Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire figyeljünk oda a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire figyeljünk oda a menü összeállításban, hogy kinek milyen érzékenysége vagy intoleranciája van?

Figyelt kérdés
Persze, nem fogok direkt olyan ételeket választani, ahol tudom, hogy valaki allergiás rá, de muszáj odafigyelni arra, hogy mindenkinek tökéletes legyen? Szeretném, hogy ez a nap csak rólunk szóljon, nem pedig arról, hogy melyik vendég vegán/vegetáriánus/gluténérzékeny/laktózérzékeny. Bukoság, ha úgy gondolom, hogy egyenek meg amit tudnak abból, amit mi kiválasztottunk?

márc. 14. 11:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvánvaló, hogy az összes létező ételintoleranciára és diétára nem lehetséges felkészülni ez nyilván irreális. De hogy ezen a napon a vőlegény-a párom édesanyja ott üljön és nézeget miközben a vendégsereg falatozik, miközben egy gesztus az étteremnek szólni erről, semmi pluszba nem kerül? Az biztos, hogy a föld alá süllyednek szégyenemben előttük és az egész vendégsereg előtt. Ebben az esetben valóban csak rólam szólna ez a nap és nem pozitív értelemben.
márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%
2. Ez nem igazán helyénvaló párhuzam. Az anyósodnál te ettől még maximálisan mindenből tudsz fogyasztani amit nektek készít míg te arra készülsz, hogy neki ne legyen ilyen ételféle ha jól értem. Hát ez nem ugyanaz, de te tudod.
márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
96%

"Aki ezt az életmódot választotta, a szívást is választja vele együtt saját magának"

És aki nem választotta, mert mondjuk glutén intoleranciája van?


Egyébként én egy kicsit úgy gondolom, hogy ez a nap persze, hogy rólunk szól, de mi itt vendéglátók is vagyunk. Vagy akkor nem hívunk meg embereket és ünneplünk kettesben. De ha már meghívtam vendégeket, akkor nekem fontos, hogy ők jól érezzék magukat.

Persze függ a vendég hozzáállásától és hogy mennyire akar válogatni, de azért szerintem svédasztalos megoldásban nem nehéz olyan menük összeválogatni, ami vegánnak is megfelelő. Pl. a grillzöldségeket nem is csak a vegánok eszik. A tortát meg úgy oldanám meg, hogyha emeletes, akkor az egyik emelet lenne mindenmentes (laktóz-glutén-tojás) és akkor az allergiás és a vegán is eheti.

márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
91%
Teljes húsevő vendégseregnek sem állítanék össze olyan menüt vagy svédasztalt amiben nincsenek olyan elemek amit egy vegán is fogyaszt jó étvággyal. 2024 van gyerekek, a zöldségekre nem kellene ennyire fújni. :)
márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek 13-assal, vendéglátóként mindenképpen felelsz azért, hogy az összes meghívottad ehessen, nem is értem a hozzáállást, mintha kötelező lenne vendégeket hívni, nem az! Ülhettek egyedül is a vőlegénnyel a teremben, de nyilván titeket ünneplő közönséget szeretnél. Legalább közöld a meghívással, hogy de nem lesz kábé semmi amit x meg y tud enni és akkor lesz esélyük nem élni egy ilyen meghívással, minimum ennyire korrekt lennék "vendéglátóként" bármilyen vendégség esetén. Ebben az esetben az anyós helyében én biztosan nem jelennék meg.
márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
91%

"Ebben az esetben az anyós helyében én biztosan nem jelennék meg."


Én a vőlegény helyében sem biztos! Nem tűrném, hogy ilyen pitiáner legyen a párom akivel összekötöm az életem és gyerekeink is lesznek akiknek nyilván közvetíteni akarok adni majd egy bizonyos értéket. Én nagyon megértem, hogy a kérdező esetleg nem szívleli az anyósát, van ilyen nagyon sok, nagyok sok rá is szolgál. Na de ilyen megoldás egy esküvőn, és még győzködöm a páromat? Neki vajon hogy esik ez?

márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%

egye meg a köretet a rendes ételek mellől és viszont látásra


Ez aztán komoly vendéglátás az örömanya részére. Gratulálok kislány. Remélem, a vőlegényed neked is csak krumplit rendel.

márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy csak hús-krumpli a terv? Se zöldség, se sajt, gomba, semmi...?

Egy önálló vegán tál is nagy kiadás lenne anyósod számára, plusz 4000-ért pl. Istenőrizz. Egye a krumplit.

márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
85%

"Unokatestvérem vegán. Jeleztük ezt az étteremben, amikor a vegyestálakat rendeltük. Mondták, hogy nem gond, sajtot, rántott gombát körettel evett ő is"


Azt hittem, a vegánok nem esznek sajtot.

márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
91%
Hát én úgy lennék ezzel is mint bármelyik vendégséggel. Akit én meghívok, én kérem, hogy jöjjön az garantálom fog tudni enni nem csak köretet savanyúval, nem érdekel mi az allergiája vagy a heppje, megoldom, én hívtam. Aki nem érdekel meghívó félként mit eszik azt meg nem hívom meg, ennyi tiszteletet kap még ő is mert úgy gondolom ez engem minősít innentől nem őt.
márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!