ha nem elég felnőtt, akkor nyilván nem elég jó. Sosem lesz ebből házasság.
2016. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
48%
Én is biztosra akarnék menni, hogy nem aranyásóval házasodom.
2016. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem teljesen normálisak a srác feltételei, én pont ugyanígy gondolom..
2016. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a lány? És a fiú?


Mi(akik szerint időhúzás) magunkból indulunk ki, én is gyereket nevelek és tanulok 25 évesen, korábban suli mellett dolgoztam.


El tudom képzelni, hogy a lány a nagy egyetemi bulizós korszakában van, ha csak most lett 21 éves. Akkor a srácnak inkább a korával lehet gondja, és az élettapasztalatával, csak ezt nem meri mondani. Dolgozott már valaha akármit a lány? Bizonyította már, hogy megél a jég hátán is?


Ilyesmi is lehet a háttérben, de akkor ez rosszabb kapcsolat, mintha simán feltételhez kötné a házasságot. Mert akkor nem csak felszínes, hanem nem bízik a partnerében.

2016. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
33%

34 - es, a jó édes anyukád kedves, az a sötét. Nem mindegy, hogy:


1: Fejezd be a sulit és kezdj el dolgozni előbb, mert a segítséged nélkül nem megy / nem akarom. Egyébként elhatároztam.


2: Diplomázz le és akkor majd nagy kegyesen ELGONDOLKODOM az eljegyzésen.


De ugye ezt sokan nem látják át...


33 - as voltam.

2016. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!