Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez lenne a normalis?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lenne a normalis?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Teljesen le vagyok hangolva. Eskuvo elott allo barataimmal beszelgetve kiderult, hogy a szulok fizetik az eskuvot. Ok is ki tudnak, mivel jol keresnek.

Nos teljesen eljeseredtem, mivel nalam a szulok szerintem 20 ezer forintot sem tudnanak beleadni, plusz nem is varnam el. Viszont ma tobb baratommal is beszelgettem es kiderult ( meg akirol nem is gondolnam), hogy szinte mindegyikuknel a szulo 500 ezret minimum ra fog szanni az eskuvojukre.

Most erezzem rosszul magam a parom elott, ha en elmondom neki, hogy en azt szeretnem ha mi fizetnenk az eskuvonket, mert szuleimnek nem telik ra? Komolyan inkabb keressen egy masik atlag lanyt, fe en nem akarok a terhere lenni anyagilag.


2016. ápr. 28. 18:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mikor lesz az esküvőtök?
2016. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért érezd rosszul magad?Örülj neki, hogy ki tudnátok fizetni a saját esküvőtöket. Ráadásul így csak az lesz,amit ki tudtok gazdálkodni :) Szerintem ez nagyon szép dolog manapság.
2016. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Az nem gond, ha te magad fizeted a részed, de a párodra nem kényszerítheted ezt rá, ha az ő szülei viszont be akarnak szállni...

Nálunk úgy volt, hogy az én részem a szüleim állták, a párom maga fizette a sajátját.

Ami meg nászajándékból befolyt (kb. 80-20%-os arányban az én családomból és az övéből) azt közösen használtuk fel.

2016. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, miért kell ennyire agyilag zokninak, önbizalom hiányosnak, kishitűnek és befolyásolhatónak lenni?

Te se vagy teljesen komplett az utolsó mondatoddal!


A ti esküvőtök. Ha ti fizetitek, ti fizetitek. Úgy őszintén, kinek mi köze ahhoz, hogy ki fizeti?

Gondolom a "drága barátaid" által közölt mondandónak ez volt a lényege, hogy elbizonytalanítsanak téged, mert ők megtehetik, DE a te szüleid NEM!!


Egyébként nem tudom, hogy miért kell az ő életüket összehasonlítanod a tiéddel!!!

El magyaráznád nekem, hogy miért ők a minta?

2016. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hasonlitgatom sajnos, mert en azt gondoltam, hogy atlag vagyok, aztan kiderult, hogy meg az sem. Mi van ha a parom, vagy szulei a szememre vetik egyszer, hogy az en csaladom meg erre sem volt kepes? Inkabb akkor talaljon maganak egy olyan lanyt, akivel anyagilag egy szinten vannak.
2016. ápr. 28. 19:11
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit, igazad van, ha ennyire felszínes a párod és a szülei, akkor meg is érdemlik! Nem mindenki engedheti meg magának ezt! Ha meg nem megértőek, az az ő bajuk.


Te pedig nem fantáziálgass, inkább beszélj erről a pároddal, és le merem neked fogadni, hogy pofára fogsz esni a meglepettségtől, mert ő nem így fog gondolkodni, ahogy most te, hogy a szemedre fogja vetni a dolgokat!

Tuti, hogy megértő!


Egyáltalán nem is beszélgettél még a leendő apósoddal és anyósoddal, hogy megismerted volna őket, hogy tudd, hogy milyenek és hogy hogyan viszonyulnának pl. egy ilyenhez?

2016. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért hasonlítgatod magad másokhoz. Nem mindenki teheti meg, hogy fizesse a gyereke esküvőjét. Nem is mindenki tartja fontosnak ezt.

Nálunk biztos így lesz egyébként, de nem kérjük.. Lényegtelen, mert ha nem az esküvőbe adnak bele konkrétan, akkor megkapjuk a rászánt összeget nászajándékba. Ez nem rajtunk múlik.


Te pedig nem lesz rosszabb attól, sem a családod, ha ők ezt nem tehetik meg.

És mégis miért lennél anyagilag a terhére? Csak a párod fizeti? Te nem dolgozol, nem adsz bele az esküvőbe?

2016. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

En is beleadok, sot az egeszet ki tudnam fizetni.

Csak ha a masik oldal lennek, teszem fel a szuleim azt mondanak, hogy kifizetik a felet, viszont parom szulei nem tudnak akkor en azt mondanam a szuleimnek, hogy akkor ok se adjanak bele. Meg igazabol jogos lenne ha azt mondanak, hogy ok miert adjanak bele x osszeget a masik oldalrol meg semmi. Ez igy nem fair.

2016. ápr. 28. 20:44
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ha a masik oldal lennek,"


DE NEM vagy a másik oldal, így halvány gőzöd sincs, hogy a másik oldal hogyan reagál majd, addig, míg meg nem kérdezed őket végre.


Mi a fenének szövögeted itt a nem létező szálakat? Mi értelme ennek az egésznek?

2016. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Miért ne adhatnának bele ha szeretnének? Mondtam..ha nem fogadnánk el esküvői pénznek, akkor ideadnák nászajándékba.

Anyósomék az esküvő megszervezésében, szolgáltatók összegyűjtésében és valószínű a vacsorában fognak segíteni. Valószínű egy kb. 300ezres tétellel fognak minket segíteni.

Az én szüleim 1 milliót tettek félre nekem. Ez évek óta ott csücsül a számlán és várja, hogy házasodjak. A testvéreim esküvőjéhez is ennyivel járultak hozzá. Ha mindent a saját zsebünkből fizetnénk, ezt akkor is megkapnánk, legfeljebb nászajándékként tekintünk rá és nem esküvői költségként.


Ez a szülők dolga. Ugyanez a párodnál. Ha még a párod mondja is a szüleinek, hogy ne adjanak bele, mert a te szüleid nem tudnak, akkor majd odaadják nászajándékba.

Vagy ne adjanak nektek akkora értékű ajándékot amilyet ŐK akarnak, mert hát a te szüleid nem tudnak?!

Semmi közük egymáshoz.


Mi is megtehetnénk hogy kifizessük. Ahogy jó eséllyel a barátaid is megtehetnénk. A te hülyeséged ha erre képtelen vagy nászajándékként gondolni.

2016. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!