Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Temploni esküvőt szeretnénk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Temploni esküvőt szeretnénk a párommal, de viszont én nem konfirmáltam le, kell e a római katólikus szertartáshoz a konfirmáció?

Figyelt kérdés
A párom római katólikus,volt elsőáldozó és bérmálkozó is, én református vagyok meg vagyok keresztelve,de nem konfirmáltam.A római katólikus szertartás, meg lehet igy tenni,ha nem mi kell hozzá?
2012. máj. 18. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Semmi nem kell hozzá. Az egyházjog szerint elég, ha az egyik fél katolikus. Semmi más nem kell hozzá. Nekem szó szerint ezt mondta egy pap, és nálunk így is volt. Jegyesoktatás volt pár alkalom.
2012. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Papja válogatja. Érdeklődjetek az illetékes papnál, majd ő megmondja.

De simán felajánlhatja, hogy bérmálkozz meg az esküvő előtti napon akár.

2012. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk azt mondták nem lehet megcsinálni, esetleg viszont támogathatnánk az egyházat... és meg lehetett csinálni.
2012. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Katolikus, nem katólikus. Nálunk nincs konfirmáció, hanem elsőáldozás és bérmálás. Alapból a katolikusok elég szigorúak, persze itt is, ahogy mindenütt, a pénz beszél, kutya ugat, azaz van olyan pap, aki eltekint attól, hogy más vallású vagy.

Önmagában már az kizáró ok lenne, hogy református van, onnantól kezdve mindegy, ahogy annak a vallásnak megfelelően teljesítetted-e az elvárásokat, vagy sem.

2012. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

katÓlikus XD ólikus.. jajjj...

Írni tanulj meg inkább...

2012. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, sőt át se kell keresztelkedned, esetleg reverzálist kérhetnek, de ez sem biztos.
2012. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen tutibiztos, hogy nem KELL, persze a papnak lehetnek preferenciái, de hivatalosan, egyházjogilag elég, ha az egyik fél katolikus, ha kötekedik a pap meg kell neki mondani, hogy nem akartok pluszt, csak a minimumot. :)
2012. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!