Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miert itelik el azt aki el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert itelik el azt aki el akarja hagyni a manias depresszios ferjet?

Figyelt kérdés
Az egyik baratnom akar elvallni a ferjetol es csak a rosszalast kapja hogy szegeny ferje beteg. Ot eve hazasodtak ossze hazassag alatt jott ki a betegsege. Mar a felesege idege is kikeszul attol amiket csinal pl elkolti felelotlenul a penzt, nem alszik,utanna befordul,ongyilkos akar lenni. Sok orvosnal jartak mar de mindig visszaesik. Miert iteli el azt a kornyezete aki mar nem tud ilyen emberrel elni?
2014. szept. 19. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok orvosnál jártak, és mégis visszaesik?

Nem szabad abbahagynia a kezelést, folyamatosan kellene gyógyszert szedni, terápiára járni.

2014. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
azért ítélik el mert nem élnek ilyen helyzetben, fogalmuk sincs mit él át nő, csak azt látják, hogy szegény férfi.. egyébként ezt a betegséget lehet kezelni. én sem tudnék állandó rettegésben élni, és azt várni hogy na vajon mikor lesz öngyilkos a férjem. ne foglalkozzon vele a barátnőd ki mit gondol! ez az ő élete is, nem hinném hogy tönkre kéne mennie teljesen.
2014. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezek az emberek még nem jártak ilyen cipőben. Van, akit nem lehet megmenteni, csak magával húz.. Nagyon nehéz belátni, főleg ha szereted az illetőt! De egy idő után már az is depresszióssá válik, aki segíteni próbál, mert kilátástalan harc. Nehéz elismerni, ha valami a befektetett évek ellenére sem javul. Én nem ítélném el a barátnődet, ha megtett mindet, ami tőle telt. Gondolom ő is nehezen hozta meg a döntést, mert felelősnek érzi magát a férjéért. De neki még lehet normális élete, kettőjüknek pedig már nem. Még az is lehet, hogy valaki más viszont tud segíteni a férjen.
2014. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Én végignéztem a rokonomat, aki mániás depressziós felesége mellett élt. Fordítva talán még rosszabb, hiszen a férj az erős, akire támaszkodni lehet stb. blabla. A nőnek több öngyilkossági kísérlete volt, a férj az utolsót nem tudta megakadályozni. Évek óta ő is depressziós volt. Nem részletem, miért nem váltak el, de azóta kivirult és fiatalodott vagy 15 évet külsőre. Nem ítélem el az ilyet, főleg, ha a betegnek esze ágában sincs változtatni, mert bizony ehhez ő is kell, nem csak a dokik.
2014. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Talán azért mert ez egy betegség, és megfogadta hogy vele lesz jóban rosszban betegségben is.
2014. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem látnak bele a helyzetébe. Kívülről mindig könnyebb ítélkezni.. Én is bipolos vagyok, tudom, mivel jár az egész. Látom, hogy mennyi szenvedést okozok a szüleimnek ezzel. Pedig nagyon sok szeretetet szeretnék nekik adni, de mániás szakaszban nem tudom megállni, hogy ne bántsam meg őket. A kapcsolatomnak is részben emiatt lett vége, de ott én léptem ki, nem akartam őt is lehúzni ezzel. Sajnos nagyon kevesen tudnak hosszabb távon elviselni egy bipoláris embert, de teljes mértékben megértem őket. Az ilyesmit tényleg csak az tudhatja, akinek a közvetlen környezetében él ilyen ember.
2014. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
90%
Ha akarja, akkor teljesen meggyógyulhat. Én is szorongásos beteg vagyok - kényszerbetegség és depresszió. Valójában a depresszió okát/okait kellene feltárni, mert akkor sínen vagytok. Lehetséges hogy egy testi [eddig észre sem vett] betegség okozza a depresszióját, de az is lehet hogy egy régebbi trauma, esetleg több oka van - több trauma, testi-lelki gondok egyaránt, stb. 4 hétig voltam a pszichiátrián és most reggel egy antidepresszánst veszek be. Segít, de többet segít amikor próbálom feltárni - néha segítséggel [pszichológus, barátok, szüleim] - a gondjaim-bajaim okait. Mert egyre jobban közelítek a problémák oka/okai felé és tudom, meg lehet oldani őket. Olyan betegség nincs, amiből ne lehetne meggyógyulni. Hidd el, NiNCS OLYAN! Csak idő, kisebb-nagyobb erőfeszítések és kitartás kell hozzá. A párját elítéli, mert inkább menekül, mint hogy megoldást keresne a problémájára. Nem akarom szegényt bántani, mert teljesen átérzem a helyzetét. Viszont én is úgy voltam vele, már nincs kiút, nem segíthetnek rajtam. De aztán egyik nap eldöntöttem, meggyógyulok. Azóta pedig folyamatosan gyógyulok és nem csak a gyógyszer segít. Sőt, a legkevésbé segít a gyógyszer. Időt kell adnia a férjének. Próbálja megérteni, elfogadni, hogy beteg és segítsen rajta. De ha továbbra sem akar saját egésszége érdekében lépéseket tenni, akkor megértem a barátnődet. Mert ha sok-sok orvos vizsgálta és kezelte, akkor nem lehet hogy nem javult semmit sem. Nem csak az orvosnak kell tennie, hanem a betegnek. A mániás depresszió pedig gyógyítható. Leginkább az okait tárjátok fel, mert ha a gyökerénél fogjátok meg a depijét, akkor hamarabb gyógyulhat. Lehet, időbe telik, de megéri. Én tudom, én átéltem olyan depressziót, amire gondolni sem tudnak sokan.
2014. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Mert anno megfogadta, hogy jóban rosszban kitart mellette.
2014. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Biztos oltári leszúrást fogok kapni, de én az első jelre lépnék, volt már dolgom mentálisan beteg emberrel, szerencsére "csak" távoli ismerős volt. Én nem maradnék ilyen kapcsolatban, tudom gonosz vagyok önző és mi egymás, de inkább valamelyik tagját veszítse el mint a mentális épségét attól kevés rosszabb van.
2014. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
7. Ez nem a sima depresszió. Ő is úgy gondolta hogy bírni fogja de mikor minden hónap elején elkölti hülyeségekre a pénzét, napokig nem alszik, mindent félbehagy akkor évek után besokkal az ember.
2014. szept. 19. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!