Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Melyik gyűrűméretet válasszam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik gyűrűméretet válasszam?

Figyelt kérdés

Internetről szeretnék karikagyűrűket rendelni. Már többet is kinéztünk, de a méret meghatározásával gondban vagyunk.

Páromét lemérettük, tudjuk. Mivel a kísérőgyűrűn kívül más ékszerem nincs, azt vitte el a párom megnézetni, mert már nem emlékezett, hányas volt (szalag alapján vett méretet a másfél hónapja történt eljegyzés előtt).

Kiderült, hogy 63,5-es (Nem elírás, csak rohadt vastag ujjaim vannak!). Én a neten látott méretek alapján 65-öst mértem, de mivel ez a gyűrű tökéletes méretű rám, nyilván az a mérvadó, amit a boltban mondtak.

A gond az, hogy az oldalakon én nem láttam feles méretet. Vagy 63, vagy 64. Nem tudom, mennyivel kisebb a 63 a 63,5-nél. Vagy épp mennyivel nagyobb a 64?


2014. jún. 7. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem az a mérvadó! A kísérőgyűrű vékony, a karika vastagabb és ez a kellő átmérőben is megjelenik.

Nem tudom már, hogy mekkora a különbség, de nekem se ugyanaz a mérete a kísérőmnek és a karikámnak, pedig ugyanarra az ujjra lettek választva (és ugyanannál az ékszerésznél).

2014. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

64 et


Nekem az időnként tök laza gyűrűm le sem jön, úgy bedagad a kezem, pedig nem vizesedek nem vagyok terhes, és fiatal vagyok..


(Egyébként én tudtam akkorát mérni amekkra ényleg kellett, bár nem rendeltük végül, hanme próbáltam)


De a bal kezed ujja, ha nem balkezes vagy sokkal kisebb, mint a jobb kezedé!!!

Nekem kb 2 méret különbség van

( a férjemnek is, bár neki epp fordítva, mert balkezes)

2014. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen bizonytalan mérési esetben nem kell kockáztatni, nem interneten kell megvenni. A cipővel ugyanez a helyzet, csak próba után.
2014. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bal kezes vagyok, és a kísérőgyűrűt a jobb kezemen viselem, és fogom is. A karikát a balon kéne, bár ott szerintem zavarni fog.

Gondoltam én is nagyobb méretre, már azért, mert akkor talán feljönne a középső ujjamra is, és tudnám mindkettőt egy kézen hordani. Bár az meg nem tetszik, hogy összeérnének.


Azért internetről rendeljük, mert nem akarok több tízezret kiperkálni egy aranygyűrű párra. Nemesacél gyűrűket néztünk ki, azok számunkra szépek, és tudom, hogy tartósak is.

2014. jún. 7. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

???

Hol éltek?

Magyarországon esküvő után jobb kézen hordják a karikát...balon a kísérőt..

Amúgy nincs jelentősége( mármint hok hordod:)), csak érdekel

2014. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Magyarországon élünk. Azért hordom a jobbon a kísérőgyűrűt, mert bal kezes vagyok, és az író kezemen zavar a gyűrűhordás, de ezt már írtam.

A jobban meg főleg a számítógépezésben zavar, mivel az egeret viszont jobb kézzel kezelem, de még mindig jobban megtűröm, mint a balon. Pl. most átraktam a balra a gyűrűt, egyenesen kellemetlen érzés. A fő kezemen nem tűrök meg ékszert, nem is tudom, hova fogom rakni a karikagyűrűt.

2014. jún. 7. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Végigolvastam... Nekem így sem logikus...de jó..

Mármint írod hgy a balon kellene( közben ugye a jobbon) akkro nem zavarna..

A kísérő az amit nem szoktak mindig ordani, mert ha köves...stb zavaró lehet a mindennapokban, vagy csak félti az ember... Ezért gondoltam..


Egyébkén én sosem hordtam gyűrűt, ezért nem is akartam kísérőgyűrűt, viszont a katikát azt úgy megszoktam, hogyha nincs rajtam hiányzik.. Kb az első hónapban volt fura...ez csak saját tapasztalat..

Mégegyszer hangsúlyozom nekem mindegy hol hordod, csak érdekelt:)

Tehát nem kötekedni akarok, ezt csqk azért emelem ki, mert itt a gyakorin gyakran félreértelmeznek dolgokat, mert ugye nem látjuk a másikat

2014. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem vészes a köves gyűrűm ilyen szempontból, mert nincs kiugró kő benne.

Valami hasonló, mint ez, de a középső kő nálam még védettebb helyen van:

[link]


Úgy értettem, hogy azért kéne a balon viselnem a karikát, mert a kísérőt semmiképp sem akarom áttenni, viszont csak a bal gyűrűsujj maradt gyűrűtlenül. A jobb középső ujján még jobban elviselném, de akkor meg összekoccannak, és a sérüléstől féltem őket. Na mindegy, majd hordom valahogy. :)

2014. jún. 7. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szép:)


Úgyis kialakul ahogy neked kényelmes...


Köszi a választ

Sok boldogságot!

2014. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én neten rendeltem a barátomnak egyszer egy gyűrűt. Titokban mértem le az ujját egy vékony papírcsíkkal, amit szorosan az ujja köré tettem, majd egy vonallal megjelöltem, így jött ki kb 63. Azt olvastam, hogy szélesebb gyűrű esetén érdemes egy számmal nagyobbat venni, így 64-eset vettem. Csakhogy a gyűrű nem volt annyira széles, mint gondoltam, és pont nagy lett rá :) szóval elég pontos volt így a méret. Amúgy nekem is van gyűrűm, amit ugyanezzel a módszerrel megmértem, és más számot mutatott, mint amikor az ujjamat mértem.
2014. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!