Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem egyeznek a nézeteink...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyeznek a nézeteink házasság/gyerek témában. Itt a vége? Meddig érdemes várni?

Figyelt kérdés

Korábban már volt ezzel kapcsolatban kérdésem, a leírás végére be is linkelem a teljesség kedvéért.

Dióhéjban: én a "klasszikus" családmodellt képzelem el, összeköltözés, eljegyzés, házasság, gyerekek. Páromnak ebből a gyerekek rész az, ami fontos.

Mikor összejöttünk, volt erről szó, nagyjából tudtuk a másik elképzeléseit, megegyeztünk abban is, hogy ha komolyabbra fordul a kapcsolatunk, akkor beszélünk még erről. Utána én nem is hoztam fel többet a dolgot, ő azonban gyakran "viccelődött" azzal, hogy mellettem még az is lehet, hogy "elmenne az esze", megkérne, mert szeret, boldoggá akar tenni, stb. Tehát ő hozta fel, nem is egyszer.

Komolyabban nem is került szóba a dolog, míg egyszer ki nem bukott a lent linkelt kérdésem témája, azaz egy tök random beszélgetésből hozzám vágta, hogy minek nekem a papír, ő nem attól lesz jó apja a leendő gyerekeinknek. (Nem akarok sokat rizsázni, bővebben leírtam az akkori kérdésemben.)

Utána ezt megbeszéltük, nekem fontos, neki nem, majd meglátjuk, mi lesz, nem is került elő a mai napig a téma. Megint ő hozta fel, annak példájaként, hogy mennyire tudok ragaszkodni felesleges dolgokhoz.

Mondtam neki, hogy ez nem olyan dolog, hogy vita tárgya lenne, vagy egyetértünk, vagy nem. Nincs ezzel sem gond, csak akkor nem biztos, hogy egy irányba halad a jövőnk. Erre hümmögött, nem mondott semmit. Végül elpoénkodta a dolgot, hogy akkor majd örökbe fogadunk, ha szülni nem vagyok neki hajlandó.

Később újra felhoztam a dolgot, kérdeztem, hogy hogy tervezi a jövőt, elleszünk pár évig, aztán ha elunta, akkor szakítunk? Mert nyilván ennek azért van jelentősége. Erre csak annyit mondott, hogy ő ilyeneken nem gondolkodik, hogy mi lesz évek múlva, mert ha tervez valamit, az úgyse jön be.


Nem vagyok hisztis típus, eszemben sincs erőltetni, hogy elvegyen (nem is aktuális még, de később sem akarnám csakazértis), de azt gondolom, jogom van tudni, hogy mire készüljek.

Tudom, ilyenkor az szokott lenni a tipikus válasz, hogyha nem egyeznek a nézetek, akkor szakítani kell. Viszont a kapcsolatunk jó, ha vannak is viták, mindig mindent le tudunk tisztázni, egyébként pedig egy-két hónapon belül az összeköltözést tervezzük, már megvan a lakás. Pont ezért is merültek fel újra így a jövőre vonatkozó tervek.

Viszont fogalmam sincs, mi legyen. Hülyeségnek látnám a szakítást, ha egyébként jól megvagyunk, de azt is tudom, hogy ez a jövőben mérgező lesz.

Érdemes úgy együtt maradni, hogy "lebeg a kard a fejünk felett", mert nyilván egyszer aktuális lesz a gyerektéma, és akkor vége? Vagy az lenne a normális, ha szerelem ide vagy oda szakítanánk?


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljegy..



2016. ápr. 14. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Most még külön laktok? Mert ha igen akkor felesleges még házasságon meg gyereken gondolkodni. Majd ha mar legalabb egy éve együtt éltek. Egyébként megértelek, nekem is fontos a házasság. Nem tudom mit tennék ha a párom házasság ellemes lenne. De ez nem fordulhat elő mivel nem lennék együtt olyanmal akivel ilyen alapvető dolgokban nem értünk egyet. Már kicsit uncsi egyébként ez a csak egy papír duma....
2016. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Külön élünk, igen, most tervezünk összeköltözni. Viszont pontosan ezért jött újra elő a dolog, mert egy közös lakás, közös felújítás, közös teher, stb... És ha mondjuk eljutunk oda, hogy hát akkor köszönjük, ennyi volt, akkor az is bukik, aki megy (mert beleölt egy csomó pénzt, időt, energiát), meg az is, aki marad (mert egyedül nyilván nem tudja fenntartani a közös lakást).

Szóval ez a része sem mellékes, illetve nekem nagyon visszás, hogy lelkesen belevágunk a közös jövőbe, de közben meg mégsem, mert alapvető dolgokban nem egyezünk. És nem tudom, hogy most akkor melyiknek higgyek?


Külső szemmel egy ilyen szitura én is azt mondom, hogy bele sem vágtam volna. De ahogy írtam, a kapcsolat elején párom sem tűnt ennyire elzárkózónak, sőt, maga is emlegette a dolgot, tulajdonképpen annyit tudtam, hogy neki ez kevésbé fontos, ez csak az utolsó néhány hónap "termése". :(

2016. ápr. 14. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

45 eves vagyok. Sokmindenen tulmentem, lattam dolgokat. En meg nem ugranek bele a helyedben kozos vagyonva. Alberletben probalnam az egyuttelest..

Mert ugy erzem, nem akarasnak nyoges a vege. Ez a pasi nem erett még es ezt nem tudod siettetni! Lehet, h csak tiz ev mulva lesz az, nyilvan nem veled. Nem tud még olyan foku felelosseget vallalni, ami egy csaladhoz kell. Hiaba mondja a gyerek temat. Nem erzi még a sulyat. Ra fogsz jonni te is hamarosan. Nem egy idosikban vagytok, csak szenvedes lenne belole. Az alberletben erezni fogod, mi a helyes dontes.

2016. ápr. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, nem közösen vett lakásról van szó. Lenne lehetőségünk egy lakásra (albérlet jellegű), viszont a lakás felújítandó (plusz berendezendő), amit nyilván közösen vállalnánk. Cserébe hosszú távú, viszonylag olcsón. Mivel egyikünk családja sem segít sokat, ezért ezt kizárólag saját erőből tudnánk megoldani.

Viszont ebbe lelkesen belevágna a párom, ami együtt jár azzal, hogyha nem is holtodiglan, de azért előre tervezzünk. Ezért nem tudom hova tenni a vállvonogatós jövőképet. Meg főleg azt, hogy eleinte ő emlegette mindig, hogy ha egyszer elvesz, mostanra meg mintha én kényszeríteném...Holott továbbra sem aktuális még a téma. Meggondolta magát? Vagy nem is tudom.


De ha jól értem, akkor igazából mind a ketten azt mondtátok, hogy amíg nem élünk együtt, addig kár azon pörögni, hogy van-e közös jövőnk vagy sem. Megpróbálom egy kicsit elengedni a dolgot, aztán majd meglátjuk, mi lesz.

2016. ápr. 15. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt is nagyon szépen le lehet papírozni.

Pl te ennyit fizettél, ő annyit, ez a tiéd az az övé, elteszitek a számlákat, kész.

Ezt nagyobb értékű holmiknál érdemes megtenni.

A felújítás költségét meg valszeg lelaknátok, nem?

2016. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!