Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondolsz a kizárólag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a kizárólag polgári házasságkötésről?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezt nem tartják egészen hitelesnek, több embertől hallottam, hogy csak a templomi az igazi. Nekem viszont magas, hogy miért köt például két tökéletesen ateista ember templomi házasságot. Neked mi a véleményed erről?

(Kívülálló vagyok a témában. Egyszerű kíváncsiság.)


2015. febr. 25. 19:23
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
85%

Csak buta ember mondja, hogy a templomi az igazi. A magyar törvények szerint a polgári az "igazi."

Ha valaki nem hívő, akkor a templomi, csak bohóckodás.

Természetesen hívő embernek az is fontos. De neki is tudnia kell, hogy az nem érvényes.

2015. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
Magán ügy.
2015. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Azt gondolom, hogy mindenki azt gondol róla, amit akar.
2015. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak az lesz, én meg a párom se vagyunk megkeresztelve. A fenébe kívánjuk a templomit. De sok öreg rokon kijelentette, hogy akkor el se jön...
2015. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
A lehető leghitelesebb. A templomi pedig teljesen felesleges.
2015. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is "csak" az lesz, ha odajutok.

Olyanok is templomit akarnak, akik egyébként csak kiránduláson, mint kötelező útvonal, teszik be a lábukat egy templomba. Képmutatás és felesleges.

2015. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
A polgari az ervenyes. Ha te osszehazasodsz a templomba a paroddal es utana nem mesz polgarira az olyan mintha nem is lennetek hazasok. Semmi torvenyes jogotok nincs, meg stb. A templomi csak egy vallasi hagyomany. Engem sem erdekel, nekem pl eleg lenne a polgari. De mivel a parom ragaszkodna hozza, nem tul nagy orommel, de beleegyeznek. Bar en sem ertem igazan a paromat, mert o sem nagyon jar templomba, max kirandulaskor. Rolam meg tudja, hogy ateista vagyok. Ezen amugy mar en is elgondolkoztam. Ugyan igy a keresztelon is. Nekem aztan csak egy folosleges korites, a parom meg a csaladja majd meghal erte, pedig...(fentebb emlitettem). Mindegy a tesiorat is utaltam, megis kibirtam, ha neki igy tudok oromet szerezni akkor ezeket a dolgokat is kibirom.
2015. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy egy vallásos ember számára tényleg a templomi esküvő az igazi. Mert Isten egybeköti az életüket. Ugye a törvény szerint a polgári házasságot fel lehet bontani és annyiszor házasodsz újra, ahányszor akarsz. Az egyházit nem (persze van, aki egyházi házasságot kötött, de mégis elvált - annak olyan következményei vannak, hogy pl nem áldozhat, nem köthet újra egyházi házasságot...).

Akinek a vallás nem játszik szerepet az életében, annak nem fontos a templomi esküvő. Ezzel sincsen baj.

"két tökéletesen ateista ember templomi házasságot" - gondolom, mert az az elvárás, de sok értelme úgy szerintem nincs.

2015. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%

A #6-os vagyok.

Ateista, sőt, kifejezetten vallásellenes, és mégis keresztszülő vagyok.

Miért? A se a testvérem, sem a neje nem vallásos, viszont a Nagyszülők igénye volt a keresztelő. Megkértek, elvállaltam, mert szeretem a testvérem, és tudtam, neki is kínos a haccacáré. Viszont nyugi van a családban, és ennyit megtehetünk a nagymamákért, akiknek ez még fontos.


Szóval nekem nem lenne templomi esküvőm, mert eleve nem választok nagyon vallásos párt. Nálunk, a koromban meg már kizárt, hogy nagyszülők ekkora nyomást gyakoroljanak.

2015. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Tiszteletben tartva mindenkinek a saját hitét, a templomi esküvőt a mai korban mindenképpen bohóckodásnak lehet tartani azokban az esetekben, amikor a házasságkötést válás követi. A mai hithű katolikus házasulandók a házasságkötés előtt ugyanolyan arányban élnek/éltek együtt, esetleg éveket, mint a nem vallásos emberek. Márpedig ez paráználkodásnak minősül a valláserkölcs szerint. Ezt a "bűnt" nem teszi jóvá és nem teszi semmissé az egyházi esküvő, mert pénzzel nem lehet megváltani egy bűnt.

A polgári esküvő tökéletesen elegendő a hivatalossághoz és semmivel nem gyengébb kapcsolatot jelent a házasfelek között.

2015. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!