Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmenjünk az esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmenjünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Egy két hét múlva tartandó esküvőre tegnap kaptunk meghívót. Azt tudtuk, hogy volt leánykérés, azt viszont nem, hogy az esküvő mikor lesz, arra meg pláne nem számítottunk, hogy csak két héttel előbb kapunk meghívót. Nem tudtunk készülni rá anyagilag, tőlünk 200 km-re lesz, a szálloda 12ezer ft/éj. Ami legjobban zavar, hogy én gluténérzékeny vagyok s amikor rákerdeztdm, hogy lesz-e lehetőség arra, hogy én is tudjak enni valamit az volt a válasz, hogy vigyek magammal.


Ma estig kell válaszolnunk, hogy megyünk-e. Kettősség van bennem, hisz nem akarom őket megbántani, de nem túl kedvezőek a körülmények.

Ti mennétek?


2015. aug. 31. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A glutenerzekenysegre hivatkozva nyugodt szivvel lemondhatod, szerintem.
2015. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem mennék, és nem indokolnám meg, csak visszaszólnék, hogy nem tudunk menni. Ha megkérdezik, megmondanám őszintén, amiket itt leírtál.
2015. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Lemondanám. Eleve 2 héttel előtte szóltak, ráadásul nem is a szomszédban lesz. A szállás is extra költség.

A fő ok viszont az étel - főleg a közlése.


Mondjuk én lehet már akkor mondtam volna, hogy nem megyünk, amikor az volt a válasz az ételre, hogy vigyek magammal.

Mi 3-4 hónappal előtte adtuk át a meghívókat (telefonon már hamarabb szóltunk, főleg a távol élő rokonoknak, barátoknak), és akkor mindenkinél rákérdeztünk, hogy van-e valami gondja az étkezéssel, hogy tudjunk még időben intézkedni. Eszünkbe sem jutott volna ilyet mondani pl. Neked, hogy hozz magaddal ennivalót. Az ajándékot meg elvárnák mi?


Szerintem ők már megbántottak Téged a "vigyél magaddal ennivalót" dologgal. Az, hogy néz ki, hogy mindenki eszi az esküvői menüt, Te meg előveszed a gluténmentes ennivalódat?

2015. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert menni eskuvore, hogy ott elfogyaszd azt az etelt, amit otthon is megehetnel? Szerintem csak azert hivtak meg, mert valaki lemondta, es nem akarjak bukni a kifizetett kajat, meg a varhato ajandekot.
2015. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz volt az első gondolatom a kérdésedet olvasva, mint a 4. hozzászólónak. Elég jóhiszemű embernek tartom magamat, de ha két héttel az esküvő előtt kapnék meghívást, egyből felmerülne bennem is, hogy nyilván lemondta valaki, aztán végiggondolták, hogy ki jöhetne szóba "beugró" vendégeknek helyettük.


Én is gluténmentesen táplálkozom. Ha valaki nagyon fontos lenne nekem, függetlenül a rokonsági foktól, elmennék akkor is az esküvőjére, ha valóban nem lenne megoldható, hogy legalább egyféle olyan étel legyen, amit én is megehetek (ami egyébként nem túl életszerű, mert pl. a rántott hús helyett pár szelet natúr húst sütni, vagy megoldani, hogy valaki tészta nélkül kaphasson levest stb. a legtöbb vendéglátó helynek nem akkora kihívás a saját tapasztalatom szerint) de ha ilyen viszonyban lennék valakivel, akkor nyilván nem két héttel előbb hívna meg, és nem fogalmazna úgy, hogy akkor vigyek magammal otthonról valami ennivalót, hanem legalább annyit mondana, hogy utánajár, hogy esetleg megoldható-e, és ha kiderítette, visszaszól.


Az meg egész biztos, hogy ha valaki így áll hozzám, ahogy a ti esetekben, akkor nem szánnám rá a 400 km autózás benzinpénzét és a szállás árát arra, hogy jelen legyek a lagziján, nem beszélve a nászajándék áráról. Ennyi pénzből elmehetnék a párommal egy egyszerűbb panzióba egy hétvégére valahova, és még enni is kapnék. :-)

2015. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mond vissza.


Nekem is van glutén érzékeny barátnőm. Az esküvőnél az volt az első, hogy szóltunk az étteremnek, hogy van glutén érzékeny. Az ételnél sem kellett felárat fizetni, sőt a cukrász is a legfelső emeletet normál áron megcsinálta gluténmentesre (neki mindegy milyen tésztát kever be). Mondták, hogy ez nem probléma.

Maximum 10 percbe tellene megoldani, hogy kapjál gluténmentes menüt.

2015. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy nem mennék el. Egyrészt mert illik megtudni, hogy kinek milyen szükségletei vannak evésnél (glutén, laktóz érzékenység, vegetáriánus stb stb) ha erre nem képes akkor én nem megyek
2015. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem vagyunk naívak, egyértelműen visszamondták, azért hivtak. De ez annyira nem probléma. :)


Az ételes reakció zavart. Nekünk is most volt az esküvőnk májusban s fel volt tüntetve, hogy bárkinek spéci igénye van szóljon. Ennek a lánynak pl. külön csináltattunk szénhidrát csökkentett ételeket, mert fogyozótt.

No mindegy, nem rágódom, este beszélek velük s elmondom, hogy nem megyünk. Adunk egy kis ajándékot s kész. :)

2015. aug. 31. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gondoskodtunk a gluténérzékeny és a cukorbeteg vendégeinkről, messziről jötteknek meg biztosítottunk szállást. Ez volt a minimum.


Én így nem mennék el.


25-N

2015. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ajándékot se adnék, minek?
2015. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!