Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldről hogy kivitelezhető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldről hogy kivitelezhető az esküvő?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, mind a ketten magyarok vagyunk. Magyarországon szeretnénk esküdni, ha ez számít valamit, Angliában élünk. Mo-ról két külön városból jöttünk.

Mit kell elintézni ilyenkor? Van valami extra?

Ha kell valami extra info, szólj és írom (:

Köszi


2011. jún. 15. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eskovo rendezo mindent elmond, elintez.
2011. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ameddig magyar állampolgárok vagytok, amagyar törvények szerint házasodhattok. Ahol össze akartok házasodni, ott megtehetitek (pl. Bp.). A legegyszerűbb lenne a kinti nagykövetségen-sztem gyorsabb.
2011. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1. mindent mi szervezünk :)

2. arra gondolsz hogy kint esküdjünk? -ki van zárva- :)

2011. jún. 15. 16:39
 4/17 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben tudok segíteni,mert hasonló gondokkal küszködünk mi is.Mi is Angliában élünk,és magyarok vagyunk.

Már tavaly össze akartunk házasodni.Gondoltuk úgyis megyünk haza 2 hétre nyaralni,és akkor bekalkulálunk egy két tanús esküvőt is.Én még Angliából felhívtam a kerületi önkormányzatot ahol azt a felvilágosítást kaptam,hogy a házasság időpont egyeztetésére mindkettőnknek ott kell lenni személyesen.Elmondták,hogy milyen papírok kellenek.A mi esetünkben + kérték a válóperes papírjaimat,vagyis amivel igazolni tudom,hogy elváltam.

Majd 30 nap türelmi idő van,és utána kap időpontot az ember.Sajnos a mi esetünkben ez nem jó,mert több mint 30 napot nem tudunk otthon lenni,mert nincs annyi szabadságunk.Kérdeztem,hogy meglehet-e csinálni azt,hogy idén kérünk időpontot,és csak jövőre esküdnénk.Nem lehet,mert túl sokáig ülnénk rajta.

Így mi úgy döntöttünk,hogy idén Londonban a Magyar Nagykövetségen esküszünk meg.Jelen pillanatban éppen a követséggel tárgyalok,mert ők viszont rengeteg papírt kérnek,és van ami otthon van.

2011. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ma 16:45

megint én vagyok.

Egyébként te is felhívhatod Angliából az otthoni önkormányzatot ahol esküdni szeretnétek.Minden kérdésedre megkapod a választ.

2011. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Nekünk még van időnk, kb 2év, de gondoltam hogy ez hosszú idő ezért írtam ki most. És amikor 30napot várni kell ott tulajdonképpen mire várok? Meg ugy nem lehet hogy családtag bemegy? Vagy mondanak egy időpontot, és akkor aznap hazarepülök?
2011. jún. 15. 16:56
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 16:45 vagyok

Nem lehet sem meghatalmazással sem úgy hogy rokon meg y időpontot kérni.Az sem lehet,hogy csak te mész el,és a párod papírjait leadod,a meghatalmazással együtt.Csakis személyesen lehet időpontot kérni,és mindketten ott kell hogy legyetek.

A 30 nap türelmi idő meg azért van,mert ennyi nap áll a rendelkezésetekre,hogy még egyszer átgondoljátok az egészet.A 30 nap alatt ha meggondolná valaki magát,még nyugodtan megteheti,csak az időpontot kell lemondani.

Én például mondtam a hölgynek,hogy mi lassan 10 éve együtt élünk,és nem gondoljuk meg magunkat,de nem hatotta meg.A 30 napot a törvény írja elő.

Azt meg lehet tenni,hogy egyik reggel hazarepültök,kértek időpontot,és még aznap este visszarepültök.Mi is gondoltunk erre,de eléggé lelapította volna a pénztárcánkat,így elvetettük az ötletet.

2011. jún. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, az tuti hogy drága buli... de mi nagyon szeretnénk otthoni esküvőt :)

Majd jó előre kell megvenni a jegyeket :)

Amúgy hogy is van?

Bemegyünk, (melyik városba? két külön helyről jöttünk) és mondjuk hogy stipi-stopi időpont kell? :D Aztán beírja és pont 30nap múlva vissza kel menni? vagy MINIMUM 30nap? :)

2011. jún. 15. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Bementek vagy a te otthonodnál az önkormányzathoz,vagy a vőlegényed otthonánál lévő önkormányzathoz.Persze előtte nem árt eldönteni,hogy hol akartok esküdni.Viszitek a szükséges iratokat és az ügyintézőhölgy el fog veletek beszélgetni.Megbeszéltek hárman egy időpontot ami nektek s jó,meg van szabadterem.Megbeszélitek,hogy mit szeretnétek.Milyen zene legyen,milyen díszítés vagy legyen-e egyáltalán bármi is.Megbeszélitek,hogy melyik hónapban lenne jó az esküvő,és az ügyintéző 30 nap után az adott hónapban ad egy napot.Ez lehet ,hogy a 30 nap lejárta után rögtön lesz,de az is lehet,hogy a kért hónapban már nincs szabad terem,így más időpontot beszéltek meg..

De ha felhívod az önkormányzatot akkor mindenre válaszolnak.

2011. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
2011. jún. 15. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!