Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért néznek rám érthetetlenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért néznek rám érthetetlenül és furcsán, ha azt mondom nem lesz templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen megvető és furcsa pillantásokat kapok mikor megmondom nem lesz templomi esküvőnk. Miért?

(Esküvő kiállításon, meghívó készítésnél, esküvőszervezőnél, menyasszonyi ruha kölcsönzésnél és még sorolhatnám...)

Barátnőnek is idén lesz az esküvője, persze nekik templomi is lesz, pedig nem vallásos és szerintem még egy imát sem tud, csupán "azért mert szép". És azt hiszem a legtöbben tényleg ezért mennek csak templomba esküdni.

Én nem szeretem az ilyen megjátszott dolgokat, nyílt, egyenes és őszinte ember vagyok. Nem járok templomba, nem tartom be a vallással kapcsolatos dolgokat, ezért nem érzem bármi keresnivalóm lenne ott. Tényleg ennyire furcsa hogy nem lesz templomi esküvőnk?


2015. márc. 18. 15:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert az emberek szeretik a templomi esküvőket, és sajnálják, hogy nektek nem lesz, és ezt nem értik meg. ennyi
2015. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az fura, hogy olyanoknak van/volt, akik nem is járnak templomba és nem gyakorolják a vallásukat...
2015. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Pont az az újkeletű dolog, hogy NINCS templomi esküvő, 50 évvel ezelőtt szerintem nem nagyon akadt ilyen. "


50 éve??? Amikor besúgók listázták, hogy ki megy a templom közelébe vasárnap?


"De az miért megjátszás, mert megőrzök egy hagyományt?"


És mégis akkor melyiket, ha egyikben sem hiszel? A katolikus hagyományt (ahol szent esküvéssel fogadod nemcsak hogy jóban-rosszban a társad mellett maradsz, de azt is, hogy gyermekiteket katolikus szellemben neveled, válás pedig az eskü értelmében nincs, csak pápai engedéllyel) vagy a reformátust, ahol a már megkötött frigyet áldja meg a lelkész. És milyen alapon választasz?


A templom nem hagyomány. A templom Isten háza azok számára, akik hívők. A többieknek csinos díszlet, hogy a nagyi elmorzsolhassa a könnyeit. Az eskü meg ilyen módon hazugság.

2015. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk sem volt tavaly. Más meg nem érdekel, főleg, nem holmi számomra idegenek. Cirkuszt csinálnak belőle mert menő és az amcsik is ezt csinálják a filmekben. Pedig néha a polgári sokkal szebb , csak nincs benne a pap hú de nagy nagy dumája na és nincs macera az oktatással meg ilyen hülyeségekkel.
2015. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi furcsa dolog nincs benne , ha valaki nem tart templomi esküvőt . Hamarosan én is férjhez megyek , de nekem sem lesz templomi ( pedig nagyon tetszik ) . Mégpedig azért mert álszentségnek tartanám , ha lenne !!! Nem vagyok vallásos , tehát templomba se m járok , a párom szintén nem . Sőt , meg sem vagyok keresztelkedve . Ezek után furcsán érezném magam , ha azért keresztelkednék meg , hogy templomi esküvőt tarthassak , s tudván tudnám hogy utána templom közelébe sem mennék . Szóval nem érezném fair -nek .. részünkről !
2015. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

Talán ilyen környezetben élsz. Ránk akkor néztek furcsán, mikor megmondtuk, hogy lesz templomi esküvőnk (vallási okokból, nem divatból). Volt ám szemforgatás, meg "minek az?", "ekkora hülyeséget", "tán csak nem menyasszonyi ruhát is felveszel?"

Kinek mi a furcsa. Amúgy meg ez a ti döntésetek, mit izgat, hogy mások, főleg olyanok, akiknek a leghalványabb köze nincs hozzátok, maximum igénybe veszitek a szolgáltatásaikat (esküvőszervező, ruhakölcsönző) furcsán néznek-e rátok?

Egyébként felénk az ilyen helyeken nem néznek furcsán az emberre sem akkor ha lesz, sem akkor, ha nem lesz templomi esküvője.

2015. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem lesz templomi. A vőlegényem meg sincs keresztelve, ezért aztán fura is lenne, hogy csak ezért elkezdjen egy cécót, amiben meg amúgy sem hisz...


A virágos még szép, hogy elszontyolodik, mínusz 2000 Ft/per pad :D :D És lehet nem is mondtam sokat...

2015. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a kérdésben két ember véleménye számít: a tied és a vőlegényedé. Olyan esküvőd lesz, amilyet akartok, mért kell másokkal foglalkozni? Ha ők ezt furcsállják, legyen nekik templomi esküvőjük, ha azt akarnak.
2015. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt pont fordítva volt, pár "jóindulatú" azért forgatta a szemét, mert egy közeli barátnőmnek polgárija nem volt. Vagyis volt, de csak beszaladtak aláírni és kész. És mivel hívők, ezért nem csak esketés volt, hanem nászmise, ami kb. 3/4 óra. Kapták a beszólást, hogy dehát nem is igazi a templomi esküvő, mert úgyis csak a polgári ér, meg a templomi nem is szép, mert sokkal szebb a polgárin levő homokozás és galambozás, meg minek ilyen hosszú, stb..

Én erre csak azt mondom, hogy kinek mi a fontos, ezt hadd döntse már el a pár..

2015. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"polgárin levő homokozás"


Homokozás??? Ilyet még nem láttam, leírnád, ez mit takar? Amúgy nagyon egyetértek veled!

2015. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!