Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyibe került az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyibe került az esküvői dekoráció?

Figyelt kérdés

Csokor, helyszín, templom, autó stb. Nagyon örülnék, ha tételesen leírnátok és azt is, hogy melyik évben volt.

Kértem mostanában pár ajánlatot és mind 200 ezer körül van, amit sokallok. Azt szeretném megtudni, hogy reális ár ez? Budapesten vannak ezek a dekoratőrök egyébként. Szép dekorációt szeretnék, persze semmi túlzás nem kell, de mi kisebb összegre gondoltunk.



2015. szept. 30. 13:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy csak a kiszállás közel ötvenezer általában.
2015. szept. 30. 14:00
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! 5 évvel ezelőtt:

Csokrom, dobócsokor, koszorúslány csokra, kis virágos kitűzők a legközelebbi rokonoknak és a vőlegénynek, "csokor" az ifjú pár autójára összesen 60 euró (tételesen nem tudom, mi megmondtuk, hogy mit szeretnénk, milyen virágból, a virágos meg adta a számlát a végösszegről)

Templomban nem dekoráltunk, az ország legnagyobb temploma, a templomiak szerint sem szoktak ott dekorálni, mivel ahhoz, hogy mutasson valamit milliós összegbe kerülne. Egyébként önmagában is gyönyörű a helyszín. :)

Polgári szertartás illetve a vacsora egy helyen volt, ide magunk szereztük be a dekorációs kellékeket (mécsesek, gyertyák, dekorhomok, stb.) kb. 30 ezer forint összegben, illetve rezgő a nagymamám kertjéből.

70 fős esküvő

2015. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Reálisnak tartom a kétszázezret.

Én tavaly előtt csináltam egy 70 fős esküvői dekort nászajándékba egy rokonnak. Táblázatom van róla, mikre költöttem és mennyit. Tulajdonképpen csak anyagokat vásároltam, mert az eszközök (úgymint gyertyatartók, tálak, állványok, mécsestartók, fényfüggöny stb. megvoltak. Főbb tételek: virág: 25.000,(nagyon szűken lett, ráadásul a tömőzöldet gyűjtöttem, egy kád hederát, mi lett volna, ha azért is fizetni kellett volna, mikor egy csokorral 500 forint) székszoknya: 22.000. A világ másik végéről béreltem, oda-vissza szállítás. Csak a virágdíszek 3 combi személyautóval mentek el. Malacom volt, mert 70 Ft/m-ért sikerült vennem bélésselymet hátfalhoz, ide-oda. Végeredménye 86.310 forint volt. Ebben templom díszítés is volt, padvégek, oltárnál 3 nagy virág, ajtóban állvány, kocsidísz, no, ez volt a legkevesebb: egy db cuppantó, és 7000 a meghívók és a boríték alapanyaga, ültetőcédulákkal.

Ez az összeg, amit én is kiadtam. A többi a saját munkám és az üzemanyag. Ha azt hozzátettem volna, az bőven kiadná a 200 ezret. Az kiszállás pl. nálam 3 alkalom volt: 1 a helyszíni felmérés, megbeszélés. 2. maga a dekorálás, ahol legalább 3 fő még segédkezett. Illetve a bontás kora reggel, mert az étterem szereti ha reggel már nem látja ott a romokat, és nem kell neki kerülgetnie vagy rakosgatnia. és amit úútálok, de nagyon... majd egy nap, mire szortíroztam és visszapakoltam a dolgokat... ja, és hát a pótlás... törött váza, szétszaggatott lampionok, miegymás...


Bőven 200 ezer!

2015. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a dekoráció kizárólag élő virág volt. Az étterem amit választottunk önmagában is nagyon szép, úgyhogy nem láttuk értelmét különösebb dekorációnak a virágokon kívül. Autódísz sem volt, a templom díszítése pedig benne volt a szertartás árában.


Volt az én csokrom, a dobócsokor, 4 db szülőköszöntő csokor, 3 kitűző (vőlegény+tanuk), egy főasztalra való virágdísz, kb. 9-10 darab kisebb vázában lévő asztaldísz. Mindez összesen kb. 55.000 Ft volt.

Idén volt az esküvő.

2015. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem reális.
2015. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából reálisnak hangzik, főleg a fővárosban. :)
2015. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi magunknak csináltuk a dekort, a virágosnál vettünk egy-egy szál virágot az asztalvégekre kis zölddel (tehát nagyon minimális virág felhasználásunk volt).

Az étterem adta a főasztal kasírt és a székszoknyákat, nekünk csak a masnit, asztali futót és a hátteret kellett megoldanunk, meg az asztalra kerülő csecsebecséket.

Így kb. 75 000-be került minden (anyagköltség) és esküvő előtti napon még a létra tetején lógtunk a barátokkal. Szép volt, de ha még egyszer csinálnám, akkor tuti nem erre szórakoznám el az esküvő előtti délutánomat.

Díszíteni 2-3 fő szokott menni, nekik a munkabérüket ha hozzáadod, meg a benzinpénzt, plusz a virágokat (az ami sok és nem tudja a dekoros "újrahasznosítani"), akkor elég hamar összejön a szép kerek összeg.

2015. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Virágok kerültek összesen 55 ezerbe. Ebben volt menyasszonyi csokor, dobócsokor, koszorúslánycsokor, autódísz, 2 szülőköszöntő csokor, 3 kitűző, asztalokra asztaldísz, és 3 oszlopra borostyán és virágok futtatva.


Étterem biztosította az abroszt, a futót, szalvétákat. Fényfüggöny volt a hátunk mögött, az kb. 10e volt. Menükártyát is az étterem készítette, az pár száz forint volt.


Ültetőkártyákat mi csináltuk, pár száz ft a karton, 500 a nyomtatás, 200 a matrica rá.


Székszoknya szerencsére nem kellett, mert nagyon szépek voltak a székek, és amúgy sem tetszik. A hely viszont nem bírt volna el több dekort, mert üresen is gyönyörű volt.


Ja 2014-ben volt az esküvő, BP-n.

2015. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó esetleg megadod az elérhetőségét? Látom, akkor mégsem téves a gondolatom, hogy elég magas a dekor ára, egy 25 fős esküvői vacsorához. (Amit közöltem is.)
2015. okt. 1. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sehol nem látom, hogy írtad volna, hogy 25 fő, ami nyilván lényegesen csökkenti, arra már talán picit sok a 200, bár ez nagyon sok mindentől függ.
2015. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!