Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem voltam sosem elsőáldozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem voltam sosem elsőáldozó sem bérmálkozó, de nem is szeretnék továbbra sem, akkor lehet templomi esküvőm a jövőben vagy nem?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen sokan mondanak sokfélét. Van aki azt mondja hogy manapság már lehet és régen nem lehetett. De van aki pedig azt mondja hogy nem lehet csak az esetben ha esküvő előtt nem tudom mennyi idővel minimum leteszem az elsőáldozást. Megkeresztelve megvagyok.
2012. aug. 30. 09:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Pár egyik tagjának biztos, hogy meg kell. Mondjuk a jegyesoktatást így sem tudod megúszni, akkor az elsőáldozás is beleférne.

Mondjuk én a Papok helyében ez nem hagynám, hogy az emberek csak kelléknek használják a templomot.

Komolyan mond meg miért kell templomi esküvő, ha nem nagy hívő, és utoljára keresztelkedésedkor jártál templomba?

2012. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Jogilag lehet. Még keresztség sem kell hozzá, ha a házaspár másik fele meg van keresztelve. Pl. nálunk nem hiszem, hogy lenne ebből probléma, de jegyesoktatásra kéne járni.


Magánvélemény: Abszolút meg fogom érteni a papot, ha enélkül nem ad össze. A házasság egy szentség nálunk, nem csak egy külsőség. Ezen kívül a házasságkötéskor fogadalmakat kell tenni mindkét félnek, többek között arra is, hogy a leendő gyerekeket katolikus módon fogják nevelni. No most, ha a pár egyik tagja nem akar közösségben lenni az Egyházzal, akkor itt komoly kételyek merülnek fel.

2012. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, hogy kívülről beleszólok, ez nyilván a katolikusok belügye, de azért talán nem bántok senkit meg, ha leírom a véleményem.


Én református vagyok. Nálunk nincs bérmálkozás, meg elsőáldozás. Még a konfirmáció is olyan magától értetődő. Ha valakiben megvan a késztetés, akkor legyen bármilyen idős, elég ha kinyilatkoztatja, hogy Istent akarja teljes szívéből követni és ezt a lelkész el kell fogadja.


Templomi esküvőre vágyni, meg olyan természetes dolog (hittől függetlenül). Szerintem ne legyetek ilyen ellenségesek a kérdezővel. Ő egy boldog nő, aki a legjobbat akarja átélni.

Az élet pedig mindenkinek tartogat meglepetéseket. Simán lehet, hogy fog ő még vágyni a teljes átlényegülésre. Most éppen nem. Ez nem baj.

2012. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne attól boldogabb valaki, ha csak díszletként használja a templomot az esküvője "szebbé tételéhez"?


Ha valaki nem hívő, akkor teljesen szép és kerek egész az az esküvő templom nélkül is!


Öcsém menyasszonya nincs még megkeresztelve és azt mondták nekik, hogy ha most nyáron elkezd járni az oktatásra, akkor húsvétkor megkeresztelik. Így már mehet a templomi esküvő!

2012. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legtöbb rendes választ. A helyzet az hogy itt egy kis félreértés van,ugyanakkor én nem írtam le egy dolgot azért. Nem vagyok elsőáldozó,sem bérmálkozó,de nem is szeretnék. De azt egy szóval nem írtam hogy templomi esküvőt szeretnék a jövőben majd. Igaz,azt sem írtam hogy ilyet szeretnék. Akkor most leírom. Én ahogy az egyik válaszadó is írta,majdan a szabad ég alatt szeretnék házasodni mert én ezt tartom nagyon szépnek. Azért tettem fel ezt a kérdést (csak hogy tisztázódjon a nézeteltérés mindenkivel szemben) mert legtöbbször templomi esküvőt tartanak nem pedig a szabad ég alatt. Azt mondják nekem hogy illetlenség nem templomi esküvőt tartani. És itt szeretnék erről kicsit több információt kapni. Ezért nem kell rögtön bunkózni némelyeknek!
2012. aug. 30. 13:24
 16/25 anonim ***** válasza:
Jajj, én nem bántani akartam a kérdezőt! Csak szerettem volna felhívni a figyelmét arra, hogy a templomi esküvő olyan kötelezettségekkel jár, amiről esetleg még nem tudott, és érdemes ennek fényében mérlegelni a dolgokat!
2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok itt,hogy utána járjak a dolgoknak. Szeretnék minderről kicsit tájékozottabb lenni.
2012. aug. 30. 13:33
 18/25 anonim ***** válasza:

Én ezt most nem értem.

Szabad ég alatt csak polgári esküvő lehet nem.

Keresztény Pap nem ad össze embereket szabad ég alatt, de ha igen akkor is az vonatkozik mintha templomba történne.

2012. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék hozzátenni a vitához, hogy én a templomi esküvőm előtt konfirmáltam, és azóta megváltozott a látásmódom. Nyitottabb lettem, és elkezdtem jobban gyakorolni a vallásomat. Máshogy értelmezem Istent, mint a kiskoruktól hívők, ebben biztos vagyok, de a lényeg, hogy lelki nyugalmat adott valamilyen szinten ez nekem. Úgyhogy nem biztos, hogy rossz dolog, ha valaki az esküvője alkalmából újra kapcsolatba kerül az egyházzal :)
2012. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Minket is keresztény lelkész adott össze szabad ég alatt :)persze volt szép virágkapu, csodás zene...


ja és egy ismerősöméket is (szabad ég alatt, a kertjükben). oda gyűlt a gyülekezet is, énekesekkel stb.


ó, még egy pár eszembe jutott, őket a vízparton adta össze:)


akkor ez már 3 :)

2012. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!