Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehetne legális a melegek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetne legális a melegek házassága?

Figyelt kérdés
Szerintetek Magyarországon valaha engedélyezni fogják a meleg házasságot? Ti mit gondoltok, helyes dolog lenne?
2011. júl. 12. 17:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
29%

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:55


Én konkrétan egy hozzászólóhoz szegeztem a válaszom, egy szóval sem állítottam, hogy csak a vallásosak ítélik el a melegházasságot, én arra kaptam fel a vizet, hogy mesekönyvekből való idézetekkel jön, amit szerinte mindenkinek kötelessége lenne betartani. Úgyhogy ne forgasd ki kérlek a szavaim.


A melegek pedig házasodjanak, ha akarnak, ha a heteróknak lehet, lehessen nekik is, mivel rosszabbak ők. Sajnos sok olyan házasság van férfi és nő között, ami nem hogy káros a gyerekre, de a szülők idegeit is kikészíti. Törvényeket pedig mindig lehet módosítani és újakat hozni, szóval ez nem kifogás.

2011. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
46%

OFF: Ne haragudj, de az én számomra a Biblia nem mesekönyv. Hidd el, elég sokat olvastam más témákban is, de számomra megnyugtatóbb azt hinni, hogy van egy valaki, aki szeret engem és van az életemnek értelme. nem csak ezen a földön, hanem a halál után is. Inkább legyen Isten képére teremtve, mint a majommal legyen egy rokon. Ez egy. Kettő: az evolúcióban mindig a változáson van a hangsúly. De ha egy fajban valaki más, mint a többi, azt megölik, nem pedig ő lesz a faj etalonja.

ON: én nem legalizálnám a melegek házasságát. Nincs velük bajom, csak azokkal, akik feneküket riszálják mellüket verve, hogy ők melegek. De az, hogy két azonos nemű összekösse az életét, azt nem támogatom, a gyermekvállalást pedig végképp nem.

2011. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51


Az sem túl okos dolog, hogy másokat a hitük miatt diszkriminálsz, ez gondolom nem jutott eszedbe...


egy ateista

2011. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Felőlem házasodhatnának a melegek, de azt nem értem miért olyan fontos ez...

Az élettársi kapcsolat is ugyanolyan jó.Gyereket viszont tényleg ne nevelhessenek.Lehetne úgy módosítani a törvényeket, hogy ez megolható legyen.Templomi esküvő meg nem államon, hanem az egyházon múlik, de a polgárit nyugodtan engedhetnék.

2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
8%
Olyan felesleges ám ilyen kérdéseket kiírni. Jön a sok "dö****etek meg mocs**s bu**k" aztán ész nélkül pontoz le mindenkit, aki nem azon a véleményen van, mint ö. Nem számít, hogy jó válasz e, vagy hogy válasz e a kérdésre, csak úgy nyomja a gombokat dühböl. Azért is engedélyezzék nekik a házasságot. Nem értem miért zavar bárkit is. Ebböl is látszik, hogy mindenki a másik dolgával van elfoglalva folyton, ahelyett, hogy a saját háza táján söprögetne. Én sem tüntetek,hogy csináljanak múzeumot a templomokból, mert szerintem az egész biblia dolog csak egu felnött mese a tehetetlen emberek önmyugtatásához.
2011. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
38%

A Biblia CSAK a vallásosok számára "törvénykönyv", mi ateisták köszönjük szépen, nem kívánunk élni vele. Betartjuk a 10 parancsolatot, de azért, mert ezek társadalmi szabályok, amiket még csak nem is a Biblia "talált fel". Ugyanakkor érdekes olvasmány, számomra is mese, de tanmese, lehet belőle tanulni, de nem fogok a mintájára élni, és nem fogom soha példamutató etalonnak tekinteni.


A vallás egyáltalán nem egy káros dolog, az egyház a káros, a kettő pedig egyáltalán nem egyezik. A vallás igenis hasznos dolog, sokaknak ez nyújt lelki menedéket, márpedig az mindenki magánügye legyen, hogy mitől érzi magát biztonságban ezen a világon, és mi segít neki abban, hogy megbirkózzon szerettei elvesztésével, vagy a világ kegyetlenségeivel szemben. Sokkal több lenne a kegyetlenség, ha nem lenne vallás, és sokkal kevesebb lenne a gonoszság, ha nem létezne az egyház, ami szerencsétlen, jóhiszemű emberek pénzére pályázik. Persze a templomokat azért köszi szépen ;)


A melegek házassága természetellenes? Miért, és a kóla nem az? Kb. kőolajból készül, és marha káros, mégis többmillióan isszák nap, mint nap. Na akkor most tiltsuk be azt is.....sőt! legyünk intoleránsak a modern kor összes vívmányával szemben! Persze a homoszexualitás nem a modern kor vívmánya, de jó lenne, ha nem így állnánk hozzá, hogy természetellenes, ezért fúj-fúj és tudni se akarunk róla, mert 1: önmagunk modern felfogását hazudtolnánk meg a természetellenesség tekintetében, 2. Még csak nem is természetellenes, hiszen a természet hozza létre ezt a sajátos "rendellenességet", mikor az agy fejlődésekor túl sok hormon ürül a magzatvízbe. (Több teória is létezik, én ezt ismerem) Itt kanyarodnék vissza a valláshoz: ha Isten irányítja a világ menetét, a természet fordulatait, akkor ugyan nem Isten szándékos döntése-e az is, hogy valaki melegnek születik-e vagy sem, vagy Dawn-kórosnak, hiperaktívnak, vaknak, stb.? (Hozzátenném, még az állatvilágban is létezik a homoszexualitás)

Ha két homoszexuális ember így érzi magát igazán jól, akkor tőlem aztán semmi akadálya nincsen a melegek házasságának. Azzal ellenben nem értek egyet, hogy magukat riszálva, magukból totálisan kikelve vonulgassanak az utcán, és nem a gyerekemet féltem attól, hogy meglátja őket, és ő is biztos meleg lesz, vagy legalábbis lelkileg károsodik (óriási tévhit, ha a szülők nevelése jó, nem lesz a gyereknek semmi baja ettől), hanem mert ezzel saját magukat avanzsálják egy külön, mások számára taszító "állatfajjá", megalázzák magukat, holott sokkal toleránsabbak lenne a társadalom, ha nem dörgölnék évente a képébe az embereknek, hogy "nye-nye-nye én b*zi vagyok, te meg neeeeeeeem, és ez menő, te meg nem mert begyöpösödött vaaaagy"

Ha nem vonulgatnának, hanem úgy vállalnák fel magukat, mint minden kulturált pár: kézen fogva sétáláson, kis puszikon kívül semmi mással nem "fednék fel" nemi hovatartozásukat, az emberek simán elsétálnának mellettük ugyanúgy, mint a hetero párok mellett is elvonulnak, hiszen senkinek semmi köze hozzá, hogy ki-kibe szerelmes és kivel csókolózik (feltéve, hogy nem csinálják ízléstelen szinten).


Egy másik ateista

2011. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

off bocs

17:51 nekem címzett hozzászólásodat köszönöm, de egyetlen feltételezésed sem talált, csak tudatni akartam.Hogy nem minden igaz, amit esetleg elképzelsz valakiről. Most egyetlen mondat sem jött be.

2011. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Valaki mondja, hogy miért zavar?? Ennyi embert..Én tudom, engem miért zavar, és feltételezem, hoyg sokakat ezért.


1. Ha házasság, akkor minden jog vonatkozik rá, nem tehetünk különbséget házaspár és házaspár között. És ez az örökbefogadásnál gond, nem rokon gyereket nem adnék örökbe soha meleg párnak, a gyerek érdekét sértené.

Az árvaházi gyerekek nem örökbeadhatók, az örökbe adhatókért sorban állnak, és nagyon sok feltételnek kell megfelelni.


2.Komolytalanná tenné a házasságot ez.

Már így is túl kevesen hisznek benne, inkább emelni kéne a házasság megbecsülését, nem még tovább rontani.


3. Nem ellenzem a homoszexualitást, de támogatni azért mégsem kellene!


A kérdés nem ez volt, hanem sz.tem lesz-e M.o-n.


Sz.tem nem, mert a magyarok hagyományosan hagyománytisztelők, hála az Úrnak!!!


Másik 79, nyugalom!

2011. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

n a most ugyanaz vagyok, és offolok.

A Bibliában kételkedőknek ajánlom Mózes I. könyvét, ahol az evolúció pontos ismertetésé lehet elolvasni.

2011. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok vallásos, sőt! Mégis ellenzem!


És a sok b*zi lepontozott...

2011. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!