Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnál ha a párod házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál ha a párod házassági szerződést akarna kötni?

Figyelt kérdés

Nagy vagyona van.

Hogyan reagálnál rá, megértenéd vagy rosszul esne?


2019. jan. 21. 19:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
35%

Én csak akkor írnék alá ilyet, ha elsőre rám nézve is korrekt lenne a szerződés, tehát, ha fogadnék ügyvédet, az nem tudna belekötni.


Minden más esetben, tehát, ha nem értünk egyet ki mit hogyan tesz bele a házasságba és és ennek mi az értéke, az szakítóindok.


Szerintem egy ilyen szerződéskötés szépen meg tudja mutatni, mennyire gondol rád a másik és mennyire magára. Ha nem ugyanúgy vélekedtek, nem is éri meg házasodni. Pl a nő karriere/gyes/gyed/táppénz/házimunka!!!/gyerek dolgai stb


Szerintem még a külalakot is hozzá lehetne venni, ha x kilo fölé megy az egyik, járjon több pénz a másiknak, amiért olyan emberrel él, aki már nem vonzó számára. Ezt nőként mondom, elképesztően rosszul néznek ki a korosztályom férfitagjai.

2019. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
40%

Megkérdezném, hogy pontosan mit akar beleírni, és pontosan miért, és a válasznak megfelelően mérlegelnék. Vannak helyzetek, amikor a szerződés a legbölcsebb megoldás.


Ha viszont ezzel jönne indokként, hogy "nagy vagyona van", akkor kiröhögném és otthagynám. Nem házasodnék össze olyannal, akinek halvány lila gőze sincs arról, hogy mi a házasság és hogy működik. Buta emberrel meg kapcsolatban se maradnék, szóval elválnának az útjaink.

(A szememben az, aki olyan szerződést készül aláírni, amit nem ismer, nem tudja, milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár, az buta ember, és kész.)

2019. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Alapesetben aláírnám gondolkodás nélkül, mert az ő pénze, nem én dolgoztam meg érte, hanem ő meg - főleg - a szülei. Azonban úgy, hogy a bátyja nem írt ilyen szerződést a csajával, akit el fog venni, tőlem sincs joga neki vagy a családnak tőlem elvárni, hogy én írjam alá. Szerintem ilyen speciális körülmények között megalázó és igazságtalan.
2019. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%

" Egy ismerősünknél a férfi most pereli el a felesége szüleinek a házát is a nőtől, pedig ő is csak egy táskával érkezett abba a családba... Ha elég rafkós, minden hájjal megkent valaki, el tudja érni"


Nem, nem tudja elérni!


Ahogy az is legenda, amit sok férfi terjeszt, hogy neki volt egy háza, az asszony meg a válásnál elvette.


Ezt általában úgy érti valaki, hogy volt egy ház, amit akkor vettek, mikor ő dolgozott, az asszony meg gyesen volt, így a ház az övé. Nem, nem az övé.


Az ismerősödéknél is van még valami a háttérben, mert a magyar jog az ági vagyont nagyon jól védi.

2019. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Átnézetném ügyvéddel, ha rendben van akkor aláírnám. De itthon ennek csak akkor van értelme, ha házasság alatti vagyont is külön akarjátok kezelni. Házasság előtti vagyon soha nem lesz közös, tehát ha az egyik fél csak a meglévő saját vagyonkája miatt akarja, felesleges. A másik fél válás esetén abból itt Magyarországon egy morzsát nem kapna. Ez nem Amerika.
2019. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!