Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem voltam sosem elsőáldozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem voltam sosem elsőáldozó sem bérmálkozó, de nem is szeretnék továbbra sem, akkor lehet templomi esküvőm a jövőben vagy nem?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen sokan mondanak sokfélét. Van aki azt mondja hogy manapság már lehet és régen nem lehetett. De van aki pedig azt mondja hogy nem lehet csak az esetben ha esküvő előtt nem tudom mennyi idővel minimum leteszem az elsőáldozást. Megkeresztelve megvagyok.
2012. aug. 30. 09:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Leülsz, beleásod magad az egyház jogba, meg ilyen zsinati döntésekbe, megtalálod a választ a kérdésedre és ha a pap akadékoskodik az orra alá nyomod.


Az, hogy mi itt azt mondjuk, hogy de igen is lehet, nem fog segíteni, ha a faludból a Dezső atya másképp gondolja, hiába lehetne. Ha azonban számára is hivatalosan alátámasztod a dolgot, akkor nem tud mit mondani.


Amúgy nem vagyok egy nagy szent fazék, és úgy vagyok vele, hogy hadd menjen akárki templomba házasodni, mert sose lehet tudni, mit indít el benne az egész, de ha esetleg feltétel pár hónapig hetente egyszer egy órára elmenni okulni előtte, akkor erre legyünk már legalább képesek.

2012. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Miért lenne pszichiátriai eset a kérdező? Megvan az oka, hogy miért nem akarja megcsinálni...


De az én helyzetem is megmagyarázná ezt a felvetést. Barátomat vallásosan nevelték, ő templomi esküvőt szeretne és az egész családja (ami elég nagy) elvárja tőle a templomi házasságot.

Én ugyan úgy vagyok, mint a kérdező: meg vagyok keresztelve, de a "többit" nem csináltam meg és nem is szeretném. Most le lehet pontozni, de nem hiszek semmilyen vallásban és barátomnak is megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó ezeket megtenni. Elvégre ha nem hiszek benne akkor miért erőltessük?


Ettől függetlenül szeretjük egymást, mert olyan korban élünk ahol nem választ el két embert az, hogy ki miben hisz és miben nem. Ezért érdekelt engem is a kérdés, mert így kötöttünk kompromisszumot, meglesz a templomi házasság amit ő szeretne, de ezeket nem csinálom meg.

2012. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"a templomi házasság amit ő szeretne, de ezeket nem csinálom meg."

Igen de az egyik kizárja a másikat. Ő szeretne templomi esküvőt amibe te is beleegyezel akkor már az is hozzá tartozik.

Bár ha meg vagy keresztelve az már más eset. Akkor szerintem már csak a jegyesoktatásra kell eljárnotok és lehet templomi esküvőd.

2012. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én is ebben reménykedem, hogy csak jegyesoktatásra kell majd menni. Azzal nincs bajom, benne vagyok.
2012. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
22-es válaszolónak külön köszönöm a véleményét. Ugyanakkor a többi normális válaszadónak is. :) Én úgy gondolom hogy ha a jegyesoktatás fontos ám legyen. De a templomi esküvőbe meg hogy elsőáldozó legyek,ebbe nem egyezem bele,persze majd utána járok hogy ez hogyan is zajlik egész pontosan. Mindenkinek megvan a maga oka hogy miért akar vagy miért nem templomi esküvőt a jövőben. Egy nem templomi hanem szabadtéri esküvő is lehet nagyon szép! Sőt szerintem az sokkal szebb. De erről is mindenkinek más a véleménye ami nem baj. Elvégre az emberek ízlése nem egyforma.
2012. szept. 3. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!