Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én szerintem ciki esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én szerintem ciki esküvőn pénzt elfogadni a násznéptől?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer meghívtam őket,akkor minek fogadjak el pénzt tőlük?Szerintem nagyon ciki az egész.Maximum a szülőktől fogadnék el pénzt.

2014. okt. 31. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Akkor te nem kérsz. :)
2014. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem is az :) ahol penzt kernek oda nem is megyek!
2014. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul látod. Ajándékot hoznak, mert "örülnek",hogy megházasodtok. Csak egyes helyeken ez már átment adóbehajtásba, mintsem szívbőljövő ajándékba
2014. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Én se kérném a pénzt, de vázát mégse dobhat a szitába a vendég amikor újasszonytánc van. :-D
2014. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%
Vedd el és tedd zsebre amennyit csak tudsz.
2014. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Nézd a másik oldalról: szerinted ciki ajándék nélkül menni esküvőre? Mert szerintem az. Valaki meg hasznosabbnak tartja, ha nem ágyneműhuzatot ad, hanem egy borítékban pénzt. Nem túl személyes, de nem illik nem elfogadni.
2014. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha mindenki csak annyit ad, amit elbír a pénztárcája, az nem ciki. De ha elvárják tőle, hogy kifizesse a család vacsoráját, és még adjon a menyasszonytáncba is, az már nem ciki, hanem pofátlanság.
2014. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
De ha engem rosszul érint, hogy pénzt hoz, akkor mégis miért hoz? Ha én leírom a meghívóban, hogy NEM KELL PÉNZ, és ő beállít pénzzel, akkor még nekem kéne istápolni a kis lelkét, mert nem értette, ami le van írva?
2014. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Aki nem szeretne pénzt ajándékba de mikrot/vázát stb... sem akkor általában sorsjegyet szoktak kérni. Mindenki vesz pár ezer Ft-ért aztán jó elfoglaltság kapargatni a nászúton:)

Akkor így volt ajándékozás és lehetett a menyasszonytáncba is dobni, de nem veri senki nagy költségekbe magát. Vagy nem csak kaparós sorsjegyet, olyat is hallottam,h lottón feladták az ifjú pár számait (születési dátum, esküvő dátuma, első randi stb...)

2014. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
Én semmit nem fogok kérni. A családunk generációk óta így csinálja, pedig felénk is inkább az "adóbehajtás" a szokás. Nekem ez visszatetsző, pont azért, mert olyan közegben nőttem fel, ahol ez már undorítóan anyagias méreteket öltött. Én nem fogok kérni sem pénzt, sem ajándékot, sem sorsjegyet. Akit vendégül látok, azt szeretném őszintén örülni látni az esküvőmön. Amúgy is, meghívni sem lenne pofám úgy őket, hogy tulajdonképpen adakozásra hívom őket. Hosszú még az élet, ha valaki segíteni akarja a boldogulásomat, talál majd rá módot.
2014. nov. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!