Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Leánykérés? Mennyi időt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leánykérés? Mennyi időt érdemes várni rá?

Figyelt kérdés

Itt olvasgatva a kérdéseket merült fel bennem ez a kérdés. Több lány innen szeretne már házasságot a párjával, akár 5 év után is. Kikényszeríteni nem szabad, de ha valaki örökké csak vár, akkor meg elmegy a fiatalsága. Utána meg betoppan a nagy Ő a férfi életébe és 1 évben belül megházasodik valaki mással.


Konkrétan velem is ez történt 6 év után. Korábban megbeszéltük, hogy esküvő lesz, stb, de csak vártam türelmesen. Mára már én is menyasszony vagyok, de akkor elhatároztam, hogy az életben ennyi időt nem fogok várni többet, arra, hogy elhatározza magát a párom.


Tehát, mennyi idő után illik eldönteni (eljegyzéssel), hogy együtt komolyabban vagy végleg külön? (Nyilván olyanokra vonatkozik, akik házasságpártiak.)


Az egyik válaszoló idézete gondolkodtatott el a kérdésen. Ha van kedvetek érdemes elolvasni.


"Egy kis szösszenet egy mások blogról,

"Mit látok a környezetemben… sok szép, okos, szeretnivaló és magányos harmincas barátnőt. Miért? Köze sincs a posztban felvázoltakhoz. Ezek a lányok, igen, komolyan vették az életet. Tanultak, de nem lettek férfigyűlölők. Nem a műkörmös az egyetlen témájuk, de nem is vénkisasszonyok. Nem 90-60-90 mindegyikük főbb körmérete, de nem is kigyúrt testű Adoniszokra hajtottak. Egy közös viszont van bennük. Mindegyiküket összehozta a sors a jelen kor egy egészen undok férfitípusával (ha már a sztereotípiáknál tartunk). Aki együtt van a barátnőjével 6-8-10 évig, de már az első év után tudja, hogy nem ez lesz az a lány, akit feleségül vesz. Mégsem szakít. Hanem sumákol. Telnek az évek, a lányok már a közös életet tervezgetik, a faszi meg azt, hogy hogyan bújjon ki alóla. De nem! Nem állnak a lány elé, hogy „Sorry, ne húzzuk egymás idejét. Nem te vagy a hibás. Nincs is igazán hibás, csak nem te vagy a másik felem.” Hanem kivár. Mert mi van, ha nem jön jobb csaj az életébe. Meg hát olyan kényelmes, hogy van egy gondoskodó személy körülötte, aki nem az anyja, és nem kell egyedül szórakozni menni, meg mamakötöttekockásmellényes agglegénynek lenni. Van tiszta ruha, meleg kaja, szex. Ami kell. Csak elköteleződni ne kelljen. Persze, mindig van kifogás, hogy miért nincs esküvő és gyerek. Majd ha lesz diploma, majd ha lesz lakás, meg autó, meg kiskutya, meg lottó ötös. Majd ha megfelelően nagy gyémántgyűrűt tudok venni neki, meg elvinni Egyiptomba, hogy a fáraó szarkofágja előtt kérjem meg a kezét stb.

Aztán, ha megjön az álomnő, akkor 1 nap alatt felszámolja a kapcsolatot, 1 hónapon belül eljegyzés, 1 éven belül lagzi és a trónörökös már a menyasszonyi ruha alatt meg van előlegezve. Mert, hát mire várjunk? Nem vagyunk már gyerekek.

A hoppon maradt, 6-8-10 év együttélés alatt egyetemistából harminc közeli nővé lett ex-barátnő pedig csak pislog, mint hal a szatyorban. Mert minden, amit neki kellett volna megkapnia, másé lett. Persze, sokan az új nőt hibáztatják, mert elszerette a pasijukat. Pedig a hunyó az a bizonyos valaki, aki 6-8-10 éven át a porhintés mestereként elhitette velük, hogy van értelme a kapcsolatuknak. Hány ilyen nőt ismerek? Sajnos kell mind a két kezem hozzá."



2015. okt. 8. 15:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen nőt. 5 és fél évet pocsékolt el a fiatalságából arra a pasira. Nem volt hajlandó észrevenni a jeleket, pedig voltak dögivel. (A pasi évekig nem dolgozott, merthogy tanult, semmiképp nem akart kiköltözni a mamahotelből mert az kényelmes volt neki, felnőtt ember és az anyja főz rá-.- ....Aztán az volt a kifogás hogy Bp-ről nem akar elköltözni Budapesthez közeli vidékre sem a lányhoz stb stb... 5 év után elkezdett dolgozni, az elkövetkezendő fél évben valami 3x találkoztak, mert a pasi "nem ért rá" "dolgozott" holott annyi szabadidőt csinált magának amennyit akart. A végén jött egy új nő, megcsalta a lányt, és szakítottak. A pasi azóta is az új nővel van, a lány meg azóta is egyedül, 30 évesen...


Egyszerűen az ilyen lányok nem akarják észrevenni, hogy hülyítik őket.


Ha egy férfi szeret egy nőt, arra törekszik, hogy amint lehet összeköltözzenek, majd amikor az anyagiak engedik elvegye feleségül. A többi csak időhúzás. Ha ez azzal jár, hogy Budapest közeli vidékre költözik, akkor úgy. (Nálunk is így volt) És nem kellett éveket várnom lánykérésre, de még az esküvőre sem.

2015. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nsgyon jó a kérdésed, bennem is már többször megfordult ez a kérdés. Én a saját tapasztalatomból kiindulva azt mondanám, hogy kb. max 2 évet érdemes várni a másikra. Az előző kapcsolatombankb. 2 év után kezftek el mutatkozni a jelek, hogy a srác nem velem tervezi a jövőjét. A mostani kapcsolatomban 3 év után kérték meg a kezem, most készülünk az esküvőre. De már 2 év után lehetett látni, hogy velem képzeli el a jövőjét. De egyetértek abban is veled, hogyha éppen benne élsz a kapcsolatban, nehéz észrevenni a jeleket, merre tart a kapcsolat. Talán érdemes ilyenkor jóbaráttal, családtaggal leülni egy őszinte beszélgetésre. Ők kívűlröl t

hamarabb látják a jeleket, nekem is az öcsém nyitogatta szemeimet, amikor látta, hogy gondok vannak, de èn még nem vettem észre.

Azzal nem értek egyet, hogyha egy férfi szeret egy nőt, akkor törekszik ara, hogy minél hamarabb elvegye. Én azt látom, hogy kezd elterjedni egy olyan nézet, hogy a "házasság nem mükődik, ha összeházasodunk, az tönkreteszi a kapcsolartunkat." Az én ismeretségi körömben több ilyen pár is van, ahol a férfi pont ettől fél, és emiatt nem kéri meg a csaj kezét, miközben van már közös gyerek, ház, és eszeágában se lenne elhagyni a családját. Az én párom is elvált, és a rossz tapasztalatai miatt ő is elvesztette a hitét a házasságban, és eredetileg nem akart újra nősülni. Viszont az idmeretségi körömben van olyan srác, aki 1 év után összeköltözött a csajával. Nekünk, munkatársainak, viszont úgy beszél a kapcsolatról, hogy nekünk az jön le, hogy ez egy rossz kapcsolat, mindkét félnek jobb lenne, ha szétmenének. A csajt nem ismerjük, de a srác szavaiból tudjuk, hogy már házasságot, gyereket tervezget. Viszont a srác naaaagyon nem. De ezt nekünk bent a munkahelyen mondja, nem tudom, hogy a csaj lát-e bátmilyen jelet otthon, hogy nagyon különbözően gondolkodnak a jövőjükről. Lassan már két éve vannak együtt. Szóval az én egyéni véleményem szerint, kb 2 év elteltével lehet látni, hogy merre tart a kapcsolat. Csak pont az a nehézség benne, hogy a benne élők sokkal nehezebben veszik észre a jeleket, aminek az is az egyik pka, hogy a másik fél nem őszinte, szerepet játszik. De ezek mind az én egyéni véleményem, tapasztalatom. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mások hogy látják.

2016. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!