Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Melyik legyen előbb? Esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik legyen előbb? Esküvő vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

Napok óta ezen gondolkodom, és nem jutok dűlőre. Jelenleg albérletben lakunk, elég húzós (100 felett). Ennek az összegnek nagy részét simán eltehetnénk egy kisebb lagzira is.

Anyámék szerint logikusabb lenne először az esküvő, aztán gyűjthetnénk tovább a lakásra. De igy még az esküvőre is nyögvenyelősen tudunk félrerakni (jövőre tervezzük).

Lakásvásárlásnál számithatunk szülői segitségre, de sajnos vennünk kellene fel hitelt is (ami a tervek szerint szintén nem rúgna 100 feletti összegre az évek során). Max 4 milliót vennénk fel egyébként.


Ti mit gondoltok? Nálatok hogy volt? Én szivem szerint saját lakást vennék először.


2016. ápr. 26. 12:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, kéttanús esküvő kizárva :D
2016. ápr. 26. 12:16
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
lakás. az esküvő ráér.
2016. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a második megoldás a megfelelőbb. Ha gondolod, akkor eljegyezheted a barátnődet, de nagy esküvőt már csak a lakás vásárlásakor kellene. A hitel nem fog jót tenni a házasságotoknak, a szülői segítségért cserébe pedig szüleid eléggé rátok fognak mászni később, az ellenőrizhetőséget kérik majd cserébe és az állandó zavaró látogatásokat, ez egy állandó stressz lesz.
2016. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi idén házasodunk. Most még albérletben lakunk de a miénk fele ennyibe kerül. Az esküvőn reméljük összegyűlik egy kis pénz. Kb 1-2evet maradunk az albérletben, addig gyűjtünk még, aztán veszünk fel hitelt és elköltözünk. Viszont több mint 100ezret nem szivesen koltenék még egy két évig akkor már inkább fizetném a hitelt.
2016. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lakás, ha már komoly a kapcsolat és együtt akartok élni, akkor inkább hitelre fizetem ugyanazt az összeget, mert az egyszer letelik, jobb esetben, viszont az albira költött pénz kuka.
2016. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

szerintem esküvő előbb... mi anno előbb házat vettünk és szétmentünk akkor, mikor végre mindenünk meglett volna... sok gond volt a felújítással és egy harmadik fél könnyebben be tud ilyenkor férkőzni

és kövezettek meg nyugodtan, de ha házas az ember, akkor nem lép félre olyan könnyen szerintem

2016. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az is egy lehetőség, hogy "szétszeditek" az esküvőt, és most megesküsztök szűk családi körben, aztán mondjuk egy templomi esküvőt tartotok jövőre, vagy azután, amikorra ki tudjátok gazdálkodni, úgy, ahogy szeretnétek.


Nálunk párhuzamosan folytak a dolgok, azzal a könnyebbséggel, hogy egy örökölt, nagyon lelakott lakást kellett felújítani, és esküvő után három hónapra tudtunk csak beköltözni, akkor lett olyan állapotban.


Lakásvásárlás kontra albérlet: lakást venni anyagilag kifizetődő, még ha hitelből is, hiszen nem az albérleti pénzt dobod ki az ablakon, hanem ha magasabb költségen is, de jópár év múlva saját ingatlanotok lesz.


Egyéb alternatívák is szóba jöhetnek, kisebb albérlet, kisebb-olcsóbb lakás, külföldi munka-aminek béréből félrerakva hamarabb jutnátok az itthoni álmaitokhoz...


Ezek csak lehetőségek, pároddal beszéld át, és döntsetek közösen. Ő mire hajlik?

2016. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
6# szerintem ez nagyon nagy butaság. Ilyen szempontból telejesen mindegy hogy házasbvagy e vagy sem.
2016. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
8as én is azt hittem, hidd el...
2016. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan azt hiszed hogy ha házasok lettetek volna és utána kezdtek el felújítani akkor nem csalt volna meg? Ne legyél már ilyen buta.
2016. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!