Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért néznek rám érthetetlenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért néznek rám érthetetlenül és furcsán, ha azt mondom nem lesz templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen megvető és furcsa pillantásokat kapok mikor megmondom nem lesz templomi esküvőnk. Miért?

(Esküvő kiállításon, meghívó készítésnél, esküvőszervezőnél, menyasszonyi ruha kölcsönzésnél és még sorolhatnám...)

Barátnőnek is idén lesz az esküvője, persze nekik templomi is lesz, pedig nem vallásos és szerintem még egy imát sem tud, csupán "azért mert szép". És azt hiszem a legtöbben tényleg ezért mennek csak templomba esküdni.

Én nem szeretem az ilyen megjátszott dolgokat, nyílt, egyenes és őszinte ember vagyok. Nem járok templomba, nem tartom be a vallással kapcsolatos dolgokat, ezért nem érzem bármi keresnivalóm lenne ott. Tényleg ennyire furcsa hogy nem lesz templomi esküvőnk?


2015. márc. 18. 15:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem, nekem sem volt.
2015. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Van, akinek az esküvő fontos, van, akinek a házasság. Az utóbbiak nem kapnak sírógörcsöt, ha nem lehet templomi esküvőjük (vagy egyáltalán nem is akarnak hozzád hasonlóan), mert nekik az számít, hogy onnantól kezdve hivatalosan is társak a párjával. Akinek pedig az esküvő számít, az fel nem fogja, miért van értelme házasodni, ha pont a lényeget hagyjátok ki.. Aki furcsán néz rád emiatt, az elég sekélyes gondolkodású. Sajnos azonban én is úgy tapasztalom, ők vannak többségben.
2015. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint senkinek semmi köze hozzá. Egyébként teljesen korrektnek tartom, hogy ha ilyen beállítottságú vagy, nem akarsz templomi esküvőt.

Másrészt... Neked jogod van ott esküdni, ahol akarsz, nekik joguk van olyan pofát vágni, amilyet akarnak. Ha őket ez zavarja, legyen az ő bajuk. Téged ne zavarjon. Ennyi :) Ne hagyd elrontani a kedved, ez a ti napotok lesz. Sok boldogságot!

2015. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
79%
Azért néznek rád "furcsán", mert így mindenki kevesebb pénzt remélhet tőled, mármint a szervezők, meghívósok stb. A polgári szertartás után általában visszafogottabb a lagzi, mint a templomi esküvő után. Szörnyű ezt írni, de sokszor valóban az a templomi esküvő lényege, hogy SZÉP és és több embert lehet 2 eseményre összehívni mint egyre, így talán több pénz is folyik be. Manapság a templomi esküvőnek nem túl sok köze van a valláshoz...
2015. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj utolsó de nincs igazad. Ha meghívok valakit az esküvőre akkor nem csak azért fog eljönni vagy nem eljönni, mert templomban lesz vagy máshol. Szóval nem fogsz több embert meghívni a templomba mint a hivatalba. Általában a kétféle esküvő egy napon, sőt egymás után van. Addig meg mit csinálsz a vendégekkel? Megmondod nekik, hogy bocs, ti ilyenek vagytok, vagy olyanok azért nem mehetnek be az önkormányzatra vagy a templomba, majd a bulin találkoztok? Már megbocsáss, de ez oltári nagy baromság.


Én inkább úgy gondolom, hogy a rendezvényszervezők meg a többiek azért húzzák a szájukat, mert eggyel kevesebb helyiséget kell feldíszíteni, ami ugye annyival kevesebb bevételt is jelent a számukra.

2015. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy "értetlenül" néznek?


Mert divat. Ugyan az országban szerintem sose volt még ilyen mélyen a vallásosak aránya, de a díszlet az kell nekik is.

2015. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tényleg, így kevesebb virág, kevesebb díszítés kell, sőt nálunk még az autókat sem kell cicomázni, mivel egy helyen lesz a polgári esküvő és a lagzi is.

Viszont amikor a meghívókat vittük akkor is elcsodálkoztak páran, hogy miért is nem lesz templomi. Egyébként csak azokat hívjuk az esküvőre, akiket a lagziba is, kb. 70-en leszünk.

2015. márc. 18. 16:09
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, értetlenül. Mikor észre vettem mit írtam már késő volt, nem tudom javítani. Először másképpen írtam meg a kérdést, de visszatöröltem és azt a szót nem javítottam. :)
2015. márc. 18. 16:12
 9/23 anonim ***** válasza:
11%

Én nem divatból szeretnék templomi esküvőt is, hanem azért mert szokás. Igaz, nem gyakorlom a vallás, meg se vagyok keresztelve még, de a nagymamáim vallásosak, ők szeretnének pl az oltár előtt látni. Emellett korábban is mindig templomban esküdtek az emberek = szokás, hagyomány. Pont az az újkeletű dolog, hogy NINCS templomi esküvő, 50 évvel ezelőtt szerintem nem nagyon akadt ilyen.

Ha te nem szeretnél tmplomban esküdni, akkor ne tedd, másokkal meg ne foglalkozz.

De az miért megjátszás, mert megőrzök egy hagyományt?

2015. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vallásos, meg sem vagyok keresztelve. Életemben kb. kétszer voltam templomban, de az is csak karácsonyi műsor volt:) Nekem soha nem jutna eszembe, hogy templomban szeretnék megesküdni, egyrészt mert semmi közöm nincs ehhez az egészhez és nekem nem is jön be az ilyesmi. Én nem tartom olyan megjátszott dolognak ezt, mármint megértem, ha valaki csak azért választja mert tetszik neki. Nyilván hazugság mert nem hívő, de ha neki ettől lesz jó, akkor tegye. Mondjuk nem tudom mit is értünk pontosan hívő alatt mert szerintem ma már kevesen járnak templomba például. Egyébként előfordulhat, hogy csak az egyik fél vallásos, illetve több helyről hallottam már, hogy a szülők erőltetik és akár ezért is tarthatnak templomit. Viszont nyilván ezer más oka is lehet, akár csak divatból is.
2015. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!