Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire figyeljünk oda a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire figyeljünk oda a menü összeállításban, hogy kinek milyen érzékenysége vagy intoleranciája van?

Figyelt kérdés
Persze, nem fogok direkt olyan ételeket választani, ahol tudom, hogy valaki allergiás rá, de muszáj odafigyelni arra, hogy mindenkinek tökéletes legyen? Szeretném, hogy ez a nap csak rólunk szóljon, nem pedig arról, hogy melyik vendég vegán/vegetáriánus/gluténérzékeny/laktózérzékeny. Bukoság, ha úgy gondolom, hogy egyenek meg amit tudnak abból, amit mi kiválasztottunk?

márc. 14. 11:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
46%
Akik ilyen betegségekkel (vagy éppen vegán agymenéssel) élnek, már hozzá vannak szokva a vendégeskedéshez, tudják, hogy miben mi van. Nyilván a tejallergiás megeheti a rizst és a natúr szeletet, a vegán félbolond meg csak a zöldséget egye. Aki ezt az életmódot választotta, a szívást is választja vele együtt saját magának, hogy nem fog mindenki mindenhol a lábuk előtt heverni. Le leszek pontozva, de nem érdekel.
márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Párom édesanyja vegán.... Párom meg feltétlenül akar vegán fogást is, hogy az anyja ne érezze nem is tudom hogyan fogalmazzak... elhanyagoltnak? magát.

Már bocs, de ha meghív minket ebédre vagy bármi, kijelenti a nagyságos asszony, hogy ha húst, tejterméket hasonlót szeretnénk enni, készítsem el és vigyem magammal mert ugyan az o konyhájában ilyesmi el nem lesz készítve.

Na most tevődik fel bennem a kérdés, hogy miért kellene a mi esküvőkön extra olyasmit rendelni, amit csak és kizárólag o eszik meg. Hozhatja otthonról, nem? (ezt nem várnám el persze, de egye meg a köretet a rendes ételek mellől és viszont látásra)


Nagyon téves a hozzáállásom?

márc. 14. 12:10
 3/42 anonim ***** válasza:
65%

Ha jól választottátok ki a menüt akkor mindenki tud valamit enni. Legyen olyan amiban nincs tejtermék, legyennolyan amiben nincs gkutén. Az esküvői tortának nem kell mindenmentesnek lennie, max abból nem esznek.

A veganok engem.spec nem nagyon érdekelnek. Ők választották, az allergiások pedig nem

márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell rendelni neki. Az anyósod kibírja azt a pár órát, hogy nem ő van a középpontban, hanem ti. Majd hazamegy és otthon játszhatja tovább az eszét, de ne a ti esküvőtökön. Nálunk is volt vegetáriánus az esküvőn, sosem várta volna el, mi se kérdeztük, akar e valamit külön. Olyan tálak voltak, amin volt rántott gomba, rántott karfiol. Odapillantottam az asztalukhoz, remekül elvolt vele.

#1 voltam.

márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezt már csak a párommal kell valahogy megértetnem, hogy ez a mi napunk és nem az a fontos, hogy mások mit szeretnének, hanem, hogy mi mit szeretnénk.
márc. 14. 12:19
 6/42 anonim ***** válasza:
29%
Mutasd meg neki a kérdésedet a válaszokkal, így nem maradsz egyedül az érveiddel. Sok boldogságot! :)
márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
40%

Az anyósod egy bunkó, már bocs. Vegetáriánus vagyok, de ez az én “bajom”, hagyományos ételeket főzök a családomnak, a vendegeimnek is azt, amit szeretnek és nem azt, amit én hajlandó vagyok elkészíteni a szent és sérthetetlen vega konyhámban. 😀

Ilyen emberrel én nem foglakoznék, aki úgy vár vendégségbe hogy vigyek magammal enni.

Érdekes, én eddig minden rendezvényen tudtam enni, max a köretet nagyobb mennyiségben savanyúsággal. Nem lehet mindenkihez egyesével igazodni, ha valakinek valamilyen nagyon súlyos allergiája lenne és tudok róla, akkor neki azért nyilván keresnénk alternatívát. Továbbá az sem mindegy hogy 120 fős esküvő lesz vagy csak 20 ember. Ha 20 ember közül 10 vegán akkor nem sültes tálakkal rakatom tele az asztalt. Én ésszerű határokon belül választanék menüt, nem 1-2 ember speciális igényéhez igazítva hanem ahhoz, hogy a vendégsereg nagy része mit enne meg szívesen. Vegyes tálakon is szokott lenni sült krumpli, rizs, párolt vagy grillezett zöldség. Anyósod sem marad éhen, találja fel magát.

márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%
Unokatestvérem vegán. Jeleztük ezt az étteremben, amikor a vegyestálakat rendeltük. Mondták, hogy nem gond, sajtot, rántott gombát körettel evett ő is, de ha van külön kérése, elkészítik neki. Nem kért semmit, nagyon jól érezte magát így is.
márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%
De attól, hogy az előre megtervezett ételeket szolgálják fel vagy azok közül lehet választani a svédasztalról a lagzitokon, mitől nem rólatok szólna a lagzi napja? Az ilyesmit előre elrendezik, tehát miben zavarna az téged a nagy napodon, hogy az anyósod a neki rendelt vegán ételt eszi vagy a svédasztalról olyan dolgokat szed össze amit amúgy nyilván mindenki más is fogyaszt mert a zöldségeket a húsok mellé is fogyasztjuk mindannyian, nemcsak húst eszünk hússal hanem feldobjuk köretekkel zöldségekkel szószokkal, stb amik egy vegánnak a főételt jelentik. Vagy attól ver ki a víz, hogy a hús mellett egy tálon lesz pár tofu szelet, ami manapság már nagyon alap dolog?? Csak tényleg nem értem konkrétan mi lesz a gondod a nagy napodon attól, hogy ezek ott lesznek az ételek között.
márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
91%
Valamennyire illik - annyira legalább, hogy legalább köretből legyen olyan, amit el tud fogyasztani vmi "gyakoribb" ételallergiától szenvedő vagy gyakoribb típusú étrendet követő... és azért az ne merüljön ki a fejessaláta magában öntet nélkülben.
márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!