Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire figyeljünk oda a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire figyeljünk oda a menü összeállításban, hogy kinek milyen érzékenysége vagy intoleranciája van?

Figyelt kérdés
Persze, nem fogok direkt olyan ételeket választani, ahol tudom, hogy valaki allergiás rá, de muszáj odafigyelni arra, hogy mindenkinek tökéletes legyen? Szeretném, hogy ez a nap csak rólunk szóljon, nem pedig arról, hogy melyik vendég vegán/vegetáriánus/gluténérzékeny/laktózérzékeny. Bukoság, ha úgy gondolom, hogy egyenek meg amit tudnak abból, amit mi kiválasztottunk?

márc. 14. 11:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos van olyan allergiás akinek ez mind számít, nem véletlenül kötelező feltüntetni a gluténmentes termékek csomagolásán azt is hogyha az üzem ahol készült a termék készít glutén tartalmú terméket is. Ez az úgynevezett "nyomokban tartalmazhat...." felirat.

De ez úgy gondolom lényegtelen mert kiderült az egyik hozzászólásodból, hogy számodra egyáltalán nem erről szól ez az egész, csak ezzel terelsz a leendõ anyósodat illetõen.

márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy olvasom a közelebbi rokonokkal van a fő gond... Amennyiben nem akarod akár egy életre is magadra haragítani anyóst meg a leendő sógornőd , akkor érdemes lenne mindkettő étkezését megoldani.Egy normálisabb vendéglátó egységnek amúgy is már tudnia kell ezeket kezelni. A glutén érzékenység nyilván nehezebb ügy,de azt pl. nehezen hiszem el,hogy anyósnak nem lehetne mit ennie a köretből,ami amúgy is lesz gondolom, meg csinálni neki pár rántott gombát/karfiolt stb.
márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%
Durván tejfehérje érzékeny a fiam, szinte azonnali hasmenése van, ha tejszármazék van az ételben. De attól még nem volt baja, ha a nagyszülőknél evett és a normál menü előtt vagy után ugyanazzal az eszközzel készítették (természetesen elmosás után). Ezt a fajta igényt a legtöbb esetben túlzásbak tartom.
márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

Géuténérzékeny vagyok, aki szerint "válasszak a kívánt menüből" - ergo nem készülne külön 100% mentes étellel, nos, nem mennék el az esküvőre.


Más egy vegán, akinek kvázi semmi baja, ha véletlen eszik olyat, amiban van tojás, meg más egy kazeinérzékeny, aki jobb esetben csak sugárban hány egy diétabaleset után.

márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha a menyasszonyom kijelentené, hogy "anyád majd hoz otthonról kaját, mert hisztizik az ételen" - itt kérném vissza a gyűrűt és fújnám le az egészet.


Bunkó vagy, bárhogyan igyekszel aranypapírba csomagolni.

márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
87%

Persze, lehet pl minket érzékenyeket hisztisnek titulálni, meg "van elég kaja, válasszunk belőle" - nem kell csodálkozni, hogyha ilyen vendéglátás mellett inkább maradnak otthon.


Gluténérzékenyként egyórán belül kihánynám az ételt, amennyiben szennyezett, ha esetleg nem, akkor a másnapot fsnám végig, szóval olyan helyen semmit nem eszek, ahol nem garantálják a 100% tiszta ételt.


Ha ez egy esküvő, diplomaosztós buli, születésnapi meghívás stb. nem megyek el.

Nekem nyolc, el tudom tölteni mással is az időmet :D

márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: fogalmad sincs ezekről a dolgokról, ami nem baj. A baj az, hogy mégis meg vagy róla győződve, hogy igazad van. Egy gluténérzékenynél még az is növelheti a rák vagy a gyulladás kialakulásának a kockázatát, ha csak ugyanabban a konyhában készült ételt fogyaszt. Ez nem hóbort, meg hiszti, hanem tudományos tény.


Esküvőfotós vagyok, a szerződésemben szerepel, hogy ugyanazt, ugyanott fogyasztom mint a vendégek és szinte MINDEN esküvő előtt megkérdezi a pár valamilyen formában, hogy nekem és a másodfotósomnak van-e ételintoleranciánk, érzékenységünk, vagy valami amit nem szeretünk. Mondom újra: a fotósuk vagyok, nem az a személy aki felnevelte életük párját.


Szerintem fordítva ülsz a lovon és ha Nekem vágnál le ilyen hisztit és nekem panaszkodnál arra, hogy milyen teher számodra, hogy édesanyám enni tudjon az esküvőnkön, levenném ezt a terhet a válladról, mert visszakérném a gyűrűt és még a neved is elfelejteném.

márc. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
18%
A vegánság választott dolog, az ételérzékenység nem. Mi intézetünk nekik olyan kaját amit ehettek, de a vega meg ette amit tudott a sültestálról. Szerencsére nem gluténérzékenyek se voltak annyira durván azok, mert gluténmentes prézlis húsokat is tudtak enni. Viszont ha valaki cöliákiás az kemény dió, mert az csak full gluténmentes konyháról ehet olyan tányérból, evőeszközzel , ami nem találkozott még gluténnal. Egy ilyen ismerősöm van, nem eszik sehol csak otthon, amit ő főzött, mert az elején volt, hogy a gluténmentes éttermi kajától rosszul lett.
márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

"testvérének a barátnőjének ugye glutén intoleranciája van"


Képzeld tényleg van ilyen, és nagyon nem mindegy neki, hogy mibe és hogy készül az étel, mert hiába mosod el a kést, azt nem tudod már neki adni. Ez pedig nem hiszti, hanem nem szeretne szarul lenni az elfogyasztott kajától. Haverunk is ebben szenved, konkrétan le kellett cserélnie az egész konyhát. Mi is eleinte úri huncutságnak tartottuk, de mondta, hogy nagyon rosszul lesz, a keresztszennyezéstől is (tehát nem direktbe evett gluténes cuccot, csak a kés ért hozzá).

Szóval van ilyen.

márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
84%
Én vegán vagyok és végképp nem várom el, hogy nekem külön rendeljenek bármit is összejöveteleken. Aki ezen kiakad az elmehet a pıcsába. Nem azért vagyok vegán mert én ezt választottam, hanem ez az étrend tartja normális állapotban a pikkelysömörömet, ezt az 1# válaszolónak üzenem.
márc. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!