Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem voltam sosem elsőáldozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem voltam sosem elsőáldozó sem bérmálkozó, de nem is szeretnék továbbra sem, akkor lehet templomi esküvőm a jövőben vagy nem?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen sokan mondanak sokfélét. Van aki azt mondja hogy manapság már lehet és régen nem lehetett. De van aki pedig azt mondja hogy nem lehet csak az esetben ha esküvő előtt nem tudom mennyi idővel minimum leteszem az elsőáldozást. Megkeresztelve megvagyok.
2012. aug. 30. 09:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Pap függő. Meg kell majd kérdezni azt a papot ahol házasodni szeretnél.
2012. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden a paptól függ.

Van amelyik követe más azt mondja, hogy nem kell.

2012. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg lehet, mert elég hozzá, ha a pár egyik tagja meg van keresztelve.

Sok helyen a papok ennél többet kérnek.

De nem értem, hogy ha nem szeretnél semmit, akkor az esküvőt minek?

2012. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a válaszom. Pap/lelkész/pásztor függő.
2012. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hívő katolikus vagy?
2012. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Divatból nem kell templomi esküvő, ha egyszer nem vagy hívő...
2012. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, de egy pszichiátriai eset vagy.
2012. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

A paptól és az erre szánt pénztől függ.


De én sem értem, hogy mi értelme....

2012. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
hogy-hogy nem szeretnél elsőáldozó lenni, templomi esküvőt meg akarsz? el kéne dönteni, hogy számít-e neked egyáltalán a vallás. ha igen, akkor nem tudom mi kifogásod lehet a többi szentség ellen, ha viszont nem, akkor minek akarsz templomban házasodni? vicces vagy.
2012. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha katolikus templomi esküvőt szeretnél, akkor katolikus hit szerint élj, és ahhoz hozzá tartoznak a felsorolt alkalmak, amiket felnőttként is biztosít az egyház.


Ha nem akarsz katolikus szertartást, akkor amilyen hit áll hozzád legközelebb, abban mélyülj el, és akkor az ahhoz tartozó, a te hitedet is kifejező elköteleződési alkalmakon vegyél részt és olyan templomi esküvőd lesz.

(konfirmálás, vagy felnőtt keresztség stb.)


A templomi esküvőt ne csak a látvány miatt válaszd, hanem a tartalom miatt is, hiszen ott a párok a Jóisten áldását kérik :)


lehet szabad ég alatt is esküdni, lelkésszel, aki egyszerűen közvetíti Isten áldását rátok.


Vannak lelkészek, akik egyszerűen csak Isten áldást adja rátok (különösebb előzetes elvárások nélkül) csak azért, mert vágytok erre.:)

2012. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!