Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 17éves lány vagyok párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17éves lány vagyok párom nemsoká 21 babát várunk ha feleségül vesz lehetek én a kicsi gyámja?

Figyelt kérdés
Mivel hogy párom dolgozik külön lakunk a szülöktöl el tud minket tartani a párom mivel hogy keresőképes így feleségül vehet én úgymond papirilag nagykoruvá vállok így lehetek én gyermekem gyámja?
2017. jan. 15. 06:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Te az édesanyja, szülője leszel, nem a gyámja.

Gyámja annak a gyermeknek van, aki nem áll szülői felügyelet alatt.

2017. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Elég masszív spermája lehet azért ha rögtön 21 magzattal vagy várandós.
2017. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Újabb értelmiségiekhez érkező purdé.
2017. jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem opcio hogy elvetesd?
2017. jan. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem ugy tunik hogy az anyja leszel.

de javits ki ha tévedek :)

2017. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Korán volt még a korrekt fogalmazáshoz, igaz? :O Anyukája leszel, ne GYÁMoltalankodd már el a kérdést! :)
2017. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Az én párom is keresőképes, ráadásul nem minimálbérért gürcöl. De 200 ezerből három ember nem tud megélni. Egy keresetből egyedül is művészet megélni, gyereket vállalni ennyire egyszerű felelőtlenség.

Matekozzatok egy kicsit!


A vízfogyasztást duplázd, és az áramot is. Egész nap, egész éjjel otthon leszel a kicsivel, megy a mosógép naponta, stb.

Pelenka havonta 10-20 ezer, plusz tápszer, ruhák 2-3 havonta, gyógyszerek, fürdető, babakrém, stb. A GYES és a CSP nem fogja befedni.

Plusz lakhatás.

20 évesen saját lakása valószínűleg nincs. Ha kivett egyedül egy albérletet, akkor az nem azt jelenti, hogy viheti oda a pereputtyát, kisgyerekkel nem biztos, hogy ott lakhattok. Erre azért előbb kérdezzen rá, mert nem egyszerű babával albérletet találni.

Akkor máris ott tartotok, hogy egyikőtök szüleinél csöveztek.


20 meg 17 évesen tök romantikus elgondolás, hogy örökké együtt lesztek, és a pasid eltart. A baba cuki, egész nap alszik, és boldog fiatal szülők vagytok.

A valóság az, hogy a baba teljes mértékben az anya felelőssége, magadnak szülöd. Ha köztetek bármi történik, akkor kapsz 20 ezret havonta, és mehetsz a búsba a pasid lakásából. Akkor is a te felelősséged lesz a kicsi, senkitől nem várhatod el, hogy helyetted felnevelje.

Amíg a pasid éli világát, csak havi egyszer utal, te életed végéig anya maradsz.

Ezért kell, hogy saját jövedelmed legyen, ne mástól függj, mikor szülsz egy gyereket.


Az ilyen pici apróságokat meg se említem, hogy 2017-ben nincs nyugdíjas állás. A pasid kirúghatják, megszűnik a cége, stb. Abban az esetben ott vagytok hárman, és az a 40 ezer, ami a kicsi után jár. Sebaj, majd ügyesen beosztod!

De olyan is lehet, mikor megcsúszik a jeges úton, kéztörés, és két hónapig marad a táppénz. Gondolom van bőven ennyi idősen annyi tartalékotok, hogy ezt átvészeljétek.

Elvégre komoly, érett felnőtt emberek vagytok, akiknek a külön lakhatás megoldott, és a párod el tud tartani. Ez ugyanis azt jelenti, hogy akkor se kerültök bajba, ha átmeneti anyagi problémák merülnek fel.


Így persze az se okoz nehézséget, hogy egy kombinált teszt 17-20 ezer, 4D ultrahang 20, magándoki alkalmanként 10-15, a szülés 70-120 ezer között, ha fájdalomcsillapítást, eda-t, stb. kérsz akkor az anesztes és ugye a szülésznő díja, meg reméljük, hogy nem lesz császár.

Tudjuk, hogy nem kötelező orvost fogadni, de ha sírva jössz ki párszor a terhesgondozáról, majd másképp látod a helyzetet.


Egyébként sok szerencsét! Baromi nagy szükséged lesz rá!

2017. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

nah nézzük...

először is nem a gyámja leszel, hanem a szülője...ha nem tudnád nevelni, akkor anyukád lehetne a gyámja (vagy más idegent hívnak így) ...de ez két különböző dolog

16-18 éves kor között gyámhivatali engedéllyel lehet házasságot kötni, ami nagykorúsít, attól kezdve nagykorúnak minősülsz akkor is, ha nem vag még 18 éves..tehát ha képes vagy gondoskodni a gyerekről, akkor továbbra is mint szülő minősülsz

tehát a gyámhivatal dönti el, hogy párod el tud-e tartani és engedélyezi-e a házasságot

2017. jan. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

#7

Túlbonyolítod, ma Magyarországon egy-két szélsőséges esettől (fényevés, agyonverés, kerti tóba fulladás) eltekintve gyerekjáték életben tartani egy vagy több gyereket. A sikeres nevelés már csak egy igen szűk rétegnek szokott menni, bár ez már kevésbé az életkoron múlik (persze 17 évesen kerekítve nulla az esélye a normális életnek).

2017. jan. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Ha, el tudjátok tartani, és nem vagytok pszichopaták, nem bántjátok, stb, akkor ti nevelhetitek, mivel az édes szülei lesztek. Ha megszülsz, nagykorúsítanak, nyugodj meg! Volt egy osztálytársam, ő 16 évesen lett anyuka és nagykorú. Igaz, ő befejezte a sulit! :)
2017. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!