Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül a menyasszonyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül a menyasszonyi csokor?

Figyelt kérdés
csak rózsákat szeretnék bele és valami kicsike csokor lenne. Árakat nem találok egyik virágos honlapján se
2015. júl. 6. 10:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mi az összes virágdíszre fizettünk 50.000 Ft-ot.

Ebben volt:

1 menyasszonyi csokor (rózsa + orchidea 7500)

3 kitűző (3*800)

2 koszorúslánycsokor

2 szülőköszöntő csokor

1 autódísz - kb 7000

7 db asztaldísz

3 db oszlopra feltekert borostyán + virágok.


Nem emlékszem már mindenre részletesen, de minden gyönyörű volt, és szerintem ez így nem volt drága. Ha BP-n keresel, akkor őket tudom ajánlani

[link]

2015. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
6000 Ft volt és nagyon jól nézett ki. Nálam ez úgy volt, hogy megkérdezte a virágos, hogy mi az elképzelésem, aztán, hogy mennyit szánok rá, aztán ez alapján elmondta, hogy mit tud kihozni.
2015. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Akkor kösd is meg magadnak!

Hogy a fenébe gondolod, hogy a virágos 500ft-ot keressen egy csokron! Az oda repül hozzá? Nem fizet járulékot, üzletdíjat??? Ekkora hülyeséget, 10 perc alatt megköti????

Megnézem mit kötsz magadnak!

A rózsa ára egyébként nem 150 ft, s naponta változó, így nem fogsz árakat látni sehol pont ezért.

2015. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

Azért ekkora olcsójánost, mint a kérdező tényleg ritkán lát az ember. Ráadásul nem csak fukat, hanem buta is.


"HAz esküvői meghívó, kb harmad annyiból jött ki, mintha vettem volna."


Kérlek számold erre rá a nyomdai dolgozók költségét, a tervezés költségét, az nyomtatás költségét a gépen (idő, tinta, papír), az áramköltséget, és erre számold rá az ÁFÁt, amit a cég a bevétele után fizet. Máris megérted, miért 3x annyi, mint otthon. Otthon ha készítesz valamit nem számolod ki, hogy 5 órát bajlódsz vele, még 2 órát rohangálsz a megfelelő papír után meg még 1 óráig csomagolod a vendégeknek. Az ültetőkártyára ugyanezt tudom elmondani.


"A menyasszonyi ruha varratva, vidéki varrónőnél ötöde lett, mintha ugyan azt a ruhát megvettem volna boltban. "


Most ezzel tényleg nem bántani akarlak, de az valószínűleg olyan is. Legalábbis nem hiszem, hogy a falusi Mari néni olyan szaténból meg selyemből dolgozik, mint a Rosa Claránál pl., hanem valószínűleg a legolcsóbb műanyagot szerzi be a legközelebbi méterárúból, de mindegy is. A szaktudása meg 30 éve nem látott továbbképzést...


"A vőlegénynek a ceremónia mellény 26ezer lett volna boltban, megvettem az anyagot 1500-ért, megvarrtuk ingyen."


És biztos remek minőségű twillből vagy gyapjúból van mint a "bolti", és nem poliészter, ugye? Meg gondolom inter/overlock és hólózó géped is van otthon a végek eldolgozásához. Aha. Ha nincs, akkor nem muszáj körülírnod milyen lett az eredmény.


"A menyasszonyi csokor mindenféle hű, de drága tartósító spray nélkül is kibír egy napot. Annyit nem is kell... Nálunk 12kor kezdődik a fotózás és 18kor már az étteremben leszünk. Onnantól a kutya se néz rá a csokorra. 6 órát kb a mezei gaz is kibír."


Szedj egy csokor mezei gazt vagy kerti rózsát, rakd ki víz nélkül az asztalra vagy akárhova szép fényes 35 fokban. Kb. 1 óra múlva lesz olyan kókadt és aszott, hogy rá sem ismersz...


"Mennyibe kerül egy szál rózsa nagyker áron? Nehogy már több legyen 150 ft nál."


Esküvői csokorba lelkiismeretes virágos nem tesz 4 napos 150 ft-os rózsát, csak frissen, aznapra rendelt, kiváló minőségűt, ára pedig szálanként többszöröse a normálénak (tudom nem hiszed el, de virág és virág között is van különbség, nem beszélve a szállítmányozó költségeiről, a tartósítás költségeiről, stb.)


"plusz keressen a virágos 500 ft-ot az alatt a 10 perc alatt"


Persze, a virágos ugye nem fizet bérletet, különadót, áfát, nincsenek alkalmazottai, nem kell neki áram, víz meg egyebek az üzletére, biztosítás sem kell rá, és a munkája is csak 500 ft-ba kerül.

Szerinted MIBŐL fizetik az üzletek ezeket a költségeket, ha nem a vásárlásokból, te nagyon agyatlan? Szerinted 500 ft/fő erre elég, amikor már a bruttó óránkénti minimálbér is 604 ft????

Kíváncsi vagyok, neked mennyire tetszene, ha ennyivel akarnák jutalmazni a munkádat :)

2015. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt az 1500 forintból kihozott mellényt azért én is megnézném. Az i <3 textilben is többe kerül egy mellényre való anyag, pedig ott aztán hírből sem ismerik a minőségi anyagokat.
2015. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Te is jól tájékozott vagy, de segítek :) i <3 textilben 290 ft métere az anyagnak...

Nagykörúton, normális méteráruban, ahol esküvői/alkalmi textileket árulnak 3-10 ezer/méter áron, a maradékokat (értsd a tekercs végéről származó 1-1,5 métereket potom pénzért passzolják el, mert ugyan mit kezdjenek vele? Ritkán elég alkalmi anyagokból 1 méter a vevőnek. (Kivéve, ha egy 60 centi magasságú mellényt kell belőle varrni).

- Bélésanyaga volt anyámnak.

- Varrógépe volt anyámnak.

- Cérnája volt anyámnak.

- 20 éves varrónői tapasztalata és varrónői szakmunkása van anyámnak.


Ezen mi meglepő van? Bele lehet nyugodtan törődni, hogy van, aki addig megy, amíg akciósan meg nem tudja venni az 5000ft-os anyag végét 1500ért. Persze, van olyan is, aki inkább 2 banktól kunyerálja össze a hitelt az esküvőjére, aztán meg veri a mellét, hogy neki a mittudomén milyen hű de nagyon olasz (csak a címke olasz, a ruha kínai, de mindegy is) szalonból van a ruhája, meg a férjének huszonezres kiválló mellénye van (ami szép dolog, csak max 2x veszi fel az ember, ha esetleg a temetésére is ráadják...)

Az a baj az emberekkel, hogy addig flancolnak, amíg aztán el nem kezd lekonyulni a szájuk sarka, mert betevőre se marad.

2015. júl. 8. 16:46
 17/25 anonim ***** válasza:
34%
Ha nincs pénzed ilyenekre akkor menj két tanúval házasodni, de ne azon háborogj, hogy egy normálisan dolgozó vállalkozó nem ingyen fog neked akármit is elkészíteni!
2015. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
hú, de oda mondtad...
2015. júl. 8. 16:58
 19/25 anonim ***** válasza:

"Ezen mi meglepő van? Bele lehet nyugodtan törődni, hogy van, aki addig megy, amíg akciósan meg nem tudja venni az 5000ft-os anyag végét 1500ért. Persze, van olyan is, aki inkább 2 banktól kunyerálja össze a hitelt az esküvőjére"


Azért a mindent összetákolok, aztán majd kinéz ahogy és a hitelbe verem magam között van egy egészséges középút is szerintem.


A színvonalat és minőséget meg kell fizetni, ez tény. Ha nem teszed, a te dolgod, de én sem értem miért kell azon felháborodni, hogy egy vállalkozó, egy szolgáltató vagy egy cég pénzt mer kérni a szolgáltatásaiért, és nem 500 ft-os haszonnal dolgozik. Ez se nem életszerű, se nem elvárható.


Az otthon barkácsolt dolgok anyagköltségét meg teljesen felesleges késztermékekhez vagy rendelésre készült dolgokhoz hasonlítgatni, egyszerűen nonszensz

2015. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amúgy a 20 éves varrónői tapasztalathoz annyit tennék hozzá, hogy öltönyöket (és mellényeket), egyebeket szabók készítenek, nem varrónők, mert teljesen más eszközök és varrógépek kellenek hozzá, és természetesen külön szaktudás, amivel a varrónők nem rendelkeznek. De látom nem értesz hozzá, szóval hiába tépem a számat.
2015. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!