Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek nem örült a családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nem örült a családja az esküvőnek/eljegyzésnek, mi lett? Megbékéltek?

Figyelt kérdés

A párommal össze fogunk házasodni. Az ő családja nagyon örül és a barátaink is.


Az én családom nem. Legnagyobb bűne a páromnak, hogy nincs diplomája, viszont már van egy gyereke. Ezek engem nem zavarnak- nyilván.


Nővérem nem örül, féltékeny is, mert őt nem hajlandó elvenni a pasija, pedig 100 éve együtt vannak, nem is szeretik egymást a párommal, és ilyen volt a reakciója: "Mikor kell jó képet vágnom majd a dologhoz?" Mondtam neki nem kötelező a megjelenés. "Jó, akkor legalább egy csomót spórolok"


Anyám nem szólt SEMMIT. De szó szerint. Csak ilyen hát jó, és mikor. Kérdeztem, hogy nem örül? Mire ő még nem döntötte el, emésztenie kell. (Holott folyton azt szajkózza, hogy a mai fiatalok, meg a házasság kell, meg, akit nem vesznek el 30 éves koráig az a kutyának se kell...stb.)


Persze mondhatjátok, ne foglalkozzak velük, de annyira lehúzták a kedvem, hogy a nagyszüleimet sincs kedvem felhívni a hírrel. Főleg mert az egyik nagyanyámnak is az a baja, hogy a páromnak nincs diplomája... Mi baja van ezeknek????



2015. febr. 23. 19:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

19:40-es Miután semmi nem tudsz a nővéremről, kérlek, ne ítéld meg amit mondtam! Gyerekkorunk óta rivalizál velem MINDENBEN. Tény, hogy nem bírja a páromat, és tény, hogy azt gondolja, amit leírtam, hogy rangon alul választottam. De nem emberileg gondolja. emberileg nincsen vele baja, és pont ez a baj. Meg az hogy sosem volt normális szeretetteljes testvéri viszonyom, szóval, ha az angol herceghez mennék, annak sem örülne szívből. Ahogy a nyelvvizsgámnak, a diplomámnak, a jogsimnak és úgy általában semminek nem örült, amit elértem az életben.


Anyám értékítéletéről meg annyit, hogy odavolt az exemért, akivel totál nem illettem össze, viszont a barátaim már a kapcsolatunk alatt is látta.


A fő sznob a családban meg az apám, neki még sincs vele baja, hogy hozzá megyek feleségül.


Na ennyit a te kommentedről. Mert sok dologban igazad lehetne, csak sajnos az én családomban nem normálisak a viszonyok.


A pénz kérdés. Nem kértünk/kérünk tőlük pénzt. Igaz anyám már évek óta mondogatja mennyit tett félre az esküvőnkre, de nem számolunk vele. Ha adja, adja, ha nem, nem. Szóval ez a része a mi dolgunk lesz.

2015. febr. 23. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem sincs diplomám, és nagy valószínűséggel már nem is lesz. Az apósomnak 3 is van, anyós is össze bírt hozni egyet vagy 50 éves korára. Nagy előny ha van, ez tagadhatatlan. A tanultság tájékozottságot, és jobb megélhetést adhat, ami biztos, hogy fontos. Viszont 100%-ban állíthatom, hogy ők, mint diplomások, emberileg akkora hulladékok, amilyet nem láttam még. Egy jellemtelen, gátlástalan, végtelenül aljas, bármire képes valakik, akiknek viszont az érzelmi intelligenciájuk a bányász béka segge alatt van.
2015. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a sógornőm nem örült a dolognak. Igazság szerint ő már a kapcsolatunk kezdetén közölte hogy a mi kapcsolatunk az öccsével nem fog sokáig tartani. Se előtte, se utána nem szólt hozzám egy szót sem. Olyan szinten paraszt, hogy nem is köszön. Szóval idestova 5 éve kerültem a családba, és azon az 1 mondaton kívül nem szólt hozzám:D Mondjuk nem is érdekel.


A férjemet kérdeztem, hogy szerinte tudna e a nővére normálisan viselkedni az esküvőnkön, mert ha nem akkor ne hívjuk meg. Azt mondta szerinte igen. Hát meghívta. Attól eltekintve, hogy a férjemnek halkan gratulált, puszi puszi, mellettem meg csak elment egy szó nélkül, nem történt semmi baj szerencsére. 1 savanyú képet kerülgetni nem volt nehéz. Úgyis mással voltunk elfoglalva:)


Ha a családodnak baja van a pároddal akkor nem kell meghívni őket. Már ha úgy érzed, hogy nem tudnának normálisan viselkedni.

Én is így tettem volna adott esetben, de a sógornőt kivéve nálunk mindenki örült.


Ilyenkor örülök, hogy a mi családunkban nem ilyen sznobok az emberek.

2015. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Viselkedni fognak tudni, az egyértelmű... Hiszen mind diplomás :D :D :D


Na de a viccet félre téve, húzzák a szájukat, nagyon idegesít, de hát csak a családom... Én abban reményekdem, idővel megbékélnek, mert elsőre minden pasimat utálták. Nem tudom miért, pedig normális pasijaim voltak. Tudjátok, még az ő szemszögükből is. Mérnök meg ilyenek. Viszont azt hiszem, kicsit autisták, nem bírják a változást... Vagy valami. Csak reméltem, hátha lesznek olyan sztorik, hogy hú de utálták, de mire jött az esküvő napja, mindenki imádott mindenkit.

2015. febr. 24. 20:05
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy alakult?
2022. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15 köszi az érdeklődést. 🙂

Azóta van egy 3 éves kisfiunk, nagyjából mindenki megbékélt, anyám szereti a férjemet azóta. Érdekes módon átment a nincs diplomája “jó szakember aranyat ér”-be (asztalos egyébként).

A nővéremmel azóta se szeretik egymást, de egyszerűen nem beszélgetnek és kész.

Nagymamám szerintem annyira nem szereti, de nincs is vele különösebb baja. Másik nagymamámnak meg kb mindegy kivel vagyok. Mondjuk már elég idősek 80+ meg már mi is idén 9 éve, hogy együtt vagyunk és 7 éve házasok uh volt idejük megszokni a dolgokat.

2023. jan. 15. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!