Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha Angliaban megyek férjhez,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Angliaban megyek férjhez, akkor itt kint már használhatom a férjem a nevét (bejelenthetem-e a bankban, NHS-nel, stb hogy Mrs XY vagyok? Akinek van tapasztalata, kérem segítsen!

Figyelt kérdés
Mivel a vőlegenyem nem magyar, es ezért mindenféle papírokat be kell szerezni es azokat lefordittatni, a magyarországi anyakönyveztetes es az ezzel járó útlevél csere még várat magára (leánykori nevem lesz az útlevélben) Hogy is van ez akkor itt kint? Itt angliaban használhatom mar az ő nevét vagy problémám lenne belőle? (Mondjuk utlevelem mellé tudnám mindig vinni a házassági anyakonyvi kivonatot, hogy lássak, hogy valóban férjhez mentem.) arra gondolok, hogy pl orvosnál, NHS-nel illetve bankban be kell-e jelentenek, hogy férjhez mentem? Mert en ugy tudom, hogy itt kint polgári eskuvo utan meg fogjak kerdezni, higy viselem-e a férjem nevet.

2015. jan. 29. 10:21
 1/3 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%

ezt itt hiába kérdezed, ott tudják a legbiztosabb információt adni...


[link]

2015. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem viselheted, a hivatalos neved az, ami a hivatalos irataidban szerepel, amíg nem igényelsz újat, addig a mostani neved kell használod. Ez attól független, hogy milyen nemzetiségű a férjed, mivel rád ilyen szempontból a magyar jogszabályok vonatkoznak, az a személyes jogod.
2015. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második jól írja, mindenképpen meg kell várnod, míg az új neveddel lesz személyi igazolványod vagy útleveled. Én tavalyelőtt vártam az új iratokra, addig mindenhol a régi nevemnek kellett maradnia. Amikor megérkezett az új útlevél, akkor mehettem vele nevet változtatni bankba, tax office-ba, HMRC-hez, Council-ba. Az új útlevelet kérték mindenhol+ a házassági anyakönyvet.
2015. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!