Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én szerintem ciki esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én szerintem ciki esküvőn pénzt elfogadni a násznéptől?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer meghívtam őket,akkor minek fogadjak el pénzt tőlük?Szerintem nagyon ciki az egész.Maximum a szülőktől fogadnék el pénzt.

2014. okt. 31. 21:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Még egy szülinapra is viszek ajándékot (ami évente van), így nekem is ciki lenne üres kézzel menni. Egyáltalán nem ciki elfogadni, ha nem "elvárás" a részedről, akkor ne határozd meg előre, hogy mit kértek és mindenki hozzon, amit gondol (pénz, vagy ajándék).
2014. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

A pénz az ajándékot helyettesíti. Mivel ilyen alkalomra igenis illő ajándékot vinni. De akkor ezek szerint te jobban örülnék 15 pohárkészletnek? ;)

Jobb a pénz, a párocska arra költi, amire akarja.

DE szíved joga eldönteni, hogy te mit viszel, vagy nem viszel. Nekem mindenesetre lesülne a bőr a pofámról, ha üres kézzel beállítanék egy esküvőre.

2014. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
Én is igy gondolkodtam mint te, kedves Kerdezo. Ezert mi kikotottuk, hogy ne hozzanak semmit, csak erezzek jol magukat. Nehogymar valaki azert ne legyen ott mert nincs penze. A vacsora is ugy volt, hogy egy etteremben lefoglaltunk helyeket korlatlan etkezoset 2000 forintert fejenkent. Ez senkinek nem volt megterhelo es mindenki jol erezte magat. Ennek ellenere volt aki adott, nyilvan nem vagtuk a fejehez de elegge zavarban voltunk mert tenyleg nem ezert hivtuk meg. De vegul nagyon jo volt minden es senki nem panaszkodott :)
2014. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3%

Sztem inkább az a ciki h mostanság a párom azt várják el h mindenki kifizesse a kajáját és még plussz adjon nekik, h ők plusszba jöjjenek ki az esküvőről.



sokan azért adnak pénzt mert fogalma sincs mit vegyem mert nem tudja mid van és nem akarja a 28. tányér szettet megvenni. Felénk szokott lenni egy lista amire a pár felírja olcsótól kicsit drágábbig h minek örülne, mi nincs nekik és azt 1 vki mindenkivel kitölteni. Ki tudják választani az emberek h nekik mennyi fér bele és azt veszik.

2014. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

A főnököm esküvői meghívóját láttam, ott azt kérték, hogy senki ne hozzon pénzt/ajándékot, hanem ajándékba valamilyen személyes, közös emléket kérnek. Egy történetet, egy fényképet, ilyesmit. Aminek inkább szimbolikus az értéke.

Rettentő sok kreatív ajándékot kaptak így és őrizgetik is őket, ami fizikailag megfogható, azt egy falra kitették otthon, ami virtuális, azt külön külső vinyón tárolják.

2014. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mi a fene ***** válasza:
62%
Ez most provokáció ? Term. hogy ilyen helyre nem megyek üres kézzel. szégyenlős koldus.... majd jó lenne még a szűkebb napokon.Egyébként a fiatalok jó része már az esküvő előtt együtt él, közös háztartást vezetnek, Te örülnél a hatodik teafőzőnek ? Segiteni akarják a közös élet indulását, Te meg visszautasítanád ? Term. nem a pofátlan lenyírásra gondolok , de ha jószívvel adják ?A párodnak mi a véleménye, mert gondolom közösen álljátok a költségeket, vagy csak az esküvőről van szó, lagzi nem lesz ? mert az más.
2014. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Mi kikötöttük a vendégeknek hogy nem kérünk ajándékot mert mindenünk megvolt és úgy ahogy előttem is írták nem volt szükségünk 6 tányérkészletre és egyebekre. Mi azt mondtuk aki úgy gondolja a mennyasszonytáncnál bedob annyit a kalapba amennyit gondol, le volt takarva így nem is láttuk ki mennyit dobott be de nem is érdekelt. Ennek a pénznek egy részét elköltöttük a nászutunkon a többit pedig félre tettük jól jött mikor a kisfiam megszületett. Én meg azzal nem értek egyet ahogy itt is olvastam, hogy a vendégeimmel kifizettessem a vacsora árát, hiszen az én vendégeim miért kéne nekik fizetni?
2014. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

Én azt fogom kérni, hogy jótékonyságra adják a pénzt, és hozzák el ajándékba a bizonylatot. :)


Akkor illene ajándékot vinni, ha nem ismernéd a párt. De ha én ismerek valakit 30 éve, és azt mondom, NE HOZZ semmit, és mégis hoz, az mekkora paraszt?

2014. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha magától adja, akkor illik elfogadni. Ennyi.


De nekünk pl eszünkbe nem jutott az ajándék. Csak mikor a férjem tanúja kérdezte mit vegyen, mondtuk hogy semmit, csak jöjjön és érezze jól magát. Arra azt mondta de adni akar valamit ajándékba.

15 vendégből 3 adott ajándékot, 1 pénzt esküvős képeslapban. Nyilván elfogadtuk, de nem ezért hívtuk a vendégeket...szóval eléggé zavarban voltunk.

2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, ők is kijelentették, hogy nem kérnek semmit, hozzáteszem, tényleg mindenük megvan (lakás, bútorok, autó, stb.). Ennek ellenére kaptak, főleg kollégáktól, de senkinek nem volt kellemetlen, mert bár mindenki szeme láttára bontották fel az ajándékot, nem lehetett látni, hogy mennyi is volt a klinkertéglába téve. Inkább vicces volt a szitu, semmint ciki nekünk, akiknek épp, hogy a ruhát meg bírtuk venni, mert addig az sem volt ilyen alkalmibb, nyári.

Ettől függetlenül, hogyha megtehettük volna, mis is ajándékozunk, de sajnos nem tudtunk. Egyébként mi megkaptuk azt a választ, hogy bőven elég lesz a benzinpénz, és a készülődésre költött összeg, amit bár magunkra költöttünk, velük ünnepeltük meg azt a napot, amit sosem fognak elfelejteni. És mi megtettük, amit minimálisan kértek. Hogy legyünk ott, érezzük jól magunkat, ünnepeljünk velük.


Az én véleményem pedig az, hogy:

Ha a pár nem kér semmit:

- visznek és visszautasítjátok: ez bunkóság, illetlenség, mert ők kedveskedni akarnak nektek, és innen tudhatod valamelyest, hogy nem azért ad, mert "kötelező"

- visznek ajándékot, és elfogadjátok: a legkisebb rossz. max. félreteszitek nehezebb időkre, ha pénzt kaptatok, vagy a nászutat kipótoljátok

- nem visznek semmit:

a, ti jól érzitek magatok, a vendég pedig letudja annyival, hogy "hálistennek ez költséghatékony volt"

b, ti jól érzitek magatokat, a vendégetek pedig kellemetlenül, hogy nem tehet, nem vehet részt abban, ahogy hivatalosan is elkezditek közös életeteket, "csak" annyiban, hogy akkor ott van veletek



Ha pedig nagyon nincs rá szükségetek, akkor a legközelebbi szülinapkor/karácsonykor, ez viszonytól függ, vigyétek nekik vissza alkalomhoz illő ajándék képében (pl. ha nagyobb összeg volt, akkor a párnak/személynek egy wellness-hétvégére, vagy ha kisebb összeg/ajándék, akkor valami ajándékhoz hasonló értékű valamit)


Én is egyébként úgy állok hozzá, hogy nem kérek senkitől semmit (ezt amúgy meg is beszéltük), de ha kapunk, akkor félretesszük a későbbiekre (lakás, majd család).

2014. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!