Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Erre mi a normális reakció?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre mi a normális reakció?

Figyelt kérdés

Feleség fennakad a kocsival, mire a férj elmondja,, hogy milyen egy bamba , hogy nem látja, hogy rosszul tolatott... egyéb szép mondatok. Kocsit nemsokkal később kihúzzák. Semmi baja.

Ti is így reagálnátok? Elég ideges voltam, miért kellett neki is így viselkednie?

Mindenkivel megesik, hogy vmit rosszul csinál. Nem ?

Annyira rosszul esett :S


2014. ápr. 24. 12:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Ilyenkor az ember általában mondja, ami az eszébe jut. Ne vedd a szívedre. Beszéljétek meg ha megnyugodtak a kedélyek.
2014. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
És ezt miért nem tőle kérdezed meg? Attól, hogy itt telesírod a gyakorit, nem fognak a problémáid megoldódni.
2014. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Tipikus pasi, mármint atéren, hogy rosszul kezeli a stresszhelyzetet. Nyilván sík idegből mondta mindezt. Én annyira nem venném a szívemre, ha egyébként a kapcsolat rendben van. Elhiszem hogy rosszul esett, ezt mondd is el neki, és kérjen bocsánatot. De szerintem ne csinálj belőle nagyobb ügyet, mint amekkora.
2014. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

Bizony, ez nem volt szép tőle, bár a fentiek alapján még nem tudhatom, mi játszódott le benne, az ember néha negatívabban reagál, mint ami igazából benne van...

Mi építkezünk és évek óta elég hervasztóan néz ki a ház, olykor elég ideges tudok lenni, részben persze magamra, amúgyis elég szenvedélyes típus vagyok. De ha "komoly" a helyzet, pl. a párom összetör vagy kiborít valamit, akkor még az ilyen állapotomban sem stresszelem, én is csinálok ilyeneket s elég baja van az embernek olyankor anélkül is, hogy bántanák, s mire fel? Aki beszól, az sem tökéletes, s ha ügyesebb is, akkor mi van? Minek fokozni a feszültséget?

Mondjuk bennem azért jócskán van empátia... Nem mindenki ilyen. De a leírt eset az én apró példáimnál sokkal komolyabb. Baleset is történhet, sérülés... Ilyenkor nagyon rossz irány a másikat sértegetni, hibáztatni, ha jogos valahol, ha nem. Ezt nagy hibának tartom. Sokkal nagyobbnak, mint az autóval bénázást, ami amúgysem döntés kérdése.

2014. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
Tárgyakon nem veszekszünk.
2014. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Nők és a tolatás - újabb pont a sztereotípiának. :)
2014. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem sírom tele a gyakorit. Feltettem egy kérdést és voltak normális válaszolók, akiknek köszönöm. Te meg drága válaszoló inkább ne írtál volna!
2014. ápr. 24. 12:56
 8/23 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy írták, hogy várjak míg lenyugodnak a kedélye...hát az igazság az, hogy én meg sem szólaltam! Némán végighallgattam és pont..Nem vagyak az a veszekedős fajta. Csak fura, hogy azóta sem szól hozzám..
2014. ápr. 24. 12:58
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Nincs esetleg lelkiismeret furdalása, hogy nem szépen beszélt veled? Az bizony nincs rendben, hogy nem szól hozzád. Nem felnőtt férfira, hanem durcás kisgyerekre jellemző.
2014. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
47%

Szerintem beszéljétek meg. Alapvetően két problémát látok: nem illik általánosan minősíteni ("milyen egy bamba"), ha már kritizálás, akkor mindig az adott viselkedést illik leírni. A másik, hogy mi lenne ha beletolatnál valamibe és javítani kellene az autót? Nyilván nem öröm, de ha egy kár nélküli helyzetet így reagál le, akkor mit tenne utóbbi esetben, ami szintén nem a világ vége?


Egyébként én is leizzadtam és gondolom ideges lettem amikor letolattam a visszapillantó burkolatát egy mélygarázsban (oszlop és szegély közül álltam ki kanyarodva), és bár ezek objektíve nem nagy dolgok (pl. visszaraktam és azóta is jó), akkor és ott nem biztos hogy a helyzet súlyának megfelelően reagálunk.

2014. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!