Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Normális ilyen korán az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ilyen korán az esküvő?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a barátnőmnel, és nagyon jól megvagyunk egymással. Jövő hónapra mar esküvőt tervezünk. szerintetek ez normális? Én 22 éves vagyok, a barátnőm pedig 20. Nagyon vallalásosak vagyunk, és addig nem szeretnénk nemi kapcsolatot létesíteni, amíg meg nincs a házasság.(Mert az paráznaság, aki nem értené)

Előre is köszönöm a segítseget!



márc. 7. 13:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Vallásos vagyok, de nem, a ti esetetekben még várnék a házassággal.

Ha valóban hívők vagytok, akkor tudjátok, hogy a házasságkötés egy nagyon mély elköteleződés, ami életre szól. Egy életre szóló döntést ti 3 hónap alatt meghozzátok? Még alig tudtok valamit a másikról, mert mindenketten a jó arcotokat mutatjátok...

Kivéve, ha mondjuk évek óta ismeritek már jól egymást. Egy barátnőm házasodott 1 év együttjárás után, de ők már ismerték egymást barátként évek óta és mindketten 30 fölött voltak.

márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%

"Nagyon korai és nagyon látszik, hogy csak a szex miatt siettetitek."

Így van... És bár nem tudom, melyik felekezet, de speciel a katolikus egyházjog szerint nem is biztos, hogy érvényes lenne a házasságkötés.

Mivel az egyik kritérium, hogy mindkét fél értse a házasság lényegét és szabadon hozza meg rá a döntést. Az, hogy dugni akartok egy elég gyenge érv és pont hogy a szabad döntést korlátozza. Mert igazán kényszerből van a házasság.

márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A válás is bűn lesz pár év múlva, csak szólok
márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a XXI. században vagyunk, és az egyházak többsége azért halad a korral, igazából kétféle vallás jöhet szóba: a katolikus és az ortodox zsidó (a muszlimoknál van időleges házasság, pont az általad leírt célra).

De amennyire tudom, az "anélkül nem tudunk nyugodtan szexelni" sem a katolikusoknál, sem a zsidóknál nem lehet a házasság alapja. Szóval nem, sem a józan ész, sem a vallási előírások szerint nem normális 3 hónap után azért házasodni, hogy a feleségeddel/férjeddel szexelhess.

márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan. Tapasztalat a környezetemben, hogy ami könnyen jön, az könnyen megy is.
márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap szerintem nagyon kevés idő, hogy egyáltalán megismerj valakit és eldöntsd,hogy vele akarod-e leélni az életed. Huszonévesen még tök sokat fog változni a személyiségetek, én nem siettetném. Amúgy mi van akkor,ha házasságig nuku szex és utána kiderül, hogy nem passzoltok az ágyban? A kérdés költői.
márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hamar el fogtok válni! Vagy maradtok évekig egy szar házasságban, mert válni szégyen? Legalább együtt laktatok már? Vagy hetente 2* találkoztok szülői jelenlétben? Erre nem lehet házasságot alapozni.

Szexuális életet is gyereknemzés céljából akartok élni? Ennyire bigottak ne legyetek a 21.

században.

márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly kérdés, vagy troll vagy?

Nem tudom eldönteni.

Nekem nem lenne normális,de nem vagyok ti.

márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A házasság vallástól függetlenül, de a vallásosoknál még inkább, egy szent dolog kell hogy legyen, ami egy életre szól joban-rosszban. Vagyis nem köttethet csupán amiatt, mert nagyon bizsereg a lábatok közt. Ezt azért jól gondoljátok meg.

A nemi kapcsolat alatt meg nem tudom konkretan mire gondolsz, hogy semmi nem lehet, vagy csak maga az aktus?

Egyik ismerősünknek a gyereke is ilyen vallásos, ők kb egymas kezet se foghatták meg előtte. 8 év után 6 gyerekkel ott tartanak hogy egymást is utálják, a gyerekeket is utálják, szex már nincs mert abból ujabb gyerek lesz (védekezni ugye bűn), de a házasság az szent, tehát válásról szó se lehet.


Jól gondoljátok meg. Persze lehet nálatok pont fog működni, de tényleg ne azert csináljátok mert nem bírtok magatokkal. Akkor inkább gyónjátok meg minden aktus után, de csak ezért ne ugorjatok bele egy ekkora döntésbe.

márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szexelni akartok, akkor azért ne ugorjatok már bele egy házasságba. 3 hónap ismerettség után még kvázi idegenek vagytok.
márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!