Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értethetném meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg a férjemmel, hogy nem állunk olyan jól anyagilag mint ő azt gondolja? Hogyan magyarázzam el neki, hogy ez nem az én hibám?

Figyelt kérdés

A férjem meg van róla győződve, hogy szuperül keres (nettó 260E), ami igaz is lenne, ha a fizetésének több mint a fele nem a hiteleire menne el. Emellett 3 gyermekünk is van, akik szépen nőnek és ezzel párhuzamosan a költségeik is növekednek. A férjem akármennyire is hiszi, hogy a pénzünk mindenre elég, ez nem így van. Gyakorlatilag fogalma sincs, mi mennyibe kerül, mert nem akar róla tudni.

Ha esetleg mégis visszarángatom a valóságba és megmondom, hogy nem jut arra, amit ő szeretne, akkor meg engem tart hibásnak, hogy biztos elszórtam a pénzt...


Hogyan lehetne vele megértetni, hogy nem minden úgy van, mint ahogyan ő elképzeli, ha SEMMI érzéke sincs a pénzhez?


2015. márc. 16. 14:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%
Pedig csak a kockás füzet mellé ültetés és a kiadások tételes levezetése lenne a legjobb.
2015. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg "vedd drámaira" ha ennyire nem érti meg!

Ne vegyél kaját csak magadnak és a gyerekeidnek, a férjednek semmit! Mondd meg ha akar valamit majd Ő elmegy bevásárolni normálisa, vagy te is chipssel és üdítőkkel állíts haza pár napig.. a gyerekek biztos örülnek majd, a férjed 2 ilyen után kiakadna. Ha nem tetszik neki, elküldöd Őt vásárolni.

Mondd neki, hogy szeretnél egy 100 ezres mosogatógépet/telefont vagy bármit ami esetleg lecserélésre szorul, mert hogy egy barátnődnek is most lett új és neked mennyire kell. Hátha akkor megérti.

2015. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért összesen kb. 130 (férj fizetésének fele) + 210 (feleség fizetése ) + gyet (28.500) + 3x csp (48.000 ft) = 416.000ft-ból ha nem telik külön kiadásokra úgy, hogy lakáshitelt nem kell fizetni (ugye ezt vonják a férjtől, tehát már bele van számolva), csak rezsit és ételt... hát...valamit rosszul csináltok.
2015. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%
23-asnak igaza van. Mire veritek el azt a 400 000 forintot? A ferjed helyeben en is csodalkoznek. Ugy tunik, egyikotok sem banik valami jol a penzzel.
2015. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
71%
Egyet értek kérdezővel. És nem tudom, kinek van itt gyereke, de három gyerek mellett havi 400 ezer forint egyáltalán nem sok pénz , sőt. Főleg, ha valamelyikük iskolás, netán sportol, ha spórolnak a későbbi esetleges egyetemi tandíjra, van vmi nyugdíj előtakarékosság, uram bocsá el akarnak menni nyaralni, ez nem sok pénz egyáltalán. Mi nálunk két gyerek van és többet keresünk ennél, de bizony spórolunk. Nem verjük el marhaságokra a pénzt.
2015. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
68%

"És nem tudom, kinek van itt gyereke, de három gyerek mellett havi 400 ezer forint egyáltalán nem sok pénz , sőt"


Nem tényleg, ha hitel van, házban él az ember, akkor nem.


Az összbevétel itt egyébként elkerülte a figyelmed, hogy nem 416.000, hanem 546.000 körül mozog, amiből lejön a hitel. Erre gondolom már nem mondod, hogy szar.

416-ból még ha kb. 70 is a rezsi, 100-150 is az étkezés, még mindig marad TISZTÁN 250-200.000 ft minden egyébre, tehát ruha, gyógyszer, szórakozás. Nehogymár ne legyen elég fejenként kb. 40-50.000 ft...

2015. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%
Hitel ide vagy oda, de nem kevés pénzból éltek....tényleg, mire szórjátokel, ha nem elég?
2015. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Van valamennyi megtakarításom, de az tényleg végszükség esetére van eltéve, nem biciklire.

Igen, az össz bevételünk kb. 540000Ft. Ebből 140000Ft a férjem hitele. Az albérlet amiben lakunk 90000Ft (családi ház, anyósomék is velünk élnek), a rezsi kb. 120000Ft( edzés és fejlesztés díja is benne van). Fix gyógyszer nagyjából 25000Ft. A többi elmegy a hónapban, mert mindig kell valami extrát venni (ruha, cipő, csaptelep stb.).

2015. márc. 17. 06:46
 29/29 anonim ***** válasza:
45%
Valami olyasmit írtál, hogy a férjed egyik hitele vmi lakásra megy el. Azzal a lakással mi van? Különben néha úgy érzem, akik ide írnak gykra, azok mély szegénységi élnek. Ami pénzt kerestek, nem kevés, nagyon szépen lehet belőle élni, de ha mindebből albérleti díj is, meg hitel is vonódik, az olyan, mintha két háztartást tartanátok fenn. Én abszolút úgy gondolom, hogy bizony nem álltok úgy anyagilag, hogy szórnotok kéne a pénzt. És még nagyon jó helyzetben vagytok, hogy három gyerek mellett találtál munkát, és jól is keresel. Sok nőnek ez nem megy, fel se veszik három gyerek mellett.
2015. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!