Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire figyeljünk oda a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire figyeljünk oda a menü összeállításban, hogy kinek milyen érzékenysége vagy intoleranciája van?

Figyelt kérdés
Persze, nem fogok direkt olyan ételeket választani, ahol tudom, hogy valaki allergiás rá, de muszáj odafigyelni arra, hogy mindenkinek tökéletes legyen? Szeretném, hogy ez a nap csak rólunk szóljon, nem pedig arról, hogy melyik vendég vegán/vegetáriánus/gluténérzékeny/laktózérzékeny. Bukoság, ha úgy gondolom, hogy egyenek meg amit tudnak abból, amit mi kiválasztottunk?

márc. 14. 11:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegetáriánus

Evett sajtot állítólag, bar nem figyeltem

márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Rutinos vendéglátó vagyok, mindig nálunk gyűlik össze a család és a baráti társaság.

Az esküvőt szűk körben tartottuk, otthon, a saját kertünkben. Természetesen mi főztünk mindent. Innentől nem csak egy gesztus volt, hogy mindenkinek legyen választék, hanem igenis plusz munka és odafigyelés. Viszont én is azt vallom, hogy akit én látok vendégül, az nem áll fel az asztaltól éhesen.

Ráadásul már elég jól is ismertük mindenki ízlését, hogy mit nem szeret, és mit igen.


Csak egy tipp: nálunk a nyári melegben a könnyű, zöldséges fogásokból szinte semmi nem maradt. Sokan ették a nem vegák is. Mi úgy oldottuk meg, hogy kis asztalokra tettük a fogásokat, jelezve mellette egy kis táblával, hogy glutén-, cukor-, laktózmentes, vegán, tojás tartalmaz, stb. Aztán mindenki azt vett, amit akart.


Van több cukorbeteg, egy epebeteg, vegetáriánusból tojást evő és nem evő, laktóz érzékeny. Meg válogatós, kisgyerek, kismama. 😉

márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
17%
Az mindenki szerint normális ahogy a kedves anyós bánik velük vendéglátóként?
márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%
23. Hogy bánik velük? Főz és tálal amit vegánként tud a vendégeinek, mindenkinek van mit enni. Valószínűleg még egészséges is amit tálal. Ez rossz bánásmód???
márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
89%

"...miért kellene a mi esküvőkön extra olyasmit rendelni, amit csak és kizárólag o eszik meg. Hozhatja otthonról, nem?"


Hát a kérdésedben még nem arról volt szó, hogy direkt szívatni akarod leendő anyósodat. Végül is megteheted, a te esküvőd, de ne felejtsd el, hogy a kib@szósdi társasjáték, majd sok-sok kellemes percre számíthatsz a házasságod folyamán anyósodtól.

márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
90%

"miért kellene a mi esküvőkön extra olyasmit rendelni, amit csak és kizárólag o eszik meg. Hozhatja otthonról, nem?"


OMG... ha a te anyósodnak valóban hoznia kell otthonról kaját, mert nem tud mást enni az esküvőd napján, akkor te a föld alá süllyedhetsz majd szégyenedben.

márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ossze lehet allitani olyan menut, amit mindenki ehet, nem nagy dolog. Foleg, ha az illeto a volegeny anyukaja. Azert o nem egy random +1 vendeg.
márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

kedves 13-as

Igen, teljesen egyetértek veled, viszont a gond az, hogy az édesanya ugye vegan, ezt meg lehet meg oldani, de a testvérének a barátnőjének ugye glutén intoleranciája van. Ezt is megértem és megoldható lenne, ha nem esne túlzásokban. Ha valamit sütök (teljesen glutén mentesen), nem eszi meg, mert a sütőben meg a formában volt már rendes lisztel sütve. Semmit sem lehet fűszerezni, mert minden fűszeren kell lássa, hogy tényleg írja rajta, hogy gluténmentes. Ha például vajat kenek a kenyeremre, nem ér többet hozzá, mert az én késem(vagy bárki másé) hozzá ért a gluténos kenyérhez. Grilleztünk múltkor velük, hisztizni kezdett, mert ugye mi ugyanazzal a grillezo szettel fordítottunk meg mindent.. ezt szeretném a mi napunkon elkerülni, mert nem o kell a középpontban legyen. Annyira durva a csaj, hogy vendégloben Kepes bemenni a konyhára és megkérdezni meg még egyszer elmondani, hogy neki ugyan minden gluténmentes kell legyen, másként otthagyja. Szóval tényleg izgulok a dolog miatt, meg nem tudom, hogyan oldjuk meg

márc. 15. 09:13
 29/42 A kérdező kommentje:
Itt nem feltétlen arról van szó, hogy vegán, meg glutén érzékeny. Tényleg, az megoldható. De azt túlzásnak tartom, hogy külön sütőben kell elkészülnie, meg nem érhet hozzá más ételhez, ami másként van fűszerezve. Na meg nem szeretném, hogy leégessenek minket azzal, hogy a konyhára járogatnak és tippeket adnak a szakácsnak. (megtörtént már többször)
márc. 15. 09:19
 30/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, értem, hogy szerinted ez óriási és megoldhatatlan probléma, de csak számodra az, egy normális étteremnek nem szabadna gondot jelenteni, hogy van egy vendég, akinek speciálisan elkészített étel kell - igen, jobb helyeken VAN erre külön sütő. Gondolj a súlyosan ételallergiásokra, vagy azokra, akik vallási megfontolásból nem esznek olyan tányérból, amiben előtte LEHETETT disznóhús.


"nem érhet hozzá más ételhez, ami másként van fűszerezve"

Hát én pl. nem vagyok se vega, sem allergiás, sem vallásos, mégsem eszek meg olyan rántott szeletet, ami előtte egyik felével a pl. marhapörköltben feküdt.

márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!