Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem szerelmes lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem szerelmes lett valakibe. Hogyan lehet/kell ezt a helyzetet kezelni és feldolgozni? Érdekelne "sorstársak" tapasztalata, mindkét nem oldaláról.

Figyelt kérdés

Régóta vagyunk házasok, vannak gyerekek is. Egyébként kívülállóktól mindig azt halljuk, hogy "minta" család vagyunk. Úgy gondolom, ezt így is éljük meg.


De térjünk a lényegre.


Szóval, szerelmes lett a feleségem, bevallotta a dolgot, miután éreztem, hogy valami nem stimmel. Azt kérte, hogy adjak egy kis időt, mert össze van zavarodva és segítsek neki, hogy talpra tudjon állni.


Ezt hogy kell érteni? Hogyan lehetek/tudok én most jó lenni ebben a helyzetben?


Azt hiszem, ha piszkálom ezért, az csak ront a helyzeten.


Valami olyasmit mond, hogy valamiféle életközépi válság vagy mit érez (40 éves lesz), amolyan menekülési kényszere van, de nem tudja megmagyarázni pontosan.


(Hozzáteszem, amikor én 40 lettem, nekem is volt egy rossz 1-2 évem, amikor megmagyarázhatatlan módon kvázi "menekülni" akartam. Aztán elmúlt.)


Azt mondja szeret, és semmiképp sem hagyna el, de nem tud mit kezdeni ezzel az érzéssel, nem tudja legyűrni.


Kéri, hogy hagyjam, hogy ezt ő jatssza le magában.


Félek, ha túlságosan hagyom, akkor több is lehet/lesz ennél.


De ha nen hagyom (piszkálnám állandóan emiatt az érzése miatt), akkor viszont menekülőre foghatja a dolgot.


Szóval, mi a helyes taktika ilyenkor? Hagyjam, hogy át- és megélje ezt azt érzést?


Egyébként jól megvagyunk, még így is normális dolog, hogy elcsábul az ember? Több, mint 15 éve vagyunk házasok, szóval nem kevés ideje.


Illetve, én hogyan dolgozzam fel? Nyilván az önbecsülésem és az önbizalmam padlóra került, elkapott a "már nem kellek" érzés és ez nyilván nem jó. Folyton őrlöm magam és ezen jár az agyam (hogy elveszthetem a feleségem, akit szeretek, szétrobbanhat a családom, a gyerekekkel mi lesz, akiket imádok, stb stb.).


Forduljak pszichológushoz? :)


Szívesen fogadok saját történeteket mindkét nem oldaláról, hogy ki hogyan tudta feldolgozni az ilyesmi helyzetet és hogy mi lett a vége?!


Nekem a legrosszabb, hogy nem nagyon tudom megbeszélni ezt senkivel, a barátok inkább haverok, akik nem úgy reagálnának szerintem, ahogy kellene.



febr. 11. 08:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
33%

Nem, ez egyáltalán nem nehéz ügy.

Magadban a döntést meghozni, az a nehéz🙂

38 éves férfi vagyok, 18 év házassággal, 3 gyerekkel.

Biztos vagyok benne, ha ez velem történne, nem gondolkodnék. Fájna meghoznom a döntést, de tudom hogy döntenék.

Kérdeznék még valamit.

A feleséged "jó nő"?

Nem nyálcsorgató férfiként kérdezem.

Külső szemmel kívánatos, vágykeltő nő? Mert ha igen, akkor amit írtál, miszerint a fickó "terelgeti vissza a helyes útra és hozzád" csak ábránd. Ha vonzó a nejed, mindent meg fog tenni, hogy megtartsa

márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Éppen a napokban néztem egy friss podcastet Járai Mátéval. Nekem nagyon szimpatikus az az ideológia, amiben élnek, érdemes megnézni. Ha nem is értesz vele egyet, látókör tágításnak mindenképpen hasznos.

Feltett valami olyasmi "költői kérdést", hogy vajon mi a nagyobb szeretet? Ha ilyen helyzetben azonnal hátatfordítasz és lelépsz, vagy ha megpróbálsz túllépni azon, hogy a társad nyílt lapokkal tett, amit tett? Részemről ez egyértelműen elgondolkodtató

márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

#21: "jó nő" a feleségem. Jó alakja, szép arca van, egyszóval igen, kívánatos férfi szemmel. Viszont ebben az egyben biztos vagyok, hogy ez a fickó nem akarja "megtartani". Tudom, ez furcsa lehet, de tényleg az van, hogy a feleségem erőlteti ezt az egész dolgot (eleve ő kezdeményezett, nem a fickó), ő egyáltalán nem nyomul, azt nem is bírná a feleségem. Most is csak minden azért és csak akkor és csak úgy van, ahogyan a feleségem akarja. Nagyon őszintén beszélünk mi erről. Tudom azt, hogy valahol ő mentette meg a feleségemet és ezáltal a kapcsolatunkat is. Nagyon át kellett értékelnem ezt az egész dolgot. Nagyon rossz lelki állapotban volt előtte, ahogyan én is. Ez egy hosszú történet. Úgy is fogalmazhatnék, hogy az, hogy a feleségem szerelembe tudott esni és most jó a kedve és az alap hangulata, az már egy hatalmas ajándék és javulás ahhoz képest, amilyen állapotban volt előtte.


Na, engem perpillanat ez motivál és ezt tartom elsődlegesen szem előtt, nem a saját nyomoromat, ami most ezáltal viszont kavarog bennem.


A kérdésem február 11-ei feltevése óta egyébként sokminden változott pozitív irányban és sokminden kiderült.


"38 éves férfi vagyok, 18 év házassággal, 3 gyerekkel."


Akkor nálatok is nagyon hasonló a felállás. Nálatok egyébként sohasem volt érzelmi megzuhanás, hullámvölgy, amikor bármelyikőtök picit elbizonytalonodott? Esetleg fellángolás harmadik fél felé? Mondjuk nálunk sem volt korábban, csak 2-3 éve volt egy olyan törés az életünkben, ami mindkettőnket padlóra küldött és elég hosszasan eltartott.


#22: pontosan így vagyok ezzel én is és én is így gondolom, már ha jól értem, hogy neked mi a véleményed erről.


A feleségem végig maximálisan őszinte volt, nem titokban, nem hazudozások közepette mentek a dolgok. Ahogyan írtad, nyílt lapokkal játszott.


Valószínűleg a hagyományos értelemben vett értékrendek szerint igen, azonnal hátat kellett volna fordítanom és megmondani, hogy jó, akkor ennyi volt, "viszlát". És szétrobbantani a családot, gyerekeket szétcibálni, felrúgni a felépített életünket, stb. Aztán eltelt volna pár hónap, esetleg 1-2 év és valószínűleg leginkább a feleségem bánta volna meg legjobban a dolgot, hogy egy fellángolás és/vagy szerelembe esés miatt felrúgott mindent és már csak csonka családként funkciónáltunk volna tovább, ő meg lehet, hogy két szék közül a földre huppant volna. Ő ehelyett azt kérte, hogy ha megtudok neki bocsátani és eltudom nézni, hogy ő most egy "kicsit meghülyült" és úgy viselkedik, mint egy kamaszlány, akkor nagyon szépen kéri, hogy próbáljuk rendberakni a dolgokat és fejlődjünk, változzunk együtt közösen tovább. Ő azt az "ígéretet" tette nem is olyan régen, hogy mindent, de mindent meg fog tenni azért, hogy ez így legyen.


Nála tehát nem egyszerűen csak egy megcsalásról volt/van szó, hogy egyszerűen csak "gonosz" módon hátba szúrt és pusztán kíváncsiságból mással akart volna együtt lenni. Nagyon nem erről volt szó, hanem ahogyan írtam, egy mély lelki állapotban jött egy valaki, aki "felemelte", akiből erőt tudott meríteni, aztán persze szerelmes lett. De már eléggé lecsengőben van a dolog, erre írtam, hogy már sokminden változott az 1-2 hónappal ezelőtti állapothoz képest.


Jelen pillanatban úgy érzem, hogy egy erős érzelmi és lelki kapcsolatban egy ilyen "botlást" el kell viselnie a kapcsolatnak.

márc. 28. 08:59
 24/38 anonim ***** válasza:
33%

Jaa, hogy még jelenleg is d.gnak?

Az szép kis "botlás", hónapokon át...

Te ilyen cuckold pasi vagy, akit az izgat, ha más keféli a nejét?

Mindenesetre megérdemlitek egymást, ennyit tudok mondani. Nyugodtan bocsáss meg neki, szeresd tovább, majd lesz neki még ilyen botlása, ne aggódj😀

Az elsőt megúszta, mi tartaná vissza a másodiktól?

Bocsi a nyers, esetleg bántó szavakért, de én nem tudom az ilyet elviselni, az én szememben ez nagyon férfiatlan. Járai Máté ide vagy oda, ez az életvezetés számomra nulla

márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"bevallotta a dolgot, miután éreztem, hogy valami nem stimmel"

Ha nem éreztél volna rá, akkor is bevallotta volna vajon? Vagy akkor titokban marad a kis botlása?

Fordított esetben, ha te botlanál, ő is megbocsátana?

márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

[link]


Erre a podcastre gondoltam. Én alapvetően egyetértek az ideológiával, de tény, hogy nem ez ma a társadalmilag elfogadott, így nehezen talál támogatásra az ember, amikor ilyen helyzetbe kerül. Te is kaptál hideget-meleget.

Szerintem azért élünk ilyen világban és éppen azért van ennyi válás, mert ennyire könnyen engedjük azt, aki számunkra pedig elvileg fontos. Szerintem sokkal nagyobb meló életben tartani ilyen formán egy házasságot, mint egyszerűen robbantani a családot és lelépni.

Én ezt egyébként gyerekként, tini fejjel végig éltem. Nekem nincs rossz élményem erről, sőt. Felnézek anyukámra, amiért nem azonnal a bőröndbe csomagolt, hanem megküzdött a családunkért. Apura nem nézek fel, amiért ő (nem nyílt lapokkal) kockára tette az egységünket, de nekem egy nagyon jó példát adott a válságuk arra vonatkozóan, hogy nyílt és őszinte kommunikációval hogyan lehet túllendülni ilyesfajta kátyúkon. És nem. Ez nem azt jelenti, hogy mindent el kell tűrni, mielőtt jönnének a szóforgatások.

márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"mert ennyire könnyen engedjük azt, aki számunkra pedig elvileg fontos. Szerintem sokkal nagyobb meló életben tartani ilyen formán egy házasságot, mint egyszerűen robbantani"


Szerintem, ha mással kefél, akkor teljesen mindegy, mennyire fontos.

Ezzel nem tartasz életben egy házasságot, csak a látszatát tartod fenn. Én sosem lennék képes a szép családmodell miatt együtt maradni a feleségemmel, miközben más dugja.

márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Jelen pillanatban úgy érzem, hogy egy erős érzelmi és lelki kapcsolatban egy ilyen "botlást" el kell viselnie a kapcsolatnak."


Te most magadat akarod győzködni, vagy mi? 😄 Teljesen mindegy hány éve vagyunk együtt a férjemmel, megcsinálná ezt velem, páros lábbal repülne most is, pedig van egy kisgyerekünk. Szerintem is izgat téged valahol, hogy az asszonyt egy màsik farok is nyomkodja. Nekem tök mindegy mit csinálsz, de én ezt biztosan nem viselném el, már csak az önbecslésem miatt sem. A csávót meg annyira véded... Hmmm... Azért ő is kellett ahhoz, hogy megdugja a nejed, nem? Pont ugyanolyan hibás ebben az egészben, mint a feleséged. Nyugodtan mondhatta volna azt, hogy figyelj Julika, nem duglak meg. De ő azért megdugta, de végül is az asszony a hibás, mert biztos megerőszakolta a csávót. 😆 Hogyne, kabaré komolyan. Bocsáss meg neki, oszt kapcsold be a tévét és lapozzunk!

márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

#28


Végre valaki aki olyan szemmel néz erre az egészre, mint én.

Ezek szerint mégsem bennem van valami torz defektus, hogy kiver ettől a víz. Pedig már kezdtem elhinni

márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"nagyon szépen kéri, hogy próbáljuk rendberakni a dolgokat és fejlődjünk, változzunk együtt közösen tovább"


Neked miben is kellene fejlődnöd, változnod, kedves Kérdező?

márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!