Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondolsz a kizárólag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a kizárólag polgári házasságkötésről?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezt nem tartják egészen hitelesnek, több embertől hallottam, hogy csak a templomi az igazi. Nekem viszont magas, hogy miért köt például két tökéletesen ateista ember templomi házasságot. Neked mi a véleményed erről?

(Kívülálló vagyok a témában. Egyszerű kíváncsiság.)


2015. febr. 25. 19:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%
Olyanok tartják hitelesnek és fontosnak a templomi esküvőt, akik vallásosak. Ateisták nem hiszem, hogy így gondolják. Ők esetleg a külsőségek miatt, vagy rokoni nyomásra házasodnak templomban, bár így én feleslegesnek gondolom.
2015. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok vallásos, de ateista sem. Meg vagyok keresztelve, meg megcsináltam a többit is családi nyomásra, de templomi esküvőnk nem lesz. Hiába tisztelem Jézust és követem a tanítását, egyszerűen nem érzem magaménak az egyházakat. Ezzel a Párom is pontosan így van. Semmi gondunk a hittel, de a templomi esküvő számunkra is bohóckodás. Hiszen maga Jézus mondta, hogy ott van mindenhol és mindenkiben. Én úgy érzem, nincs szükségem templomra és papra ahhoz, hogy áldott legyen a házasságom és a családom.


A polgári viszont hasznos cucc, jár vele egy csomó jog meg kedvezmény, meg hát azért mégiscsak ünnepélyes így meg is tudjuk ünnepelni szépen, díszbe öltöztetve testünket-lelkünket, hogy egymást választottuk társul az életre. :)

2015. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Hááát ez egy jó kérdés. Nekem nem lesz templomi, mert még a hideg is kiráz a gondolatától is. Egyik nyáron két esküvőn is voltunk és mind a kettőn volt templomi szertartás is, holott nem is járnak templomba a felek, sőt volt aki csak ezért keresztelkedett meg/járt valami izére.


Én feleslegesnek és álszentnek is tartom, mert ott elvileg megígéred, hogy katolikus/akármilyen szellemben neveled a gyerekeidet, akiket Isten ad.


Na most, aki többé be sem teszi a templomba a lábát (mint ez a két pár), akkor azok Isten színe előtt hazudtak? Csak mert ez egy hívő szemében óriási bűn lehet, az én szememben csak szánalmas. De ha egyszer a templomi szertartás "olyan szép"...

2015. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk is az lesz, mellesleg szerintem tök felesleges pénzkidobás templomba menni.
2015. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

Ateistaként képmutatás, ahogy nem hívő embereknél is az. Teljesen felesleges bohóckodás, ha nem szívből jön a dolog, ha nem hisznek Istenben, ha nem vallásosak.


Nekünk csak polgári volt. Templomi nem. Nem lett volna semmi értelme ateistaként ott parádézni... Meg amúgy sem vagyok megkeresztelve.

A férjemnél meg nem arról van szó, hogy nem hisz, hanem nyíltan kimondja hogy nem szereti Istent és kész....Mellesleg igazat adok neki.


Egyébként a polgári házasságkötés az igazi, a hivatalos.

2015. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
10%

Isten maga a szeretet nem szeretni paradox

Hinni es nem szeretni istent nem lehetseges

2015. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
54%
Én a polgárit tartom igazinak. Ha rajtam fog múlni, nem lesz templomi esküvôm, de ha a párom vagy a családom vágyik erre, akkor azt se bánom. Persze azt hozzá kell tenni, hogy igen szigorú katolikus iskolákban cseperedtem, így nincs hidrgrázásom 1-2 szertartástól. Szerencsére nem utáltam meg az egyházat, se Istent, csak olyan ateista lettem aki elfogadja mások vallását/világnézetét.
2015. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk sem lesz templomi esküvő, mert képmutatásnak és bohóckodásnak tartanánk, úgy, hogy egyikőnk sem vallásos. (bár mindketten meg vagyunk keresztelve, a párom elsőáldozott és minden ami ezzel jár.) Nálunk anyós vágta a hisztit, hogy milyen dolog ez, meg anélkül nem esküvő az esküvő, meg külnöben is, mit fognak szólni mások. Nem hat meg a hisztije, mert én bizony senki kedvéért nem fogom játszani az álszentet, és nem vagyok hajlandó más miatt rosszul érezni magam a nagy napomon, miközben tudom, hogy nem gondolom komolyan, és amolyan színjáték lenne csak az egész.

De én úgy vagyok vele, hogy aki gyakorolja a vallását, és fontos akkor természetesen legyen templomi esküvő, de azokat akik csupán hagyományból, vagy külső nyomásra teszik, az elítélendő, hiszen nincsen mögötte igazi tartalom.

2015. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

2 teljesen ateista ember valóban minek köt templomi esküvőt? Én sem értem.... Azok akik így tesznek, azok csak a rongyrázás miatt teszik. Semmi pluszt nem ad az életükbe.

Maga a polgári házasságkötés számomra csak egy papír. Csak az állam előtt felvállalt dolog. A templomi egészen más kategória. Feltéve, ha azért akar valaki templomi esküvőt, mert HISZ. Nem kell, hogy vallásmániás legyen...elég, ha meginoghatatlanul hisz.

2015. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
63%

Számomra is a templomi az igazi, mert én hívő vagyok és a párom is az. A polgárin a körítések nélkül csak annyi történik, hogy mindketten kijelentjünk, hogy a másikkal házasságot kötünk, ezt tanúkkal aláírjuk és jogilag ennyi érvényes és ha akarom, már másnap kezdeményezhetem is az állam felé, hogy ezt bontsa is fel. Ez egy jogi szerződés, nem több, ami persze fontos, de a mi életünk szerencsére nem csak az aktuális jogrendszertől függ.

A templomi (nekem) annyival több, hogy Isten előtt esküszünk is, hogy a másikat nem hagyjuk el, így a templomi házasságot nem lehet felbontani (csak érvénytelen lehet).

Eddigi tapasztalatom szerint két atesita azért megy csak el templomi házasságot kötni, mert a család nyomása ott van mögöttük és így Magdi mama is megnyugszik, hogy volt templomi. Nyiván ez is az ő döntésük és nem akarom bírálni, de szerintem a párnak is jobb, ha ilyenkor inkább nincs templomi és nem kell bohóckodni úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy mi zajlik épp.

2015. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!