Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, ha egy férfinak az a feltétele a házassághoz, hogy először a nő is végezzen az iskolában és kezdjen el dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek elfogadható az, ha egy férfi ilyen feltételhez köti még az eljegyzést is? Hogy a nő előbb fejezze be szépen az egyetemi tanulmányait és találjon valami munkát, ő meg majd utána megkéri a kezét? Ez normális hozzáállás?


A férfi már 3 éve lediplomázott és azóta dolgozik. Azt mondja, addig nem kéri meg a nőt, amíg ő is be nem fejezi az egyetemet és nem kezd el dolgozni, mert a férfi szerint ez hozzá tartozik egy felnőtt párkapcsolathoz és így lenne a normális, ugyanis házasodni is felnőtt párkapcsolatokban szoktak.


Szóval nektek mi a véleményetek erről?

Igaza van, vagy ezzel csak időt akar nyerni?



2016. szept. 15. 07:49
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

"1: Fejezd be a sulit és kezdj el dolgozni előbb, mert a segítséged nélkül nem megy / nem akarom. Egyébként elhatároztam."


Pontosan ez lenne a helyzet az említett férfinál.

2016. szept. 16. 09:34
 42/48 anonim ***** válasza:
28%
Ha szerinted "kegyet" gyakorolsz azzal, hogy osszekotod velem az eleted, akkor ne tedd. En lapatra tennelek ilyen hozzaallassal. Engem szeressen a ferjem, ne kegyeskedjen, vagy megszanjon. Btw van allasom, par diplomam is.
2016. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, te azt honnan tudod? Valószínűleg nem tetted volna fel a kérdést, ha ilyen sima ügy lenne. Most csak ráfogod. Ráadásul ebben az esetben nem lenne gond az eljegyzéssel most sem, hiszen már eldöntött dolog. Valószínűleg a kérdés is azért született, mert fennáll a gyanú, hogy csak időhúzás. Mint ahogyan az is.


Amúgy semmi gond nincs azzal, hogy a pasi nem akarja, csak akkor mondaná meg egyenesen. Azt meg NEKÜNK nem tisztünk eldönteni, hogy a csaj jogosan akarja - e. Persze hogy jogos. Ha talál hozzá párt, semmi akadálya. Közünk nem sok van hozzá, az ő életük.


Hiába csűrik - csavarják itt páran, annyi a helyzet, hogy a pasinak nem jó a csaj így ahogy van. Így eleve nem is születhetett meg benne az elhatározás. Ez csak időhúzás.

2016. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
13%
40# ha te a 2. Verziót olvastad ki ebből akkor még sötétebb vagy mint hittem. Úgy látom az ilyen hisztis pi.csák nem fogják fel.
2016. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
79%

Én azt gondolom, hogy minden házasság esetében ennek feltételnek kell lennie. Mindkét fél legyen felnőtt, önálló keresettel. A lány ne döntsön úgy a diplomája után hogy inkább csinál még kettőt, és mindeközben persze tartsa el a férje. Nekem ez korrekt.

Az eljegyzést meg én összekapcsolom az esküvővel. Szerintem nem lenne érelme csak egy gyűrűt adni, amivel villoghat, úgy, hogy az esküvőre még sokat kell várni.

2016. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

Menjen át a csaj levelezőre és kezdjen el dolgozni és sima az ügy, bár nem írtad, milyen szakon van, ha orvosin, akkor nincs megoldás.

amúgy meg létezik diákmunka is.

Van megoldás, ha házasodni akarnak és kevés az egy kereset.

Ugyanakkor: a férfi nagyon paraszt, ha ezt így, ilyen hangnemben kijelentette. Lapátra tenném és csak úgy repülne..


aki szerint feltétele egy házasságnak, hogy 2 ember dolgozzon, az úgy látja, hogy ha a párja valamiért munkanélkülivé válna, azonnal ügyvédhez rohanna és beadná a válókeresetet. A válaszadók többsége igencsak számító..


Mellesleg számos szakmához nem kell diploma.

A legjobb barátom tűzoltó, a felesége doktornő és jól megvannak. Nem minden a diploma, főleg ma, amikor a szakmunkásokat úgy megfizetik..

2016. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem teljesen tiszta ügy; egyetemista fejjel bele sem mentem volna az együttélésbe, házasságba, ha mellette nincs saját keresetem.


Annak meg mi értelme, ha a másik tartja el?

2016. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
29%

Az esküvőt én is úgy tartom jónak, hogy mindkét fél dolgozik, közösen teremtik elő rá az összeget.

De az eljegyzest én nem kötném ehhez a feltételhez, főleg, hogy a csaj következő félévben végez. Ha a pasi akarná, akkor most el jegyezhetné, mire az esküvő aktuális lesz, addigra a csaj rég végez.

2016. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!