Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek nem örült a családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nem örült a családja az esküvőnek/eljegyzésnek, mi lett? Megbékéltek?

Figyelt kérdés

A párommal össze fogunk házasodni. Az ő családja nagyon örül és a barátaink is.


Az én családom nem. Legnagyobb bűne a páromnak, hogy nincs diplomája, viszont már van egy gyereke. Ezek engem nem zavarnak- nyilván.


Nővérem nem örül, féltékeny is, mert őt nem hajlandó elvenni a pasija, pedig 100 éve együtt vannak, nem is szeretik egymást a párommal, és ilyen volt a reakciója: "Mikor kell jó képet vágnom majd a dologhoz?" Mondtam neki nem kötelező a megjelenés. "Jó, akkor legalább egy csomót spórolok"


Anyám nem szólt SEMMIT. De szó szerint. Csak ilyen hát jó, és mikor. Kérdeztem, hogy nem örül? Mire ő még nem döntötte el, emésztenie kell. (Holott folyton azt szajkózza, hogy a mai fiatalok, meg a házasság kell, meg, akit nem vesznek el 30 éves koráig az a kutyának se kell...stb.)


Persze mondhatjátok, ne foglalkozzak velük, de annyira lehúzták a kedvem, hogy a nagyszüleimet sincs kedvem felhívni a hírrel. Főleg mert az egyik nagyanyámnak is az a baja, hogy a páromnak nincs diplomája... Mi baja van ezeknek????



2015. febr. 23. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Két tanus esküvő,aztán hagy puffogjon mindenki magában!
2015. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A párom családja és a barátok nagyon örülnek, és előzetes szerény becslés szerint 104-en leszünk, mert elég nagy a család mind a két oldalról, meg apukám is támogat minket amúgy, csak azért nővéremtől meg anyámtól... nem esik jól. Főleg, mert nem tudnak a párom ellen semmit felhozni, csak, hogy idősebb nálam, van gyereke és nincs diplomája...
2015. febr. 23. 19:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim esküvőjének nem örültek a nagyszüleim - és sose békéltek meg. Már nem is fognak, azóta meghaltak.

Nálunk hasonló a helyzet, mint nálatok, bár gyereke nincs a páromnak, de diplomája se. A szüleim szerint pedig akinek nincs diplomája, az nem is ember.

Elvileg idén lesz rendes eljegyzésünk és jövőre jó lenne összeházasodni. De minél többet gondolkozom, annál inkább azt érzem, hogy nem lesz se nagy eljegyzési vacsi, se nagy esküvő. Pénzkidobás, az én családom alapból nem örül az egésznek, az ő családjával is nemrég vesztünk össze. Egyre inkább úgy érzem, hogy akkor már inkább a pénzből veszünk egy pár tényleg értékes gyűrűt vagy elutazunk valamerre vagy hasonlók. Pedig jó lenne egy olyan igazi klasszikus hajnalig bulizós nagy lagzi...

2015. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt aki nem bekelt meg. Megmondtam, hogy tul sok enegriat, idot es penzt fektettem bele abba, hogy minden osszejojjon es tokeletes legyen, ezert aki nem bir magaval, maradjon szepen otthon hisztizni, mert en aznap nem szandekozom azt lesni, hogy ki puffog. Es igenis atmentem hercegnobe: en eskuvom, en napom, rolam szol, nem roluk. Pont. Volt, aki nem jott el, en pedig gondtalan voltam. Sz..d le.
2015. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ahol ilyet láttam, mint amit te leírtál, ott kivétel nélkül arról volt szó, hogy a nő nagyon a saját szintje alatt választott. Nem feltétlen anyagilag, hanem emberileg. Persze a csaj szerelemtől elvakultan szajkózta, hogy mindenki féltékeny rá, és rosszat akar neki, de ettől még nem lett igaza. A pasi családja persze örült a "jó fogásnak", a barátok pedig tiszteletben tartották a választást. Csak a család mert őszinte lenni, de tök feleslegesen. Ne haragudj, de ezt a verziót valószínűbbnek tartom a te esetedben is, miután leírtad azt az önámító mondatod, hogy a nővéred azért bunkó, mert irigy, amiért téged elvesznek. Ha valóban lenézné a párodat, örülne, hogy neki fantasztikus pasija van, még ha nem is házasodtak még össze, szóval nem azért lenne bunkó veled, mert irigyli a szuper kapcsolatodat. Ilyen naiv eszmefuttatás után a történet többi indítékát is megkérdőjelezem.
2015. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Az esküvő költségeit teljesen ti álljátok vagy a szülőktől vártok segítséget?

Ha az utóbbi van, akkor anyagilag nem tervezték ezt még be, és nagyon rosszul esik nekik hogy most költekezniük kell. Esetleg úgy érzik hogy a vőlegény szülei adnak valamennyit az esküvőre akkor szégyenben maradnak ha ők legalább ugyanannyit nem adnak.

Ha ti álljátok, akkor tényleg csak tudat alatt ( mert tudatosan biztos nem tennék ezt a saját gyermekükkel) nem bírják elviselni a boldogságotok. VAgy a választásoddal nem elégedettek, vagy azzal hogy most neked jobb mint nekik.

A nővéredet meg lehet érteni. Ő is már nagyon régen várhatja hogy megkérjék a kezét, és teljesen tehetetlen fájdalomban van, amit nem mutathat ki . Ha kimutatná azt a tehetetlen, reménykedő fájdalmat ami benne van megijesztené a barátját a környezete pedig lesajnálná. Ha te hamarabb férjhez mész , ő úgy érezheti hogy hogy most már hivatalosan is vénlánynak számít.

Rossz érzés lehet, hiszen ő is szeretne a helyedben lenni.


Ha ti álljátok az esküvő költségeit akkor viszont nem kell a szüleiddel előre egyeztetni. Mondd el a rokonaidnak hogy jogukban áll megjelenni és együtt örülni veletek, és ennyi. Nem kötelező megjelenni, de számodra nagy boldogság lenne ha ott lennének, mert fontosak neked.

Ha nem, akkor is megoldjátok valahogy. Legföljebb majd a párod szüleinek adod a virágot. ( JÓ! Ez az utolsó mondat csak provokáció lenne. )

Számíthatsz rá hogy majd gúnyolódnak és húzzák a szájukat, de ahogy közeleg a Nagy Nap megbékélnek és részt vesznek az esküvőtökön.

Ha nem a szüleidtől várod el az esküvő költségeit ne avasd be őket a nagy napig sem a ruhaválasztásodba se semmibe. Ha megtudnak egy részletet bele fognak kötni.

Aznapra hidd el béke, nyugalom és boldogság lesz, csak ki kell addig bírni.

2015. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19:40-es! Jol le leszel ponozva szerintem, de kalapom emelem elotted. A szivembol szoltal.
2015. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd, az esküvő után úgyis változik a család, a szűk család ti ketten (vagy ha a kicsit ő neveli, akkor hárman) lesztek. Az én anyám se örült, mert fiatal voltam (19 az eljegyzéskor, 20 az esküvőn), el se akart jönni az esküvőre. Mi úgy döntöttünk, tojunk az egészre és a saját boldogságunkkal foglalkozunk. Szervezkedtünk, örültünk egymásnak és boldogok voltunk. A meghívók elkészültekor vittünk mindenhova, anyámnak is. Nem kérdeztük a véleményét semmiről, csak meghívtuk, mint bárki mást. Kb egy hónappal az esküvő előtt felhívott, h hát ő mégis jönne, ha lehet... :) El is jött és azóta jó a kapcsolatunk. 5 év eltelt azóta, már látja, hogy tényleg jó és érett döntés volt ez, nem egy kamaszkori fellángolás részemről.
2015. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ennyi infó alapján itt hogyan tudnánk segíteni... Amúgy valahol érthető, hogy egy viszonylag "elit" családból jóval lejjebb házasodsz és a szüleid ezt nem teljesen értik, de ha emberileg normális a vőlegényed akkor valószínűleg majd megbékülnek. :)
2015. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem a családod élne vele házasságban, hanem Te.
2015. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!