Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem találja a fotós az esküvőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Techno091 kérdése:

Nem találja a fotós az esküvőről készített képeinket,ilyekor mi van?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban volt az esküvőnk,amire fotóst hívtunk. Nagyon szimpatikus volt és a képei is tetszettek. Ki fizettünk majdnem 140ezer forintot a fotózásra,rengeteg energiát bele fektettünk,hogy mindenki ott legyen ,minden szép legyen. A Képek kidolgozására a szerződésben 1 hónap állt rendelkezésre. Sajnos a fotós nem találja sehol a képeinket....se a külső winchesteren ,se a laptopján. SEHOL.. persze a pénzt vissza utalja de sajnos minket ez sem vígasztal. Nekünk a képekre van szükségünk. Rengeteg emlék oda veszett. Járt így valaki vajon? Kinek milyen ötletei vannak,mit tudok tenni?

2022. júl. 27. 10:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg megvan a memóriakártya, amire a fotók készültek, és onnan kitörlődött, vannak olyan programok, amivel vissza lehet állítani. Amúgy valóban kontár a fotós. Én sokkal kisebb eszmei értékű fotóknál is már vadul kutattam ilyen programok után, el nem tudnám képzelni, hogy teheti meg valaki, hogy elveszíti a képeket valaki nagy napjáról, és egy vállrándítással elintézni, hogy ez van...
2022. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
Minimum, hogy plusz kártérítést fizet Nektek!
2022. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Már beszéltem egy ügyvéddel,a fotós tiszteletdíján kívül 500-1M forintot igényelhetek vele szemben,viszont nekem még így is a képek a legfontosabbak :( :( :(
2022. júl. 28. 10:26
 14/30 anonim ***** válasza:
76%

Igényeld is meg, mint a huzat.


A képek. Hát, azokat próbáld meg elengedni. Sajnálom, mert tudom, milyen fontos lett volna, de... az emlékeitekkel foglalkozz :), azok mindig veletek maradnak.

2022. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%

"beszéltem egy ügyvéddel, a fotós tiszteletdíján kívül 500-1M forintot igényelhetek"


Igényelhetsz, de hogy meg is kapod-e az már egy másik kérdés. Ahogy az is, hogy meddig fog tartani a pereskedés és mennyibe kerül majd végül. Minden esetre nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz belőle!


"viszont nekem még így is a képek a legfontosabbak"


Az elmúlt és közben meg nem örökített pillanatok viszont nem fognak visszajönni. Ha elvesztek a képek, akkor már nem nagyon lehet mint tenni.


Írták az adatmentő szoftvereket, de azok csak addig tudnak képeket visszahozni, amíg nem fotóztak a kártyára utána. Ha már 5 másik esküvőt ráfényképezett ugyanazokra a kártyákra, akkor nem sokat lehet tenni.


Pont ezért fontos technikailag is megfelelően felkészült és megbízható fotóst felkérni, aki pl. gondoskodik megfelelő biztonsági másolatról is. Persze ezt pláne nehéz előre felmérni - de azért általában elég jó jelzés, hogy a legolcsóbb, "nem baj, hogy amatőr, de vannak szép képei" fotóst kéri-e fel az ember, vagy egy olyan profit, akinek meg van a megfelelő rutinja és kellő alapossággal és biztonsággal dolgozik. Pl. olyan gépe van, amiben két kártya van és azokra duplán menti a képeket, így kisebb az esélye, hogy valami gond lesz. Meg persze aztán is dupla másolatokat tart mindenből...


Tudom, hogy kiábrándító, de 140 ezer forint már 10 éve is a reális árfekvés alsó mezőnye volt. Aki ma 250 ezer alatt fotózik esküvőt, az olcsójános, aki azért dolgozik olcsón, mert az árain kívül mással nem tud versenyezni a piacon, hogy munkát kapjon.

140 ezres esküvőkből nem tud rendes megélhetést, tartalékokat, felszerelés fejlesztést kitermelni. Ebből az árszintből épphogy meg tud élni, ha egyáltalán képes rá - így aztán nem is lesz neki miből kifizetnie az 500e-1M kártérítésedet.


Másrészt viszont, ha neked csak 140 ezret ért az esküvőd fotózása, miközben távolról sem ez a minimális/átlag esküvő fotózási árfolyam, akkor hogy is gondolod az 500e-1M kártérítést kérsz?

Jópofa, hogy az esküvő költségeinek jó részét kifizettetnéd a fotóssal, de a teljes esküvő nem hiúsult meg. A bulit megtartottátok, a zenét meghallgattátok, a kaját megettétek, a ruhákat hordtátok. Csak fényképeitek nincsenek róla, amit viszont ti magatok áraztatok be 140 ezerre, amikor csak ennyit akartatok érte fizetni. Szóval a károtok pontosan az a 140 ezer, aminek az ellenértékét nem kaptátok meg a fotóstól. Esetleg ennyivel többet érdemeltek kártérítésként a munkadíjon felül, de semmivel többet.


Ez persze csak az én véleményem. Vigyétek perre az ügyet és kíváncsian várom, hogy a bíróság mit ítél majd. Kérlek írd majd meg azt is!

2022. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

"Tudom, hogy kiábrándító, de 140 ezer forint már 10 éve is a reális árfekvés alsó mezőnye volt. Aki ma 250 ezer alatt fotózik esküvőt, az olcsójános, aki azért dolgozik olcsón, mert az árain kívül mással nem tud versenyezni a piacon, hogy munkát kapjon."


Vaaaaagy mondjuk lehet ügyes is, csak épp kell neki referencia?! Ez elő sem fordulhat, gondolom...

(én 130-ért fotózok ebben a szezonban, mert tavaly karácsonykor lett meg a fotós OKJ-m, és az első szezonban referenciagyűjtés a célom, főállás mellett)


Kérdező! Tudom, köze sincs egy profihoz, de ha a rokonok fotóztak, és van belőle használhatóbb, esetleg azokat utómunkázhatná nektek, hátha ki lehet belőle hozni valamit.

De ha vele nem akarsz már ilyesmit, írj pm, és összehozunk valamit. Ha a környéken vagytok (én Baranya) és tietek a ruha, én csinálok nektek egy pót kreatívot (mondjuk ezt nem ajánlotta fel? ) szívesen, nem kérek érte munkadíjat. Bár a kollega szerint biztos ez is olcsójánosra vall...

2022. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%
azt hozzáteszem, évek óta fotózok, nem egy esküvőn is, de ez az első év, hogy esküvőfotózást hirdetek, ilyenformán ebben a kategóriában nincs sok referenciám. Továbbajánlanak, azért jön felkérés, mert ott volt XY esküvőjén, szimpi voltam, tetszik a kép.... nem azért, mert olcsó
2022. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
29%
#16 és a 130 ezres esküvői díjakból hogyan fizetnéd ki a kérdező 140e+1M kártérítési követelését?
2022. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%

nem kerülnék ilyen helyzetbe, mert 2 kártyára fotózok váltva és menetközben mentem külső vinyóra is.

A kérdező meg azt mondta, hogy megkérdezte, ha perelne, ennyi járna, nem azt, hogy perelni is fog

2022. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%
tehát lepontozás jön azért, mert szerintem nem csak a pénzt kell nézni egy szolgáltatónál. Csodálatos.
2022. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!