Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem találja a fotós az esküvőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Techno091 kérdése:

Nem találja a fotós az esküvőről készített képeinket,ilyekor mi van?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban volt az esküvőnk,amire fotóst hívtunk. Nagyon szimpatikus volt és a képei is tetszettek. Ki fizettünk majdnem 140ezer forintot a fotózásra,rengeteg energiát bele fektettünk,hogy mindenki ott legyen ,minden szép legyen. A Képek kidolgozására a szerződésben 1 hónap állt rendelkezésre. Sajnos a fotós nem találja sehol a képeinket....se a külső winchesteren ,se a laptopján. SEHOL.. persze a pénzt vissza utalja de sajnos minket ez sem vígasztal. Nekünk a képekre van szükségünk. Rengeteg emlék oda veszett. Járt így valaki vajon? Kinek milyen ötletei vannak,mit tudok tenni?

2022. júl. 27. 10:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

18#

Eladja a fényképezőgépet, abból kifizeti a kérdezőt, és fotózás helyett keres valami olyan munkát, amihez ért is.

2022. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, van előrelépés az ügyben? Beszéltél IT-sel?
2022. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos tényleg bőven ár alatt fizettetek a szolgáltatásáért. Ma Magyarországon nagyjából 250-300e Ft az az összeg amiből ezt a szolgáltatást tisztességesen, adózva, megfelelő felszereléssel és azt használni képes szakmai tudással nyújtani lehet, aki olcsóbb az valahol spórol (vagy ahogy feljebb írták, nagyon kezdő, de ott is azért nagyon nagy százalékban van gond valamelyikkel a fentiek közül). Ezt lehet nem szeretni, de ettől még sajnos tény marad.


Ha a Ti fotósotok nem teljesen hülye (és efelől azért vannak kétségeim, tekintve, hogy sikerült egy esküvő teljes anyagát elveszítenie), akkor valószínűleg a szerződése tartalmazza, hogy VIS MAIOR szituációban (amikor egyik félnek sem felróható okból nem teljesül a szerződés) nem kötelezhető kártérítésre. Ez a hazai fotósok többségének szerződésében benne van, nem azért mert nem tesznek mindent (két kártyára való rögzítés tükörben, két-három biztonsági mentés, akár offline, akár felhőben), hanem mert még így is előfordulhat olyan műszaki hiba, lakástűz stb... amire egyszerűen nincs gyógyír, csak kicsi rá az esély.


Ettől függetlenül ha a fotós tudja, hogy mire mentette a képeket, akkor megérheti futni Vele egy kört egy adatmentő cégnél (pl.: KÜRT Kft) de ez nem lesz egy olcsó kör, kb. annyiba fog kerülni amennyit az ügyvéd előrejelzett "várható" kártérsítésként.


Apropó ügyvéd: úgy készülj, hogy Neked kell előre kifizetned az ügyvédi és perköltséget ami közel lesz az egymillió forinthoz. HA nyersz akkor ezt megfizettetik az alperessel (ha lesz neki miből/ be tudják hajtani rajta).


Mindenképp írd le a sztori végét, mert szerintem sokan kíváncsiak vagyunk rá és sokan tanulhatnának belőle, hogy miért nem választunk olcsó, alsó kategóriás fotóst ha fontosak a képek.

2022. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy azért vesztek el a képek, mert olcsó volt a fotós. Egyrészt. Másrészt ez nem vis maior, hanem hanyagság volt.
2022. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
68%

"ma 15:02"


akkor, ha ráteszek 150ezret az áramra, már jobban indulok a pároknál, mert az olcsó csak szar lehet. És lehet, hogy én megcsinálnám 150-ért, mert szerelemmunka nekem, másodállás, de kérjek el tőlük 300at, csak hogy elmondhassam, hogy nem vagyok kókler, meg olcsójános... ez aztán a logika.

Aki árajánlatot kér, annak tetszenek a fotóim. Ennyi. Mikor ír, fogalma nincs, mit fogok mondani, nem azért ír, mert tudja, hogy alacsonyabb árat kaphat tőlem mint mástól, hanem mert tetszik, amit lát. Akkor ne bízzon meg, mert szerinted 250-300e alatt kóklerek vannak, vagy olyanok, akikkel tuti valami baj van...


(EV vagyok, adózom, számlát adok, fotográfus és fotótechnikus OKJm van, csak épp élvezetből és nem megélhetésre fotózok, és szeretném, ha azoknak is lenne lehetőségük szép képeket kapni a nagy napjukról, az első szülinapról vagy egy karácsonyról, akik nem vállalat vezetők)

2022. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

#24: Aki komolyan veszi annál nincs hanyagság, de az jellemzően nem féláron dolgozik a reálishoz képest.

#25: Szíved joga veszteségesnek lenni (mert megfelelő, redundáns felszereléssel, redundáns adattárolással és valóban professzionális szolgáltatást nyújtva ennél a költséged több kell, hogy legyen, mint amennyit kérsz, pláne most, hogy kihúzták alólad a KATA-t és kénytelen vagy átalányadózni) és utána dolgozni 80-120 órát a képekkel(egy esküvő esetében), de hidd el, hogy ezt még másodállásban sem csinálja rajtad kívül senki. Kedves Tőled, hogy Te gyakorlatilag jótékonyságból kevesebbért dolgozol mint amennyibe Neked kerül a dolog, de a többség aki olcsó, nem ilyen. Ezt lehet nem elfogadni, de attól még tény marad.

2022. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%
Ja és még egy dolog: hét éve volt az esküvőm, a fotós akkor közel félmillió forintba került és nem vagyok vállalatvezető, ahogy az sem volt az akivel házasodtam, csak volt egy fontossági sorrendünk amiben előrébb szerepelt a fotós sokminden másnál. A sokminden máson spóroltunk. Ma nagyjából 4-5M Ft egy átlagos esküvő kis hazánkban, nem hiszem, hogy kirívó dolog lenne ennek a tíz százalékát a fotósra költeni, amit csak vállalatvezetők tehetnek meg.
2022. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
53%

#25 Semmi baj nincs azzal, hogy neked az a hobbid, hogy jótékonyságból piaci ár alatt fotózol rászorulókat. Én is ismerek olyanokat, akik 90-100% kedvezménnnyel fotóznak olyanokat, akik tényleg rászorulnak. De ha igazán a jótékonyság lenne a célod, nem csak magyarázkodnál, hogy miért ennyi az árad mindenkinek, akkor rászorultság alapon adnál kedvezményt és a cégvezetőnek, aki 10x annyit is hajlandó megfizetni nem ugyanolyan olcsón dolgoznál, mint annak, aki nem tud többet fizetni.


Bármennyire győzködöd magad, te is az a fotós vagy, aki az alacsony árral manipulálja az ügyfeleket, hogy téged válasszanak. Ha te fele/negyed annyiért csinálod, mint a 25 másik, akitől árajánlatot kérnek veled együtt, akkor az ár miatt fognak téged választani, nem a minőség miatt. Ettől még akár tetszhetnek is nekik a képeid, nem azokat kritizálják. Csak az üzletpolitikával. Ha csak a képeid számítanának, akkor ugyanazért a munkáért a dupláját, vagy még többet is megadnának (és a többlet bevételből akar ingyen is fotózhatnál rászorulókat). Te viszont kérni sem mersz annyit, mert rettegsz, hogy nem állják meg a képeid a minőségi versenyt, ezért inkább aláígérsz mindenkinek és aztán azzal nyugtatod magad, hogy az árnak nem volt ebben szerepe, meg hogy jótékonykodtál.

2022. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%

28, tök jó, hogy ennyiből ezt te így levetted, javaslom, valami ilyesmivel foglalkozzál, ha ennyire jól megy ;)

Amúgy igen, szoktam ingyen csinálni, sőt az oviban is odaadom a 4-5db papírképet annak, akinek az anyukája nem tudja kifizetni (és az óvónő jelzi, hogy sajnos nekik most nem fér bele). Nem ide tartozik, nem írtam le.

Amúgy felénk az átlagár 180-200, én a 130-150el annyira nem vagyok alatta. Nyilván van itt is, aki 3-400at kér, szíve joga, aki kifizeti, fizesse.

Ja, mielőtt kérded, ormánság

2022. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk az Ormánság az ugye Baranya, azt a piacot pont elég jól ismerem és az általam ismert legolcsóbb is a 300-hoz van közelebb, aki már minőséget ad, de a 28-as metszően pontosan írt a jelenségről.
2022. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!