Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vonjam be a feleségemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vonjam be a feleségemet a napi munkámba?

Figyelt kérdés

Én hajnaltól késő estig dolgozok, hogy eltartsam őket. Mikor hazaérek akkor velem akarja megcsináltatni amit napközben nem végzett el. Mert nekem segítenem kell. Jó. Értem. De ő meg jöjjön be akkor napközben a munkahelyemre és segítsen nekem, hogy este ne legyek olyan fáradt.

Ez így lenne fer, nem?



2015. márc. 9. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Napi 30 perc főzés és 30 perc takarítás??? :D

Ha-ha-ha...ilyen jót még nem nevettem :D

Tudod te, mi fér bele 30 percbe?

Főzés esetében, ha valami táplálót akarsz készíteni, ennyi idő alatt készíted elő a dolgokat-krumplipucolás, hagymavágás stb.stb...ekkor még közelében sem jársz annak, hogy készen legyen az étel, el legyen utána mosogatva, a tűzhely és pult letörölve és még sorolhatnám.

Takarítás dettó...ezalatt egy nagyobb nappali, konyha és fürdőszoba IGÉNYES felporszívózása megoldható, na de ha a gyerek alszik, ezt sem lehet.

Akik ilyen butaságokat beszélnek, először próbálják ki magukat abban, amiről olyan sokat tudnak!

Kérdező, kicsit bővebben is kifejthetnéd, mi az, amit elvár tőled a feleséged! Ha csak egy kis besegítés, annyi igazán belefér neked is. Az egy dolog, hogy otthon van a másik, de pont emiatt fárasztóbb ez a fajta munkavégzés, hiszen nem tudsz elszakadni az otthoni gondoktól, nincs szüneted, kiszámíthatatlan az egész napod.

2015. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

Bocs, off leszek:


"Gyerek a rajzfilm előtt, vagy alszik, addig bőségesen van idő arra a napi 30-30 percnyi takarításra és főzésre. Onnantól a gyerek játszik, anya pedig olvasgat, tévézik, a neten lóg..."


Íme a magyarázat arra, hogy miért van ennyi neveletlen, kezelhetetlen, korához képest agyilag lemaradott gyerek. Basszuk le a gyereket a tévé elé, nyomjuk be a rajzfilmet, esetleg adjuk a kezébe a tabletet meg az okostelót, hadd nyomkodja, legalább elvan magában, és nem kell vele foglalkozni. Végülis az nem állapot, hogy anya nem tudja nyugodtan nyomkorászni a faszbúkot, meg bambulni a tévét, mert a saját, önként vállalt gyerekével kell foglalkoznia... Ezért van az, hogy sok gyerek még 3 évesen se tud összefüggően beszélni, de a tabletet legalább kitűnően kezeli egyedül. És a hülye szülője még büszke is, hogy milyen kis technikai zseni a kölke. Bármit, csak ne kelljen vele játszani, meg lehetőleg rá se kelljen nézni. Borzalom. Ilyeneknek minek gyerek???


A 30-30 perc főzés, mosogatás, aha... igen, ha amúgy alaposan ki van takarítva heti egyszer legalább, (ami nem fél óra, hanem minimum fél nap), akkor valóban fél óra alatt gyorsan össze lehet pakolni, meg végigszaladni a porszívóval a lakáson (ha nem túl nagy lakás persze), de ez azért mindig aligha elég. 30 perc alatt is lehet főzni, bár nálunk azért nem mindig tészta van üveges szósszal, vagy egyéb, előre félig elkészített valami, hanem rendes kaját is szoktunk enni, ami nagyon nem 30 perc.


Egy 27 éves anyuka, aki foglalkozik a gyerekével, és normális kaját főz, ezért nem ér rá egész nap netezni meg a tévét bambulni (jelenleg éppen azért tudok ide pötyögni, mert a lányom Apával játszik még fürdés előtt, így van egy szabad fél órám - mielőtt még jönne a kötekedés).


Kérdező: csak azt tudom mondani, amit a többiek: ha a feleséged is dolgozik, jogos az elvárása, ha viszont otthon van, akkor neki a házimunka a munkája, nem neked kell este megcsinálni.

2015. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%
a gyerek miatt van otthon nem azért hogy egy felnöt után is ő takaritson
2015. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
sanguinario, otthon anyádnak.
2015. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező hajnaltól késő estig dolgozik. --- azért posztolgat a gyik-on 17:11-kor.
2015. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, ha gép előtt ülve dolgozik, simán... volt nekem is olyan melóhelye, hogy a 8-ból 4 órát simán végigneteztem (a főnöknek és a kollégáknak más fogalmaik voltak a "sok munkáról", mint nekem, ami szerintük egy napra való meló volt, azt simán megcsináltam délelőtt 3-4 óra alatt, de ettől a 8 órát ki kellett sajna tölteni minden nap).
2015. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%

2Napi 30 perc főzés és 30 perc takarítás??? :D

Ha-ha-ha...ilyen jót még nem nevettem :D

Tudod te, mi fér bele 30 percbe?

Főzés esetében, ha valami táplálót akarsz készíteni, ennyi idő alatt készíted elő a dolgokat-krumplipucolás, hagymavágás stb.stb..."


Nem minden hagymát kell pucolni: póré, újhagyma...

A krumpliban a héja a legegészségesebb, ha megmosod és nem vágod le, sokkal több ásványi anyaghoz és vitaminhoz jut a szervezeted, olvass csak utána! És ez a legtöbb gyümölccsel, zöldséggel így van. Nem csak időspórolás, de az egészségednek is jót tesz.


"ekkor még közelében sem jársz annak, hogy készen legyen az étel, el legyen utána mosogatva, a tűzhely és pult letörölve és még sorolhatnám."


Egyébként nálunk pl. mosogatógép van, és a pultot nem mocskolom össze, hanem egy elég méretes vágódeszkán dolgozom, onnét pedig egyenesen a szemétbe kotrom a felesleges dolgokat. Tehát a pult tisztántartása is annyi, hogy 1 perc alatt letörlöm.


Fél óra alatt pedig épp az előbb dobtam össze egy kókusztejes curryt 5 féle zöldségből vadrizzsel, szóval nekem ne szájalj, hogy ennyi idő alatt nem lehet táplálót főzni légyszíves.


"Takarítás dettó...ezalatt egy nagyobb nappali, konyha és fürdőszoba IGÉNYES felporszívózása megoldható, na de ha a gyerek alszik, ezt sem lehet."


Na, ezért végzi ezt a legtöbb ember du. vagy hétvégén, amíg a házastárs lefoglalja a gyerekeket. De azzal egyetértek, hogy nem fél óra. De nem is mindennap szükséges tevékenység. Bár az idő is azért lakásfüggő. Nálunk 130 m2-en nyilván nem 2 perc. Egy egy gyerekes család elél ennek a felén is, az azért nem tart 2 óráig.


"Gyerek a rajzfilm előtt, vagy alszik, addig bőségesen van idő arra a napi 30-30 percnyi takarításra és főzésre. Onnantól a gyerek játszik, anya pedig olvasgat, tévézik, a neten lóg..."


Íme a magyarázat arra, hogy miért van ennyi neveletlen, kezelhetetlen, korához képest agyilag lemaradott gyerek. "


Mert napi 30 perc tv-t, rajzfilmet néz??? Ne röhögtess már. Oké, hogy ne ez legyen a napi fő tevékenység, de itt annyiról volt szó, hogy amíg fő az ebéd megnézhet egy mesét a gyerek. Szerinted ez bűncselekmény? Miért kell rögtön arra következtetni, hogy egész nap le van sz/rva a gyerek, amikor napi 1x megnézhet egy NEKI, AZ ÉLETKORÁNAK SZÓLÓ műsort a tv-ben?? Hát szerintem ez azért durva.


30 éve érdekes módon senki nem verte földhöz magát attól, hogy megnézhettük esténként a TV macit, ma meg ettől neveletlen a sok gyerek. Aha, logikus...

2015. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

"bőségesen van idő arra a napi 30-30 percnyi takarításra és főzésre. Onnantól a gyerek játszik, anya pedig olvasgat, tévézik, a neten lóg."


ONNANTÓL... te nem azt írtad, hogy az alatt a 30 perc alatt van leszarva a gyerek, hanem ONNANTÓL, hogy a főzés-takarítás, gyereknek alvás/mese megvolt, a gyerek játszik, anya meg csinál, amit akar. A gyerek játszik ugye magában, különben elég nehéz lenne anyának a neten lógni, olvasni, tévét bambulni. Nem napi fél óra mesével van a gond, annyit néz az enyém is. Sokkal inkább azzal, hogy ezek után a gyerek játszik magában, anya meg kussban olvas mellette. (Azt ne akard már bemesélni nekem, hogy te annyira multifunkciós vagy, hogy olvasás vagy a neten lógás közben dumálsz a gyerekedhez, illetve minőségi időt töltesz vele).

2015. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%

Általánosságban azt mondanám, ha te dolgozol, a feleséged pedig otthon van a gyerekkel, akkor az otthoni teendőket végezze el ő.


De abba gondolj bele, amíg te dolgozol nap közben, éjjel pedig vígan alszol, addig a feleséged ha pici a baba, 3 óránként kelni kell éjszaka is hozzá, nappal meg ott van mellette a házimunka, főzés, hát nem sokat alszik az anyuka. Én nem tudom milyen lehet, hogy hónapokig nem tudja magát kialudni ilyenkor a nő, mert nem éltem át, de szerintem idegbajt lehet kapni tőle. Ilyen esetben nem esik le a gyűrű az ujjadról ha besegítesz. Főleg ha az a kemény munkád, hogy az irodában ülöd zsibbadtra a segged.


Attól függ mekkora a gyerek. Egy nagyobb mellett, ha otthon van, már igen is a feleségnek kell ilyen esetben a háztartást vezetni egyedül. Amikor már tud normálisan aludni éjjel a babától. De felmerül az a kérdés, ha nagyobb a kicsi, elmúlt mondjuk (fél)- 1 éves, akkor anyuka miért ül otthon és miért nem dolgozik a munkahelyén? Miért a férj dolgozik egyedül a megélhetésért? Irreális elvárás szerintem, hogy a férfi 2-3 évig egyedül tartsa el a családot.

2015. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Ez már teljesen off, de amikor ilyen vita van, mindenki a házimunkára élezi ki azt, hogy kemény-e a gyerekkel otthon lenni, vagy sem, pedig SZERINTEM (tehát mindenki másképp érzi), a házimunka majdhogynem a legkevesebb. Én legalábbis nem viszem túlzásba, mégsem pihenek szinte soha. Az is igaz, hogy nálunk nem megy a tv szinte soha, és télen nyáron nagyon sokat vagyunk kint.

Amivel sokan jönnek,hogy napi nyolc óra munka apuka részéről, hű, boruljunk le előtte, hát két-három gyerekkel ennyi idő pusztán a gyerekek gondozásával elmegy minden házimunka nélkül. Nem részletezem, de eleinte a szoptatással eszméletlen sok idő el tud menni, ha a gyerek hasfájós, az ember komolyan napi 4-5 órát eltölt a hasfájás enyhítésével (masszázs, le föl séta, ringatás..stb.) később a kinti séták, játszóterezés, lehet, hogy tud egyedül játszani, de felügyelni kell (az én egy évesem mindent a szájába vesz, kipakol, elpakol, bepakol, így figyelni kell és pakolni utána, nem, nem csűröm be járókába egész napra). De van egy óvodásom, napi 2,5 óra csak arra elmegy, hogy hozom, viszem az oviból. Vagy pl egy probléma miatt muszáj gyógyúsznunk, na olyankor utazással együtt ugrik az egész délelőtt.

Igen, nekem "segít" a férjem, bár én ezt nem segítségnek hívom, hanem inkább úgy, hogy kiveszi a részét. Mondjuk nem annyira a házimunkából, de hogy együtt fürdetünk este, az alap.

2015. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!