Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Képes lesz a családom életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képes lesz a családom életem legszomorúbb napjává tenni az esküvőmet? Kérlek szépen adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Nos a szomorú történet a következő: Az édesanyám és Édesapám teljesen elhatárolódtak az összes rokonunktól. Egyik oldalról sem beszélhetnék sem nagyszülőkkel, sem keresztszülőkkel, unokatestvérekkel stb. Viszont Nekem mindenem a család, és bármit megtennék a szüleimért is és a rokonaimért is. így eleinte titokban tartottam mindenkivel a kapcsolatot rendszeresen szüleim tudta Nélkül, mára már annyit elértem, hogy eltűrik, hogy szeretem a rokonaim és fenntartom velük a nagyon szoros kapcsolatot. Ez is probléma, de jelenleg a legnagyobb az, hogy a barátommal tervezgetjük az esküvőt. Mindenki nagyon örül Neki, ezerrel támogatnak minket. Szüleim is nagyon boldogok, viszont megmondták, hogy ha a rokonaink vagyis a saját szüleik, testvéreik jönnek ők nem jönnek el :S Teljesen bele vagyok roppanva, hiszen a szüleim a mindeneim, tiszta szívemből szeretem Őket de ugyanígy nagyit, keresztéket stb...Ti mit tennétek a helyemben, van egyáltalán erre megoldás? Nagyon köszönöm a megtisztelő válaszokat előre is.
2012. febr. 27. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
hat a szuleid nagyon gyerekesek mar bocsanat. arra az egy napra felretehetnek a gyuloletet, legalabb miattad. nem kell senkihez sem szolniuk ulhetnek a sarokban egyedul de nehogy mar ne menjenek el a sajat lanyuk eskovojere.. de ha erre nem kepesek akkor onzo emberek.
2012. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Akiket jobban szeretsz, meghívod.

Vagy meghívsz mindenkit, de jó távolra ülteted őket egymástól.

2012. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Ülj le a szüleiddel beszélni, de ne úgy mint egy könyörgő gyerekük, hanem mint egy önálló, felnőtt nő.

Mondd meg nekik hogy ez a te napod lesz, nem az övék. Nem kell bájologniuk senkivel sem ha nem akarnak. De ne tegyék tönkre azt a napot aminek életed legszebb napjának kellene lennie ezzel a viselkedésükkel. Neked nagyon fontos az egész család, és a boldogságodat mindenkivel meg szeretnéd osztani. Épp ezért erőltessék meg magukat ezen az egy napon, több ilyen alkalom soha nem lesz.


Egyébként hidd el nekem, nyugodtan meghívhatod az egész rokonságot, a szüleid is el fognak menni. Nem fogják kihagyni ezt a napot.

2012. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
82%
egyetértek az előttem szólóval:)
2012. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is leülnék beszélni velük. Légy határozott! Felnőtt nő vagy, te döntesz a saját életed felől, nem tartatnak örökké ilyen lelki terrorban csak azért, mert úgy gondolják, bármit megteszel nekik, csak mert a gyerekük vagy! Mondd el nekik, hogy te nem szólsz bele, hogy milyen a viszonyuk a rokonokkal, de te mindannyiukat szereted, és hadd te döntsd el, hogy a saját esküvődön kiket látnál szívesen. Azt is hozzá lehet tenni, hogy meg fogják bánni, ha csak durciból nem jönnek el. És akkor ezek után lehet mondani, hogy nem egymás mellé fogod őket ültetni stb-stb-stb.
2012. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodj meg... Szerintem egy beszélgetés, és aggodalomra semmi ok. De, hogy még nyugodtabb lehess, mondok egy pozitív példát.

A nagyszüleim nem beszélnek nagyapám testvérével, és annak feleségével. Csip-csup dolog miatt vesztek össze évekkel ezelőtt. Sőt! Úgy nem beszélnek, hogy SZOMSZÉDOK!

Jött a testvér lányának esküvője, a szülőkkel megbeszélték, hogy márpedig a nagyszüleimet is meghívják, sőt az unokatestvéreket is (szüleimet, keresztszüleimet) és semmi probléma nem volt belőle. Még a haragot is félre tudták tenni egy napra, és önfeledten táncolgattak egymással, mint annak idején.

Ha az ember szereti és tiszteli a gyermekeit, ahogy azok őket, akkor ilyenből nem lehet családi perpatvar.

2012. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
nálam ugyanez volt a szalagavatómon, és én is elmondtam, hogy ez nem az ő napjuk, hanem az enyém. nem volt gond. Ha ez nem tetszik nekik, akkor én a helyedben lehet, hogy kimennék külföldre tengerparti esküvőt tartani. Tudom, hogy könnyű mondani, mert én is szeretem a családom, viszont nem hagynám, hogy befolyásoljanak. Aztán ha megsértődnek, akkor megmondanám, hogy te nem akartál kivételezni, nem kellett volna ilyen helyzetbe hozniuk. Legközelebb elfogadják a döntésedet.
2012. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyesmi helyzet volt. Anyu összeveszett a szüleivel és kijelentette, hogy ő nem jön el. Mivel nem lehetett vele emberi hangon beszélni ezért szinte üvöltve elmondtam neki, hogy nem érdekel mit csinál a mamáék ott lesznek meg azt szeretném, ha ő is ott lenne, ez a férjem és az én napom és nem hagyom, hogy elrontsa. Mondtam neki ha jössz jössz ha nem akkor nem. utána kb 2 hétig nem beszélt velem, aztán mégis ott volt, mindenki. Nem hagyná ki anyukád én biztos vagyok bent. ez a te napod, biztos nem akar a lányának rosszat. Aki olyan messze kell ültetni egymástól. Ez miatt egy hétig szenvedtem az ültetéssel, mert ugy több mindenki is volt az án és férjem családjába is akik nem bírják elviselni egymást. Nem értem ezeket az embereket. Mindegy a végén mindenki jól érezte magát.
2012. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon köszönöm szépen mindenkinek a kedves, biztató szavakat. Tegnap este leültem édesanyámmal beszélgetni, de sajnos a véleménye úgy néz ki megváltozhatatlan:S elmondta, hogy nagyon szeret örül a boldogságomnak, támogat de vagy Ők vagy a rokonok...Tejesen gyomorgörcsöm van és nem tudom mit tegyek, így hogy kezdjük szervezni az esküvőt? mindig nagy lagziról álmodtam, hogy ott legyen az összes szeretem. Nagyinak el sem merem mondani, hogy ilyet mond a lánya szegény belerokkanna:s mit tehetnék még? ne haragudjatok, hogy ennyire problémázok rajta de nagyon megköszönöm az eddigi tanácsokat és ha lesz még aki szán időt a válaszadásra annak is köszönöm:)
2012. febr. 28. 10:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok. Akkor talán tényleg csináld azt, hogy meghívsz mindenkit, aztán aki akar, az eljön. Vagy tarts két tanús esküvőt, hogy tuti ne legyen belőle vita. Anyukád szégyellhetné magát :=(
2012. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!