Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem szerelmes lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem szerelmes lett valakibe. Hogyan lehet/kell ezt a helyzetet kezelni és feldolgozni? Érdekelne "sorstársak" tapasztalata, mindkét nem oldaláról.

Figyelt kérdés

Régóta vagyunk házasok, vannak gyerekek is. Egyébként kívülállóktól mindig azt halljuk, hogy "minta" család vagyunk. Úgy gondolom, ezt így is éljük meg.


De térjünk a lényegre.


Szóval, szerelmes lett a feleségem, bevallotta a dolgot, miután éreztem, hogy valami nem stimmel. Azt kérte, hogy adjak egy kis időt, mert össze van zavarodva és segítsek neki, hogy talpra tudjon állni.


Ezt hogy kell érteni? Hogyan lehetek/tudok én most jó lenni ebben a helyzetben?


Azt hiszem, ha piszkálom ezért, az csak ront a helyzeten.


Valami olyasmit mond, hogy valamiféle életközépi válság vagy mit érez (40 éves lesz), amolyan menekülési kényszere van, de nem tudja megmagyarázni pontosan.


(Hozzáteszem, amikor én 40 lettem, nekem is volt egy rossz 1-2 évem, amikor megmagyarázhatatlan módon kvázi "menekülni" akartam. Aztán elmúlt.)


Azt mondja szeret, és semmiképp sem hagyna el, de nem tud mit kezdeni ezzel az érzéssel, nem tudja legyűrni.


Kéri, hogy hagyjam, hogy ezt ő jatssza le magában.


Félek, ha túlságosan hagyom, akkor több is lehet/lesz ennél.


De ha nen hagyom (piszkálnám állandóan emiatt az érzése miatt), akkor viszont menekülőre foghatja a dolgot.


Szóval, mi a helyes taktika ilyenkor? Hagyjam, hogy át- és megélje ezt azt érzést?


Egyébként jól megvagyunk, még így is normális dolog, hogy elcsábul az ember? Több, mint 15 éve vagyunk házasok, szóval nem kevés ideje.


Illetve, én hogyan dolgozzam fel? Nyilván az önbecsülésem és az önbizalmam padlóra került, elkapott a "már nem kellek" érzés és ez nyilván nem jó. Folyton őrlöm magam és ezen jár az agyam (hogy elveszthetem a feleségem, akit szeretek, szétrobbanhat a családom, a gyerekekkel mi lesz, akiket imádok, stb stb.).


Forduljak pszichológushoz? :)


Szívesen fogadok saját történeteket mindkét nem oldaláról, hogy ki hogyan tudta feldolgozni az ilyesmi helyzetet és hogy mi lett a vége?!


Nekem a legrosszabb, hogy nem nagyon tudom megbeszélni ezt senkivel, a barátok inkább haverok, akik nem úgy reagálnának szerintem, ahogy kellene.



febr. 11. 08:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

28-as vagyok.


Dehogy normális ez! Nyilván, ha nyitott lenne a házasságuk, akkor azt mondom, hogy oké, nekik ez a normális. De az, hogy megcsalnak, lábtörlő leszel, aztán te fejlődj, változz meg neki volt valami kapuzárási pánikja amiért azonnal bele kellett ülni egy másik farokba, az a részemről elfogadhatatlan. Szegény kérdező azt gondolja, hogy a csávóka (aki maga a gentleman elmondása alapján!) azzal mentette meg a felesége életét, hogy megbssza. Na ne szórakozzunk már!😅 Ha nekem lelki problémáim vannak, akkor elmegyek és felkeresek egy pszichológus szakembert és nem megdugatom magamat az első fszival akire benedvesedem. Az asszony szépen hülyére veszi a kérdezőt és közben ugyanazt a farkat lovagolja azóta is, hogy kiderült a félrelépés. Van baj ágyban a nőnél, de a kérdezőnél is, hogyha szerinte ez tök normális. Én eddig csak figyeltem a kérdést, nem szóltam hozzá, de nem bírtam ki, hogy ne kommenteljek. Vagy tényleg az van, hogy a kérdező cuckold fétises és arra gerjed, ha az asszonyt más rakja a szeme előtt. Ez nem baj, azaz ő dolguk. Engem nem érdekel. De akkor a bánatos túrónak túráztatja magát meg minket is a kérdéseivel meg a lamentálásával?😅

márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

🤣🤣🤣

Én úgy raknám ki, mint macskát 💩ni, aztán mehetne a gentleman pasikához a facon ugrálni

márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Nincsenek ilyen perverz, ferde hajlamaim, te jó ég :D Ilyen tényleg létezik? pfujh.


De azt hiszem igazatok van, túlságosan próbáltam menteni a menthetőt (menthetetlent?) a gyerekek miatt. De egyre inkább úgy érzem, hogy csak miattuk. Túlságosan elnéző voltam, főleg, amíg csak úgy állt a helyzet, hogy csak fellángolás, szerelembe esés volt.


Amit a feleségem művel(t), kritikán aluli, valóban, akkor is, ha tudom, hogy milyen volt a helyzet korábban. Én speciel ezt sohasem tudtam volna tenni vele és senki mással sem.


Nehéz ezt feldolgozni, de meg kell hoznom egy nehéz döntést...


Kösz mindenkinek, aki próbált így vagy úgy segíteni.


Nagyon nehéz, amikor ennyi év után szembesül az ember azzal, hogy akit szerettél, az nem biztos, hogy az az ember.

márc. 29. 08:42
 34/38 anonim ***** válasza:

"A kérdésem február 11-ei feltevése óta egyébként sokminden változott pozitív irányban és sokminden kiderült."


"Túlságosan elnéző voltam, főleg, amíg csak úgy állt a helyzet, hogy csak fellángolás, szerelembe esés volt."


Most akkor változott pozitív irányban a dolog?

Hogy érted, hogy "amíg úgy állt a helyzet"? Már nem csak fellángolás?

márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szaki..


Itt is vannak bajok, érdemes elolvasni az egészet🤣🤣

12 év együttélés után a csávó heti 2-3 napot a szeretőjénél alszik, asszonyka addig kiflit süt otthon.

Kiegyensúlyozott a szexuális életük, az asszonyka tudja, hogy a csávó végül visszatér hozzá.

Van baj a tornyban bőven🤣🤣🤣

márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#35. Más azért, ha a csaj számára kielégítő még így is a kapcsolat.


A kérdező esetében gondolom nem ez a helyzet, hiszen alapból úgy tűnt fel neki, hogy a kapcsolatuk minősége hátrányára változott.


Ha szxelnének vele, sütnék neki is a kiflit, minden az élén lenne, egyébként és nem beszélnének róla, gondolom a kérdezőnek se lenne ekkora tuskó a bögyébe ez a kialakult helyzet.

márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

#36

Ha a te párod heti 2-3 napot a szeretőjénél töltene(egész éjszakáról beszélünk), te képes lennél lefeküdni vele, meg kiflit sütni?🤣🤣

márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

28-31-es válaszoló vagyok.


Biztos rohadtul nehéz szembesülni ezzel és 10+ évet lehúzni a budin, de hidd el, ez nem szeretet. Ha a feleséged szeretne, akkor nem másik csàvóhoz rohant volna. Hozd meg a döntést és válj el tőle! Még te is találhatsz olyan partnert, akivel boldog lehetsz és aki megbecsül. A gyerekek meg érzik, hogyha nem jó valami. Jobb nekik is, ha a szülők külön vannak és boldogok, mint együtt vannak és boldogtalanok. Egyáltalán nem elfogadható az amit a feleséged csinált és ne is keress neki mentséget! Jogosan érzed azt, hogy elárult téged, kettőtöket és jogosan fáj neked. Én is reptetném a férjemet ilyenért, mint a huzat. Az asszony meg menjen és húzogassa a másik csávó farkát, ha neki ez a boldogság. Te meg állj a sarkadra és zavard el!

márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!