Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldről hogy kivitelezhető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldről hogy kivitelezhető az esküvő?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, mind a ketten magyarok vagyunk. Magyarországon szeretnénk esküdni, ha ez számít valamit, Angliában élünk. Mo-ról két külön városból jöttünk.

Mit kell elintézni ilyenkor? Van valami extra?

Ha kell valami extra info, szólj és írom (:

Köszi


2011. jún. 15. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

El ne hidd, amit az utolsó leírt, totál hülyeség az egész! :o


A 30 nap arra vonatkozik, hogy a bejelentés és az esküvő időpontja között el kell telnie legalább 30 napnak. A leghosszabb idő, ami a bejelentkezés és az esküvő között eltelhet, pedig fél év. Tehát ha kitaláltátok az időpontot, akkor azt megelőzően be kell jelentkezni legalább 30 nappal de legfeljebb 6 hónappal korábban.


Már a bejelentkezés alkalmával kiderül, aznapra melyik időpontban melyik terem szabad. Természetesen a szabad időpontok közül tudtok csak válogatni, de azért ez rugalmas, hiszen egy önkormányzatnál egy napon több, akár 10 esküvőt is le tudnak vezényelni. Annyival kell csak számolni, hogy órára pontosan nem biztos, hogy sikerül az elképzeléseiteknek megfelelő időpontot találni.


A bejelentkezéshez szükség van születési anyakönyvi kivonatra, személyire, lakcímkártyára, vagy ha valamelyik fél elvált, a zárolt házassági anyakönyvi kivonatra (bírósági határozat, végzés nem elég). Mindkettőtöknek személyesen meg kell jelenni.


A 30 napos bejelentkezési határidőtől eltekintenek indokolt esetben (pl. útban lévő baba, súlyos beteg közeli hozzátartozó stb.). Hívjátok fel az önkormányzatot, elegendő indok-e, hogy külföldön tartózkodtok, ez a jegyző hatásköre ugyanis. Ha ő úgy dönt, a bejelentést követő 30 napon belül is megtarthatjátok az esküvőt, ezt azonban mindenképp érdeklődjétek meg előtte.


Magát a lagzit én biztos szervezőre bíznám, ha nagyobb felhajtást szeretnétek egy egyszerű vacsoránál. Ismerek olyan lányt, aki Angliából szervezte meg az esküvőjét, és azt mondta, hogy ha újrakezdhetné, biztos szervezőre bízná, mert minden hazautazásuk arról szólt, hogy rohantak egyik szolgáltatótól a másikig, előlegeztek, szerződtek stb. Gyakorlatilag másfél évig alig látták a családot, mert az összes hazaút a szervezés körül forgott. :(

2011. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy bárhol az országban megtarthatjátok az esküvőt, teljesen a Ti döntéseteken múlik, nem vagytok lakhelyhez vagy születési helyhez kötve.
2011. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 22:54

nem írtam hülyeséget..okoska..Értelmezd már normálisan...

Ahogy tanácsoltam is,hívja fel az önkormányzatot és kérdezze meg tőlük,én is ezt tettem.Sajnos nem rendkívüli ok,hogy külföldön él az ember.Nem engednek a 30 napból..Én nem azt mondtam,hogy 30 nap és kap időpontot.Hanem azt,hogy az időpont egyeztetésnél 30 nappal később lehet csak időpontot kérni.De ez akár lehet 40 vagy 50 nap is..Ha van terem akkor akár 34 napon is lehet esküvő.Ezt ott fogják megtudni az ügyintézővel való egyeztetésnél.Nem az ujjamból szoptam ki.Több napi telefonálás eredménye,és inkább hiszek egy benne dolgozó ügyintézőnek mint abban amit te írsz le.

Okosgyerek,máskor olvass figyelmesen..

2011. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt hogy kéne értelmezni? "és az ügyintéző 30 nap után az adott hónapban ad egy napot". Ez azt jelenti, letelik a 30 nap, és eztán kapsz időpontot, de ez nem igaz. :o


Az időpontot Te magad kéred, nem az ügyintéző mondja meg, melyik nap lesz az esküvőd, hanem Te és a párod. Azon a napon belül lehet, hogy órát-percet egyeztetni kell, de nem az ügyintéző kényén-kedvén múlik, melyik nap kell tartanod az esküvődet. Ezért igenis félrevezető, amit írtál.

2011. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy fél éve volt az esküvőnk, elég frissek és megbízhatóak az információim... Annak meg sajnos nem mindig szabad hinni, amit az anyakönyvvezető mond, minket alaposan félretájékoztattak névváltoztatás ügyében, az ügyintéző tájékozatlansága - és ebből következő hibás papírleadása a minisztérium felé - volt az oka, hogy hiánypótlás miatt 30 napot csúszott a kérelmünk, és ezzel az esküvőnk is. :( A legbiztosabb, ha a magyarorszag.hu-n elolvassa az ember a jogszabályokat, annál tisztább nincs.
2011. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat:)

Kedves első, én is féreértelmeztem amit írtál :)

De mostmár tiszta.

Amúgy a lagzi szervezésében tud segíteni anyós :) Valahogy majd meglesz :)

2011. jún. 16. 15:24
 17/17 anonim válasza:

Szia!

Írj rám privátban, segítek!

2011. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!