Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért érzem magam eltartott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magam eltartott semmirekellőnek?

Figyelt kérdés

Hónapokat otthon voltam, elláttam a háztartást, aztán suliba jártam, végül lett munkám. Most dolgozom, lassan visszamegyek mellette suliba is, tanulok otthon, ellátom a teljes háztartást. A párom nem dolgozik, néha alkalmi munkái vannak, mégis én érzem magam semmirekellő eltartottnak, és továbbra is én látom el a háztartást, és nem ritkán elvárja, szolgáljam ki (tegyem elé a tányért meg ilyenek).

Magamra költeni továbbra sem merek.


Mit tegyek, hogy ne érezzem magam semmirekellő naplopónak?


N


2015. márc. 14. 21:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Mit tegyél?

Szabadulj meg ettől az alaktól, és keress rendes, normális párt magadnak, aki megérdemel.


Ja, és nyugodtan felkereshetsz egy pszichológust is, mert valami nagyon félre van csúszva nálad, hogy tanulsz, dolgozol munkahelyen, dolgozol otthon, a "párod" pedig csak néha alkalmi munkázik, azonkívül semmit, és még ki is szolgálod és nem költesz magadra.


Nagyon nem normális dolog ez így.

2015. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Üdv!


Álljunk meg egy szóra!


A kérdést értelmezve,tökéletesen kirajzolódik mindaz,hogy a kérdező igenis tisztában van azzal,hogy Ő nem "semmirekellő" csupán csak "lelket ápoló hozzászólásokat" vár,melyek visszaigazolják áldozatos tettit és ezzel könnyítve a lelkén jobban érzi majd magát.


Még valami! Kérdező,ha Te ezt hagyod a párodnak,akkor úgy kell neked...szolgáld csak ki

2015. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#9:

én a 2-esnek válaszoltam szándékosan, de nem a jelenleginek. Gondolom törölték a válaszát és összekavarodott.

2015. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 sebestyenk válasza:
nem Veled van a baj.Nem tudom, hogy hol laksz, nagyobb varosban, vagy kicsi helyen, de valtoztass az eleteden, mert be fogsz kattani. Van tesod, szulod, baratnod,akivel tudsz beszelgetni?
2015. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 12

Ott a pont.

2015. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piriiiii ***** válasza:
61%

Szakíts.

Vagy kezdj el alkotni.

És pihenni sem szégyen néha. Elmenni kirándulni egyet. Néha egyedül, néha a pároddal. Ki a természetbe.

2015. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

Köszönöm 15-ös!


Full ellentmondásos a kérdező írása...semmirekellőnek érzi magát,de ecseteli tetteit,tevékenységeit,munkásságát.

Leírom milyen válaszra vár a kérdező. (bántás nélkül)


Kedves kérdező!


Dicséretes és abszolút pozitív dolog,hogy amíg nem dolgoztál,elláttad a háztartást,ráadásul még emellett tanultál is!- Le a KALAPPAL előtted,nem semmi!

Aztán miután elvégezted a sulit mentél dolgozni,hogy eltartsd magatokat.Ha jól olvasom,szeretnél még pluszban tanulni a munka + háztartás mellett? Hát ez csúcs! Hogy van ennyi energiád? Minden elismerésem,hogy mindezekre képes vagy.


A párod meg egy tahó-tapló élősködő SEMMIREKELLŐ ember!!!

Azt hiszem nem érdemel meg Téged. Tudod hány férfi álmodik ilyen Nőről,mint Te???! Összetehetné a két kezét,hogy mellette vagy azok ellenére,hogy nem hajlandó normális munkát keresni.Nem beszélve arról,hogy még ki is szolgáltatja magát.

Kettőtök közül nem Te vagy a semmirekellő,ezt elhiheted,hanem ez a naplopó "úriember"


Fel a fejjel,biztos vagyok benne,hogy hamarosan lesz olyan férfi,aki értékelni tudja mindazt,amit Te nyújtani tudsz egy férfinak,egy társnak!


Sok erőt és kitartást kíván: Adrenalin

2015. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónál a pont.

Bár én nem ilyen választ adnék. Azt gondolom, hogy azokkal a nőkkel, akik ugyanannyit dolgoznak, mint a párjuk, és mégis kiszolgálják őt azokkal alapból nem stimmel valami.

Nagyon durva kisebbségi komplexus kell ahhoz, hogy egy nő napi nyolc óra munka után játssza a házicselédet. Hát még ha a pasi nem is dolgozik, nem normális dolog. Aki ezt csinálja, meg is érdemli a sorsát.

2015. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 17-es írja jól. Van "párod", de egyedül érzed magad, hiányzik a szeretet, a törődés, meg a megbecsülés, ráadásul az illető egy naplopó, energiavámpír, csak szívja az energiádat. Az első lépés, hogy dobd ki. Szerintem nem lesz könnyű, mert ragaszkodni fog a kényelmes helyéhez, ráadásul az ilyenek értenek annyira a manipuláláshoz, hogy még a végén te érezd majd magad szarul, hogy csak ennyi mindent csinálsz, bezzeg ő...


Szóval:

1. lépés: szabadulj meg a pasitól

2. lépés: kezdj el közösségbe járni, ahol felépíthetsz magadnak egy baráti kört. Ez lassú folyamat, de megéri. Keress pl. valamilyen sportklubot, tánckört, színjátszókört, vagy bármit ami érdekel és emberekkel találkozhatsz. (és ugyanazok az emberek járnak oda, tehát gyakran találkoznál velük, és tudnál barátkozni)


3. lépés: rakd helyre az önbecsülésedet (ha egyedül nem megy, kérj segítséget: kineziológus, pszichológus, coach), és ha már teljesen tisztában vagy magaddal, meg az ideális jelölttel kapcsolatos elvárásaiddal, akkor keress párt. Ne az első szembejövő naplopóval kezd újra, hanem azért legyenek elvárásaid.


A legfontosabb, hogy a gondolkodásodon változtass, egyáltalán nem vagy naplopó, és ezzel tisztában kell lenned. Ha veszel valamit magadnak, azt megérdemled, mert megdolgozol érte. A pasid nem érdemli meg.

Amit javasolnék: agykontroll, valamilyen terápia...stb, muszáj változtatnod ezeken a rossz gondolatokon.

2015. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!