Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Dress code a lagzira? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dress code a lagzira? Hogyan közöljük?

Figyelt kérdés

Alapvetően a lagzi témája a 20-30as évek stílusa lenne. Zeneileg, díszítés, az én ruhám, a torta, minden. Nyilván nem követelmény, de valahogy szeretném közölni a meghívottakkal, hogy ha tehetik és nem nehézség, akkor illeszkedjenek a stílushoz. Nem várom el senkitől, hogy erőn felül béreljen, ne adj' isten vegyen egy olyan öltözéket, amit utána sosem vesz fel megint, mert szó szerint 100 évvel ezelőtti divatot tükröz, de ha valaki megteheti, akkor örülnék neki, ha ők is részesei lennének a hangulatnak.


Ezt hogyan közölnétek? Mivel ugye nem elvárás, ezért nem írhatom rá a meghívóra, személyesen meg olyan követelőzőnek érzem... Vagy nem az?


2015. máj. 26. 21:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nyilván csak akinek kedve van hozzá, ha valakinek nem tetszik, akkor nem kell úgy beöltöznie. Gondolom, nagyobb része nem is fog.


Azt meg, amikor hasonló kérdések vannak, mindig érkezik olyan válasz, hogy de ne, mert egy esküvő a vendégeknek baromi nagy megterhelés. Én az évben voltam több esküvőn is, barátokén, tehát még csak azt se mondhatom, hogy semmi közöm nem volt hozzájuk, sosem volt anyagilag megterhelő. Ruhám mindig volt, cipő szintúgy, menyasszonytáncba 5-10 ezer forint és ennyi a nagy kiadás. Ha netalán utazni kellett, akkor a lakhatást a kedves pár állta (ahogyan ez nálunk is így van), az utazás költségei meg, ha egy autóban 4 ember ül, mint egy jó baráti társaságnál ez előfordul, akkor eléggé le lehet csökkenteni. Mindezek a költségek az esküvő 2,5 milliójához képest szerintem beleférnek, még egy kölcsönzéssel együtt is- már ha akarják, de ha nekik nem fér bele, nem akarják, akkor nem muszáj.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat! Honlap lesz az esküvőnek, ott lesznek az ilyen plusz infók mint menü meg ilyenek, akkor oda írom, hogy aki szeretne, az akár be is öltözhet.


És minek jelmezbál? Miért ne? Hagyományos esküvőn minek kamu-tájszólásos vőfély és cigányzenekar? Az is pontosan ugyanez, csak gyakoribb. Esküvőre így is, úgy is kiöltözik az ember, akkor már nem mindegy neki, hogy beillik a hangulatba, vagy inkább kívülállóként pislog?

2015. máj. 28. 08:41
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, NEKED nem volt megterhelő, örülj neki, hogy keresel úgy, hogy ne okozzon gondot 2-3 esküvő finanszírozása.


Én pl. egyet sem biztos, hogy ki tudnék fizetni, vagy akkor erősen gondolkoznom kéne, mit ne fizessek be, vagy esetleg nem eszek a fizetés előtti héten.

És ezzel nagyon sokan vannak úgy.


MEg őszintén, én biztos agyfszt kapnék, hogy még az öltözékkel is külön szrozhatok.

2015. jún. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
48%

Imádom az ilyen embereket.. "nekem nem volt gond 3-4 esküvő"

Kedves menyasszony.. örülj neki hogy ennyire jó anyagi helyzetben élsz.... de gondolj bele abba is hogy a magyar nép nagy része a létminimum alatt keres, és talán pont a te ismerőseid között is van ilyen ,csak nem reklámozzák. Gondolkozz el azon milyen lehet, amikor valaki nem engedhet meg magának + egy új ruhát, csak mert miss. menyasszony ezt szeretné... És képzeld, sok ember még egy esküvőt sem engedhet meg magának.. :)

2015. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!