Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értethetném meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg a férjemmel, hogy nem állunk olyan jól anyagilag mint ő azt gondolja? Hogyan magyarázzam el neki, hogy ez nem az én hibám?

Figyelt kérdés

A férjem meg van róla győződve, hogy szuperül keres (nettó 260E), ami igaz is lenne, ha a fizetésének több mint a fele nem a hiteleire menne el. Emellett 3 gyermekünk is van, akik szépen nőnek és ezzel párhuzamosan a költségeik is növekednek. A férjem akármennyire is hiszi, hogy a pénzünk mindenre elég, ez nem így van. Gyakorlatilag fogalma sincs, mi mennyibe kerül, mert nem akar róla tudni.

Ha esetleg mégis visszarángatom a valóságba és megmondom, hogy nem jut arra, amit ő szeretne, akkor meg engem tart hibásnak, hogy biztos elszórtam a pénzt...


Hogyan lehetne vele megértetni, hogy nem minden úgy van, mint ahogyan ő elképzeli, ha SEMMI érzéke sincs a pénzhez?


2015. márc. 16. 14:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mertartasz minden blokkot, kifizetett kolcseget, orra ala dugod, es mar dilinek kell lenni ahhoz, hogy ne lassa, mi mire megy el. Osszeadni meg kivonni mar csak tudod.
2015. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott bevásárolni? Minden pénzzel kapcsolatos dolgot te intézel? Valószínűleg azért nem érzi az értékét, vagy inkább értéktelenségét.
2015. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Erre így nehéz válaszolni. Mennyi a havi bevételetek? Mirre költi a pénzt? Mi a gond, miért nem te kezeled a pénzt ha ő nem ért hozzá?
2015. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Fizesse ő a csekkeket, küldd el bevásárolni, hogy lássa a saját szemével. Nálunk apu volt ilyen, fogalma nem volt az árakról.
2015. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
elküldeném egy nagy bevásárlásra, akkor talán észbe kapna (bátyám volt ugyanilyen, felesége ezt csinálta és rájött, hogy nem 100ft 1 kg kenyér :D)
2015. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj minden hónapban kimutatásokat. Egy táblázatba összeírod, hogy adott hónapban mennyi ment el élelmiszerre, rezsire, ruhákra, egyéb dolgokra, mint pl a gyerekeknek osztálypénz, kirándulás stb. Tarts meg minden blokkot, ha esetleg hihetetlennek tűnne neki 1-1 összeg. Ha ezt így elé rakod, akkor látni fogja, hogy mire megy el a pénz, és hogy hibás-e egyáltalán valaki bármiben is, vagy valóban az alapvető, szükséges dolgokat tartalmazza a havi kiadás. Plusz, kezdd azzal, hogy a lap tetejére írd rá, hogy mennyi volt abban a hónapban az össz bejövő pénz, és a végén írd rá, hogy a kiadások után mennyi maradt, ha marad egyáltalán. Utána már fogtok tudni beszélgetni erről, ha a férjed is tisztább képet kap a dolgokról.
2015. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
füzet vagy exceltáblázat, kiadásvezetés. Következő hónap végén látja majd, hogyˇa gyerekek szükségletei meg a hitel miatt megy el annyi pénz... csak kérdés lesz, hogy hogy reagál... az ilyenből ki tudom nézni, hogy elkezd nyávogni, hogy jó a gyereknek az 1000 Ft-os kínai cipő is...
2015. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Én kezelem a pénz és füzetet vezetek a kiadásokról. Alapból ez nem érdekli, mert csak felidegesíti magát rajta.

Ha valami nem fér bele a havi keretbe, akkor jön a biztos valami hülyeséget vettél szöveg.

Már próbáltam bevásárolni küldeni listával, de csak azt nem vette meg ami kellett, helyette vett egy rakás chipset, üdítőt, csokit és nagyon elégedett volt, hogy mennyi mindent vett és csak 8000Ft-ot költött. Mikor rákérdeztem, hogy eset rakott chips legyen-e a menü vagy cola leves, akkor is én voltam az akinek nem lehet örömöt okozni, mert semmi sem jó.

A csekkek csoportos megbízással mennek, de arra sem hajlandó odafigyelni.

Most már legalább látom, miért van annyi hitele. :(

2015. márc. 16. 14:22
 9/29 anonim ***** válasza:
23%
Arról nem esett szó, hogy a kedves anyuka mennyi pénzt hoz a kasszába...
2015. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%
Erti o, tudja o, hogy hova megy el a penz. Teged tamad, igy alcazza az adossgat es a hulyesegre valo koltekezeseit. Tudod, legjobb vedekezes a tamadas. Hulye gyerek meg mindig.
2015. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!