Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aláírnál egy ilyen házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aláírnál egy ilyen házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Valas eseten a vagyon megosztás a házasság alatt személyenként keresett jövedelem arányában történne, amennyiben gyermek születik, heti váltásban lenne elhelyezve a szülőknel, tartasdijat egyik fel sem fizetne.
2013. máj. 24. 07:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
64%

Nem irnám alá,sőt semmilyen házassági szerződést nem iratnák illetve nem irnák alá.

Az anyagi rész az még hagyján,de a gyerekkel kapcsolatos rész nekem nem tetszik.Ha megszületik a gyerek és mindkét fél normális szülő akkor én is ezt a közös felügyeletet támogatom,viszont ezt előre nem lehet tudni,és nem nyilatkozom előre a még meg sem született gyerekem jövőjéről.

2013. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a két fél keresete közt jelentös eltérés van, akkor elvileg jogos az ilyen arányú megosztás, kivéve azt az idöszakot, amikor a feleség a gyerekkel van otthon - erre az idöszakra a jövedelmeket összesiteni és utána felezni kellene. (Ugyanis ilyenkor a nö nem azért keres többet, mert nem akar, hanem mert nincs rá lehetösége).


A gyerekelhelyezésröl/gyerektartásról viszont csak feltételesen irnám alá, mert senki sem tudhatja, hogy 5-10-15 év múlva ki milyen ember lesz és egyáltalán rá lehet-e bizni gyerekeket. Úgy viszont aláirnám, ha benne lenne, hogy ez a szabályzás akkor lép életbe, ha a bíróság is jónak látja az akkor helyzet és a felek ismeretében.


A heti váltást eleve nem tartom jónak, mert igy a gyerek életében nincs állandóság, nincs stabil otthona, hanem folyamatosan vándorol egyik helyröl a másikra. De ez csak magánvéleményem.

2013. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem írnám alá. Nem is az anyagi részével van a gond, hanem a gyerekelhelyezéssel. Biztos, hogy a gyereknek nem jó, hogy hetente máshol van. Mi van, ha az egyik fél elköltözik? Hogy jár oviba, iskolába?! Ez a gyereknek borzasztó lenne. A másik meg, hogy nem biztos, hogy nem lesz éppen alkoholista az illető, vagy bármi ami miatt nem bíznám rá a gyerekemet....
2013. máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

szóval ha gyeden-gyesen vagyok, nekem annyi, a házimunka az enyém, de az nem számít, ugye? Csak a hazahozott lóvé?

Szerintem a gyereknek nem jó, ha hetente rángatják, állandóságra van szüksége. És ha kettő gyerek lesz, azt is rágatják? Vagy elfelezik őket, mint a két Lottiban?

Nem, nem írnám alá, vagy ha igen, akkor részletesebben ki kellene fejteni pl. a gyerekkel töltött idő, munkanélküliség, házimunka, betegség stb. témakört.

2013. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%

A közös felügyelettel semmi bajom.


A házasság alatt keresett jövedelembe bele tartozik a gyerekekkel otthon töltött idő? Ha igen, csak akkor írnám alá, ha a férfi aláírja hogy ő is ugyanannyit lesz otthon gyes-en, ő is ugyanannyit megy táppénzre, szülői értekezletre, délután a gyerekekért lemondva ezzel a túlóráról és a plusz pénzről, esetleg maszek munkákról.

2013. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
55%
Az anyagiakkal kapcsolatos részt igen, a gyerekkel kapcsolatos részt nem. Egy normális szülő nem fogja megengedni, hogy a gyerek ide-oda legyen rángatva. Egyrészt kikészül, másrészt elveszti a stabilitását, harmadrészt ez egy egoista gondolkodás, ami a szerződésben benne van foglalva. A gyerekes szülők egymás szomszédságába legyenek, és akkor nincs ez a cirkusz.A gyerek akkor látja mindkét szülőjét amikor akarja.
2013. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
67%
7+ A gyereket akkor láthatja a másik szülő amikor akarja, de a stabil pont az mindig az édesanya, egy kisgyerek életében.
2013. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Először is nekem minden válasz hasznos, úgyhogy mindenkit igy értékeltem.

A környezetemben van tobb olyan elvált szulo pár is, ahol a gyerekek heti váltással vannak elhelyezve. Egyik gyereknel sincs semmi probléma.

A jövedelem kiesés gyerek születés miatt - nem kell otthon lenni 3 évig, vissza lehet menni dolgozni a hat hetes szülési szabadsag utan, mindjárt kevesebb a jövedelem kiesés, nem?

Nekem nem igazságos, ha az egyik keres xet, a masik meg mondjuk 3xet, akkor minden felezodjon, csak mert házasok voltak....

2013. máj. 24. 08:15
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

"vissza lehet menni 6 hét után" - aztán fizetni a magánbölcsit, a tápszert, a bébiszittert, a gyógyszert (hiszen gyakrabban lesz beteg mint egyébként), a jóval több ruhát, pelenkát, popsitörlőt amit így elhasznál a gyerek.


Anyagilag is jobban megéri otthon maradni.


De így nem írnám alá, egyszerű okból: nem mennék olyan férfihoz, aki így gondolkozik a gyerekvállalásról. A 2 éves gyed egy jó lehetőség, amit a gyerek érdekében is ki kell használni.

2013. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!