Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Piros menyasszonyi ruha?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Piros menyasszonyi ruha?

Figyelt kérdés

Most láttam az Időről időre című filmet, amiben egy esküvő volt, a menyasszony már tehes volt, és piros ruhát viselt piros fátyollal. Nagyon meglepődtem, mert napjainkban Angliában játszódik. Manapság még számít az hogyha a menyasszony nem szűz akkor nem vehet fel fehér ruhát? Ez nagyon furcsa volt. Van valaki aki még követi ezt a régi hagyományt? Azt tudom hogy az oláh cigányoknál mai napig így van, de máshol? Meglepő és fura volt.

Ti felvennétek piros ruhát, ha várandósan álltok oltár elé? Számít a menyasszony "tisztasága" manapság?



2014. júl. 26. 10:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Miért menne el az eszem egy Rachel McAdams filmtől? Szerintem nagyon szép film volt, sokkal értékesebb, több érzelemmel és tanulsággal, mint egy giccses Adam Sandler film...

ánaolvastam a fátyolnak, nagyon érdekes.

2014. júl. 26. 11:24
 12/24 anonim ***** válasza:

Én római katolikus vagyok és nálunk nem feltétlen a szüzesség jele a fehér menyasszonyi ruha. Fehér ruhát a keresztségben kap az ember és az szimbolizálja az új életet. Később is azért szokás fehérben elsőáldozni, hogy a keresztégben kapott új életre emlékeztessen. a házasság is szentség és ha úgy tetszik egy újfajta élet kezdete. Ha ebből indulunk ki, akkor szerintem nem gond terhesen fehérben házasodni, sőt többgyerekes szülőként sem, bár akkor a habos-babos ruha már furán nézhet ki.


"A fátyolnak is van jelentősége? Erről eddig nem is hallottam. Valaki felvilágosítana?"

Ez is csak egy mai gondolat, hogy a fátyol a szüzesség jele, régen pont hogy a nem szűz menyasszonyok (pl. megözvegyültek) mentek férjhez fátyolban, mivel a szüzesség jelképe a koszorú volt, ami így már nem vehettek fel.

2014. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A balkáni muzulmánoknál szokás a piros menyasszonyi ruha fátyollal. Itt a piros a szűzesség színe. Fehér ruha derekára is piros övet kötnek. Indiában és Kínában is pirosba öltözik a menyasszony. Oláh cigányoknál a menyecske viseli a piros ruhát és kendőt. Akik nem kötnek házasságot, összeköltözés előtt un. kendőzéssel egybekötött lakodalmat csinálnak. Itt öltözik pirosba a lány.
2014. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
5%

A Rachel McAdamses filmektől elrohad az agyad, nem viccelek:D


I love those cupcakes like McAdams loves Gosling, I love to have brunch more than McAdams loves Channing:D

2014. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan a jelenetre, de elég valószínű, hogy azért volt piros ruhában, hogy kitűnjön a tömegből, ezzel irányították rá a figyelmet. Különlegesebb, mint a fehér ruha (hiszen egy esküvőn fehér ruhát vársz). Ez egy egyszerű technikai kérdés egy filmben. Általában egyébként úgy szokták megoldani, hogy sötét ruhába öltöztetik a sok embert, és világosba azt, akire figyelni kell. Vagy valami nagyon elütő színűbe (jelen esetben piros).
2014. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én fekete-fehérben mentem férjhez tavaly nyáron. Nem voltam terhes, özvegy, elvált, egyszerűen nekem ez volt az álomruhám :)

Pirosat nem vennék fel, mert nagyon világos a bőröm, és vöröses szőke a hajam, így szerintem nem állna jól :) Megnézem ezt a filmet azt hiszem, felkeltetted az érdeklődésem :)

2014. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szép film, olyasmi mint a P.S. I love you vagy a Szerelmünk lapjai. Szóval komoly, nem nyálas, de romantikus.

Azért ezt a fekete-fehér ruhát megnézném! Küldesz linket? Vagy ha nem akarsz a sajátodról, akkor egy olyat ami hasonlít rá?

2014. júl. 27. 13:55
 18/24 anonim ***** válasza:
A film valóban klassz. A fehér menyasszonyi ruha meg azért jött divatba mert valamelyik európai uralkodónő fehérben ment férjhez. Ennyi. Nincs semmiféle hókuszpókusz a szüzességgel meg a tisztasággal meg egyéb ökörségek. Divat. Pont. Nézz körbe a világban, nagyon sok helyen feketében, vagy egyéb színesben házasodnak. Semmi baj vele. ;)
2014. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ázsiában mondjuk színes, tarkabarka ruhákat vesznek fel, de az teljesen más kultúra, Európában viszont szinte csak a fehér. Mondjuk nekem eleve nem lenne arcom babával a hasamban esküdni, inkább csak szülés után, mert az olyan, mintha csak a gyerek miatt házasodtunk volna össze, magyarán kényszerből, gyorsan mielőtt észreveszik.
2014. júl. 28. 10:33
 20/24 anonim ***** válasza:
56%
Ez mondjuk nettó f@sság. Tudod, a vélemény olyan mint a seg*lyuk. Mindenkinek van, de az emberek általában nem kíváncsiak a másikéra. Mondjuk gyerek miatt házasodni megint csak nettó f@sság. Aki meg azt gondolja, gondolja. Ettől legfeljebb neki lesz rossz nem neked. :)
2014. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!