Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gáz így a leánybúcsúztató?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz így a leánybúcsúztató?

Figyelt kérdés

Nincs sok barátnőm. Egyszerűen én nem vagyok az a típus, aki igényelné a nagy csajos programokat, csacsogásokat, shoppingolásokat, kibeszélősdi programokat. Egyszer volt olyan barátnőm, aki ilyen felfogású volt, de őt nagyon messze sodorta az élet. Azóta csak olyan lányok vannak az életemben, akiket kedvelek, szívesen töltöm velük az időmet, de nem tudom egyikre se mondani, hogy eszeveszett nagy barátnők vagyunk.

3 hónap múlva lesz az esküvőm. 3 barátnőmet felkértem koszorúslánynak, de nekik eszük ágában se volt, hogy leánybúcsúztatót szervezzenek (mi felénk az a szokás, hogy a koszorúslányok szervezik). Egy másik társaságban kérdezték, hogy mikor lesz búcsúztató és mondtam, hogy nem lesz. Ezen meglepődtek. Mondtam, hogy nekem nincs energiám ennek a szervezésével is foglalkozni, a lányok meg egyszerűen nem olyan szervezkedős típusok. Erre az egyik lány (nem a koszorúslányok közül) pár nappal később bejelentette, hogy ő szervez nekem. Alapvetően örülök, hogy szervez, de az elszomorít, hogy nem a koszorúslányok csinálják. Ők nagyon jó barátnőjüknek tartanak engem, nagyon szeretnek, mégis szrnak erre egy nagyot. Olyan érzésem van, mintha kegyelem leánybúcsúztatóm lenne. Mintha sajnálatból szerveznék nekem. Nektek milyen érzésetek lenne, hogy élnétek át ezt?


2015. jún. 1. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Akarsz leánybúcsúztatót vagy nem? Vagy eldöntötted, hogy te mindenáron megsértődsz?
2015. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt a kérdést kéne először feltenni, hogy feltétlenül szükség van e a leánybúcsúztatóra, vagy csak azért csináljátok mert ez a szokás? Tényleg akarsz e ilyet, vagy droidként végigzongorázod csak a szokást, mert "így kell"?

Ha akarsz kérd meg őket, hogy csináljanak. Ha szerinted sincsen sok értelme, akkor meg hagyd a fenébe :)

2015. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is csak azokat a kérdéseket tudnám feltenni, mint az 1-es.

Döntsd el végre, te mit szeretnél!

2015. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nem akarok "minden áron megsértődni", csak engem általában nem csak a végeredmény érdekel, hanem a mikéntje is a dolognak. Én úgy voltam vele, hogy már akkor is tudtam, hogy a koszorúslányaim nem azok a buliszervezős fajták és eleve tisztában voltam vele, hogy ha rajtuk múlik, akkor nem lesz. Ha nagyon vágytam volna a dologra, akkor 2 lehetőségem is lett volna:

- felkérek kl-nak olyat is, akiről tudom, hogy imád szervezkedni

- vagy megszervezem magamnak.


Én az ominózus baráti beszélgetésen is elmondtam, hogy részemről nem számít ez a leánybúcsú dolog, mert különösebben nincs mit "búcsúztatnom". Nagyon hosszú ideje együtt vagyunk már a párommal. Rengeteget járunk bulizni. Ezután se lesz ez másképp, legalábbis addig nem, amíg gyerek nem jön. Ezek után is fogunk szórakozni, tehát ezt amúgy se kell "utolsó nagy buliként" felfognom.

Nem akarok megsértődni, csak úgy általában érdekel, hogy mások is ilyen szemmel látják, mint én, vagy mások azért lazábban fogják fel a dolgot?

2015. jún. 1. 08:43
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi ráfogtuk egy bulira, hogy akkor most ez a legény/leánybúcsú :D

Esküvő előtt 1 héttel pont hívtak minket bulizni salgóbányára, egy 3 napos ereszd el a hajamat partira :D

Mentünk, és kineveztük legény és leánybúcsúnak, és kérdés le is volt zárva. :)

2015. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek úgy igazán barátnőim. Van pár lány, akivel néha összeülünk beszélgetni. Én nem sértődnék meg, ha nem lenne leánybúcsúm, nem is vágyom annyira az ilyen "csajos bulira", mert nem az én világom. Ha szerveznek valamit, akkor megköszönöm, ha nem, akkor felvetem, hogy valamelyik este üljünk be valamit meginni, aztán kész...
2015. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Életed egyik legfontosabb napjához kapcsolódik, ezt megértem, de se a legény, se a lánybúcsúztató nem több mint rituálé. Ha nincsen olyan szoros kötelék a barátaiddal, akkor erőltetni sincs értelme, mert ez éppen a velük való utolsó közös bulizást jelentené.


De ha filmekben látott jelenetekre és lebutított divatmagazinok szintjére vágysz, akkor biztos nagyon lényegesnek fogod érezni. De az eljegyzés, az esküvő és a pároddal való közös élet ami igazán fontos, minden más csak körítés és rituálé.

2015. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem vágyok az ilyen filmbéli jelenetekre :)

Igazából nem sértődtem volna meg, ha nem lenne semmi. Valahol ezt magamnak is köszönhetem, hogy nincsenek olyan barátnőim, akik ilyenkor a lelküket is kiköpnék értem. De nyílván, amikor az ember barátkozik, akkor nem ezeket a szempontokat tartja szem előtt és csak azért senki nem erőltet világra szóló barátságokat, hogy majd az esküvő előtt legyenek legalább 20-an, akik azon tépik egymás haját, hogy ki szervezhesse a leánybúcsúztatót.

Én egyáltalán nem haragszom a lányokra, amiért nem törik magukat ezen. Mindegyiknek meg van a maga baja (pasi téma, egészségügyi probléma, látástól vakulásig munka). Teljesen érthető számomra, hogy a hátuk közepére se kívánják, hogy szervezkedjenek.

2015. jún. 1. 09:18
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem olyan barátnőm van, akit ha kell, hajnalban is felébreszthetnék, hogy kell a segítsége, aki mindig kiáll mellettem, akire lehet számítani a bajban, aki kérés nélkül is segít.

Ő sem szervezett nekem lánybúcsút. Nem is olyan típus. Na, bumm! Mondjuk én nem is voltam ennyire rákattanva, nem hiányzott, valószínűleg ha felajánlotta volna is megköszönöm szépen, de visszautasítom.


Szerintem kicsit túlliheged.

2015. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is a leánybúcsú sokszor alapból gáz. Pesten lakom, látok néha éjjel rózsaszín szöszmöszökkel díszített, műanyag koronás nőcsapatokat, ahogy erőltetett jókedvvel járják az utcákat. Szerintem ez ne akarj lenni.

Amúgy meg jól látod, tényleg szánalom szaga van ennek a leánybúcsúnak. Te ugyan szerettél volna, a barátnőid meg nem annyira, gondolom nem beszéltetek róla, találja ki mindenki a másik rezdüléseiből, tipikusan nők egymás között...


Szerintem ez most arról szól, hogy bevállalsz egy kínos "most muszáj kitombolnom magam" estét, hogy aztán tudd mondani, hogy ilyen meg olyan volt a leánybúcsúd, vagy kihagyod, és a legjobb barátnőiddel beültök valahova beszélgetni, de akkor meg jönnek a csodálkozók, hogy miért nem volt leánybúcsú.


Szerintem válaszd az elsőt, mert amit írtál, az alapján egy egyszerű lány vagy, aki nem akar kilógni a sorból, és csak azt az egy napot kell kibírnod, hogy utána még sokáig menőzhess vele. A másodikhoz nem lenne elég tartásod, és csak elfojtott csalódást szülne benned.

2015. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!