Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ne legyen hosszú ruhám, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ne legyen hosszú ruhám, mert az exének is az lesz?

Figyelt kérdés

A párom exe most megy férjhez a jövő hónapban. Hercegnő stílusú ruhát választott, pont ilyet:

[link]

Nekünk jövő nyárra van tervben, jóval szolidabbat, és más kialakítást szeretnék. Ez a stílus tetszik:

[link]

[link]

A párom szerint szép, szép, de mi lenne, ha rövid ruhában esküdnék, valami ilyesmiben:

[link]

[link]


Ő jóban van az exével, az exe új párjával is, ilyen legjobb barátok, mindent megbeszélnek szinten. Én nem vagyok jóban a csajjal, de ő (mármint a párom) szeretné, ha barátnők lennénk, milyen klassz lenne, ha volna egy baráti párunk.

Szerinte ha rövid ruhát választok, akkor nem vívnám ki az ex haragját, aki nagyon háklis arra, hogy ő legyen a legszebb, és hogy az ő esküvőjére emlékezzenek 10 év múlva is.

Szerintem meg a mi esküvőnkre én választom ki a ruhám (én se mondom neki, milyen öltönyt húzzon), és nem fogom mások rigolyáit figyelembe venni.

Az exe esküvőjén természetesen visszafogottan és alkalomhoz illően fogok megjelenni, az az ő napja. Az én napomon majd hagy ne kelljen az ő igényeit figyelembe vennem.



Természetesen a párom nem kikötésként, raplizva, vagy tiltva adta elő, hanem olyan finoman, tanácsként.


2014. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már... az ex ruhája teljesen más milyen, mint amilyet te szeretnél... semmi köze a kettőnek egymáshoz... igenis azt vedd fel, amit te szeretnél felvenni a te esküvődön. Lefogadom, ha meg rövidet veszel fel, az lesz a baja, hogy milyen kihívóan öltözködtél, mutogatod a lábaidat, arra lesz féltékeny, meglásd. De nem mindegy???


Bár ha az én párom azzal jönne, hogy ne vegyem fel amit akarok, mert az exe féltékeny lesz, hát ott penderíteném ki.


Én is meg párom is jóban vagyunk 1-1 exünkkel, és egyikünk exe sem viselkedik hülyén a másikunkkal, intelligensebb mind a négyünk annál...


Meg ez a parancsra barátkozás dolog is... válóok. Azzal barátkozok, ott és akkor, akivel én akarok, nem vagyok köteles barátkozni a párom barátaival. Mosolyoghatok szépen, köszönhetek puszival, de ettől még nem a barátaim.

2014. szept. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Apád meg a két exed fizikailag bántalmazott.


A jelenlegi meg lelkileg vesz semmibe, aláz meg.


Mi a különbség?


Nem te tehetsz róla, én is ilyen körülmények között nőttem fel, ez bizony beleivódik az emberbe, mert nem ismer mást, jobbat. Csak aztán egyszer huszonx évesen rájöttem, hogy ez nem élet, ez nem kapcsolat, ez nem szerelem így. Ha te nem teszel a saját lelki egészségedért, a saját életedért, más sem fog. A világ ilyen, akit ki lehet használni - engem, téged - azt ki is fogják. Ne hagyd magad, mert kár érte.


Csak akkor fogsz szerető, normális partnert találni magad mellé, ha te is megbecsülöd magadat, és megérted, hogy megérdemled azt, amit más.


Nem azt, hogy a vőlegényed bemagyarázza neked, hogy a saját esküvőtökön az ex-szexpartnere hiúsága a fontosabb a te érzéseidnél.

2014. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
73%
Már megbántad, hogy kiírtad a kérdést, igaz?... Hogy vagy, kérdező?
2014. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Akkor SEM volna jogos, ha UGYANAZT a ruhát akarnád felvenni, de oké, józan ésszel ilyet senki nem tesz. De hogy ez is hosszú, az is hosszú? Gondolkodj... Az ex levédte magának az összes hosszú ruhát? A menyasszonyi ruhák általában hosszúak. Ahogy már korábban írták, a két ruhának köze sincs egymáshoz...


Ne hagyd, hogy a vőlegényed az exszel karöltve dróton rángasson, ennél te többet érsz!

2014. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
83%

Apád is ántalmazott, a másik kettő is, és a mostani is.


Tudod, nem csak verés létezik a világon, zsarolás, megszégyenítés, irányítás, alávetés - ez mind-mind bántalmazás, amit a párod csinál.


Nos, én alapból nem mennék ezek után hozzá. Tudod, ha ló nincs, jó a szamár is, és itt te a szamár vagy, ennyi!

2014. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

"ő legyen a legszebb, és hogy az ő esküvőjére emlékezzenek 10 év múlva is"


Aki ilyen, az ne menjen másnak az esküvőjére. Milyen az, hogy ő akarja megmondani, hogy te a SAJÁT esküvődön mit vegyél fel? Párod pedig egy menthetetlen puhapö cs, aki még mindig az exe kívánságait lesi. Tökmindegy hányszor mondják itt el neked, hogy ennek a kapcsolatnak nem lesz jó vége, te menthetetlenül naiv és befolyásolható vagy.

Ha az ex azt mondja a párodnak, hogy napoljátok el az esküvőt, mert ő akarja előbb megtartani, a párod ezt meg neked előadja, akkor szimplán rábólintasz?


Később tudod mi szokott jönni még az ilyeneknél?

- még nem akarok gyereket mert az ex előbb akar lebabázni

- ilyen nevet nem adunk, mert az ex is gondolkodik rajta

- ne vegyél ilyen-olyan ruhát, mert az ex érzékeny arra, ha valaki csinosabb nála


stb.


Más (normális) nő már rég lefújta volna az esküvőt, mert egyértelmű, hogy a párod érez valamit az ex iránt, még akkor is, ha az exe már férjhez megy. Azért az eléggé beszéde,s hogy a párodnak az exe esküvője fontosabb mint a SAJÁTOTOK. Én a helyedben ezután a kijelentés után megmondtam volna, hogy vagy elszakad az exétől és az exe NEM jön el az esküvőre, vagy lefújjátok az egészet fenébe, és mehet vissza az exéhez.

Ha van egy kis eszed, nem mész hozzá. De te tudod. Aztán majd gondolkozz, amikor az ex vagy az ex babája fontosabb lesz, mint te, vagy a közös gyereketek.

2014. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok kérdező, zsák a foltját. Erre mást nem lehet mondani.

Ahelyett, hogy a kijelentés után lefújtad volna az esküvőt, még el is gondolkodsz rajta, hogy ruhát kéne cserélni. Tökéletesen befolyásolható vagy, a párod meg ezt ki is használja, pedig egyértelmű, hogy neki az exe többet jelent, mint te. Ha van eszed, kilépsz ebből. Főleg úgy, hogy a párod összebeszél a hátad mögött az exével, és még ők akarnák neked megmondani, hogy a saját esküvődön mit vehetsz fel, meg mit nem. Tényleg jó neked ez az alárendelt, másodlagos szerep? Mert gondolom te is érzed, hogy ez nem jó, különben nem írtad volna ki a kérdést.


Én a helyedben egyértelműen nem mennék hozzá. Egyrészt milyen dolog az, hogy neked kötelességed barátkozni valakivel csak azért, mert a párod haverja, másrészt ezzel az "ötlettel" azt jelentette ki finoman, hogy az exe még mindig többet jelent, és fontosabb a véleménye a tiédnél. Én őszintén (elnézést a kifejezésért, de) elküldtem volna ezek után a pi...ba. Mert ha ennyire fontos neki az exe, akkor téged csak pótléknak használt, kárpótlásnak, és örül a szíve, hogy az exének a kedvére tehet. Neked komolyan erre van szükséged? Nem megalázó ez a helyzet számodra?

Ha erre nem jössz rá, és mégis hozzámész, akkor készülj fel, hogy később mindenben figyelembe kell venned majd az exének a véleményét, ötleteit, a párodnak meg ő lesz a fontos, és nem te. Még akkor is, ha az a nő is férjhez megy. Hiszen te is látod, nem akarja, hogy olyan ruhába legyél a SAJÁT esküvődön, amilyenben akarsz, mert az ex esküvőjének KELL a legszebbnek lenni.


Lépjél ki ebből, míg tényleg nem késő. A te érdekedben.

2014. szept. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem normális a párod exhez való hozzáállása.

Olyan menyasszonyi ruhát vegyél fel ami neked tetszik. Nem érdemes túl bizalmasnak sem lenned az exhez, mert nem tudni valójában kedvel-e téged. Szerintem nem.

Ha a párod fölveti hogy nem tetszene a menyasszonyi szerelésed az exének, akkor mondd hogy jó hogy szólt mert akkor nem hívjátok meg. Ha te nem kötözködsz vele az ő esküvőjén elvárod hogy ő se tegye a tiéden.

A te helyedben egyébként nem jelennék meg túl visszafogottan az ő esküvőjén. Természetesen nem abroncsos ruhában, de egy olyan alkalmi ruhában mennék amiben úgy érezném hogy a legelőnyösebben mutat rajtam.

Direktbe nem keresnék "szürkeveréb" alkalmit. Lássák csak hogy milyen előnyösen választott párt magának a vőlegényed.:-)

2014. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
90%
csak en erzem, hogy ez nagyon durva tortenet...
2014. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, persze, köss csak kompromisszumot, mondj le életed nagy napján arról a ruháról, amire vágysz egy ex miatt, mert a férjed azt mondta. Biztosan jó, harmonikus házasság lesz, és biztosan nem leszel elnyomva, ha már így kezdődik.
2015. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!