Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg fölösleges ekkora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg fölösleges ekkora felhajtás, vagy csak irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Bátyám nem sokára nősül. Elég gazdagok. A barátnője gyűrűje akciósan kicsit több mint 800ezer Ft volt!! van benne valami nagy zöld színű kő, körülötte gyémántok. Ruhát varrat, mert nem talált a kölcsönözhetők között, olyat ami tetszik neki. Az is csillogós kövekkel kivarrva, valami drága anyagból és állítólag 2 méteres uszály lesz. Sose érnek rá találkozni, mert mindketten dolgoznak, túlóráznak, hogy gyűljön még a pénz. A templomi a bazilikában lesz, a lagzi valami szállodának a báltermében, ami nem volt elég díszes nekik, ezért rendeltek egy csomó dekorációt és dekoratőrt. Végigkóstolták a menüt, lesz rák, hal, vadhús, tatárbifsztek, mindenféle drága kaja. A torta is valami 7 emeletes lesz, és iszonyat dága és díszes. A csaj volt próbafrizurát, próbasminket csináltatni 26.000 Ft-ért!!

Az egész ramazuli több millióba fog kerülni. Csak szerintem értelmetlen ez az egész?


2014. okt. 22. 14:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

ÉN biztosan nem költenék ennyit a saját esküvőmre, de ettől más még megteheti.


Szerintem se problémázz ezen.

2014. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Ők így döntöttek. Ne foglalkozz vele.
2014. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
Rongyrázás. De nekik futja, hát ilyennek rendezik meg az esküvőjüket. Ha lenne ennyi pénzem, akkor se 1 napos bulira verném el hanem más dolgokra:) sose akartam szaloncukor esküvőt mert nekem más dolgok fontosabbak.
2014. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki arra költ, ami számára fontos. Ha nekik az esküvő az, miért ne tennék? Nincs értelme kuporgatni a pénzt, ha élvezni is lehet.
2014. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Én nem költenék ennyit gyűrűre, akkor sem, ha megtehetném. Nem szeretem a giccses dolgokat, nem kellenek bele nekem kövek stb. Mostanában ezek a kövek nagy divat. Az ékszerésznek is kikerekedett a szeme, hogy mért nem kérek bele köveket. Hát egyszerű: karikagyűrűbe szerintem nem illik, szüleimnek, nagyszüleimnek sem volt. Nekem nem fér össze.


Ruhát varratok, de nem azért, mert csillivilli, hanem pont hogy mert egyszerűt szeretnék. Talán erre is többen forgatni fogják a szemüket. Ha nem talált olyat, ami neki tetszik, megértem, hogy varrat. Bár nem az én ízlésem, de azért megértem.


Azt is megértem, ha már valaki nagyhercegnőnek öltözik - akkor nagyhercegnős esküvőt akar - végül is ehhez illik. Amilyen esküvőt mi szervezünk, azt hiszem, akkor is olyan lenne, ha 2x ennyi enne rá. Mi nem mindenből a legmenőbbet, legfényűzőbbet akarjuk, hanem egészen más a prioritás. Olyan dolgokat és helyszíneket kerestünk, ami kettőnkhöz kapcsolódik, története van rólunk, velünk.


Végigkóstolták a menüt, valahol ezt is megértem, de nekünk pl. erre nem lesz szükség, mert évek óta járunk abba az étterembe, ahol az esküvőnk lesz, tudjuk nagyon jól, mennyire jól őznek.


A próbafrizura-próbasmink nagyon változó árakon mozog, hallottam már ennél cifrábbat is.


A lényeg a lényeg, én is ismerek olyan párt, aki a külsőségekben leli az örömét: nekik legújabb ájfón kell, internetezéshez is csak macbook, csakis a kapszulás kávé, félévente utazás külföldre flancos szállodába, csakis fajtiszta díszkutya/díszmacska stbstb. Én nem értem, miért, de ha nekik ez jó, ők ettől érzik jól magukat, ám legyen, egészségükre. Nem egyforma az értékrend. Nem tudunk ezzel mit kezdeni, max elfogadni.

2014. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én feleslegesnek érzem, soha nem költenék ennyit egy esküvőre, akkor sem ha megtehetném. Ugyanakkor ez az ő dolguk, és ha nekik ez tetszik, hát legyen.


Nyáron voltam egy esküvőn, a Budai Várban tartották. Volt kaviár, libamáj, rák, lazac.. nem volt olcsó esküvő, de hát illett hozzájuk és meg is tehették minden tvábbi nélkül. Mi elmentünk, adtunk nekik annyit amennyit tudtunk és nem hiányoltunk, és buliztunk velük egy jót. :)

2014. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

Istenem, sokan irigyek vagytok és buták!


Akinek telik több milliós lagzira, annak telik több milliós nászútra is (volt aki azt írta, hogy nászútra költené inkább...). Más meg 800.000- ért tart lagzit, másak az sok és pénz kidobás. Van akinek 400.000 a lagzija, más meg kihozza 150.000ből családiasan.


Mindenki máshogy él. Van aki (sokan) milliós órát hordanak, van aki 5000 forintosat.


Ha van egy 100.00 milkás házuk, kocsi, minden ami kell, megtakarítás, mit számít egy 5 milliós lagzi? Semmit.

2014. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Egy picit irigy vagy. Tény. És az is tény, hogy mikor leírtad, hogy "Sose érnek rá találkozni, mert mindketten dolgoznak, túlóráznak, hogy gyűljön még a pénz" elég nyilvánvaló, hogy már nem kell irigynek lenned. Ha ők ezt szeretnék...
2014. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
Én nem költenék ennyi esküvőre, akkor sem, ha telne rá. Egyrészt egy esküvő nálam elsősorban nem a kajáról és a ruháról szól, másrészt meg nem lennék képes több milliót egy napra elszórni, mikor máshol meg gyerekek halnak éhen (lehet, hogy ez demagóg szöveg, de akkor is).. Nyilván nem élek most sem rosszul és megadom az ünnepeknek a módját, ha kell, de vannak dolgok, amik a fölösleges rongyrázás kategória, mint pl. a 7 emeletes torta minden szarral, mikor kevésbé nívós kinézetű is lehet ugyanolyan finom.
2014. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Igen utolsó, demagóg duma. Remélem nem vettél már kétszer ezen a héten gyümölcsöt, mert sok gyereknek csak heti egy alma jut.


Nem gond, ha valakinek ez rongyrázás, de attól még nem feltétlenül rossz. Nem gondoljátok, hogy ami nektek nem normális, attól az még lehet jó dolog? Vagy legalábbis nem elítélendő?

2014. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!